755715-2025 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – "Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, placów, parkingów urządzonych oraz chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Kosakowo w sezonie zimowym 2025/2026 z podziałem na 4 części"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel"Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, placów, parkingów urządzonych oraz chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Kosakowo w sezonie zimowym 2025/2026 z podziałem na 4 części"
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, placów, parkingów urządzonych oraz chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Kosakowo w sezonie zimowym 2025/2026. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje zimowe i pozimowe oczyszczanie jezdni dróg gminnych, parkingów urządzonych, pieszych ciągów komunikacyjnych, przejść, schodów dróg rowerowych na terenie Gminy Kosakowo w sezonie zimowym 2025/2026 z podziałem na następujące części: a) Część 1 – SEKTOR 2, Przedmiotem zamówienia jest: I. Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) pieszych ciągów komunikacyjnych (chodników, przejść, schodów, dróg rowerowych) I, II kategorii w sezonie zimowym 2025/2026, II. pozimowe oczyszczenie nawierzchni pieszych ciągów komunikacyjnych z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w sektorze 2, obejmującym obszar położony w sołectwach: Rewa, Mechelinki, Mosty, Dębogórze, Dębogórze Wybudowanie, Kazimierz, części Kosakowa, części Pierwoszyna. b) Część 2 – REJON 1, Przedmiotem zamówienia jest: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów II i III kategorii w sezonie zimowym 2025/2026, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 1, obejmującym obszar położony w sołectwach: Rewa, Mechelinki, Mosty. c) Część 3 – REJON 2, Przedmiotem zamówienia jest: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów I, II i III kategorii w sezonie zimowym 2025/2026, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 2, obejmującym obszar położony w sołectwach: Pierwoszyno, część Kosakowa. d) Część 4 – REJON 3, Przedmiotem zamówienia jest: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów I, II i III kategorii w sezonie zimowym 2025/2026, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 3, obejmującym obszar położony w sołectwach: Pogórze, część Suchego Dwór, część Kosakowa. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: Część 1 – SEKTOR 2:  Załącznik S2-1 – Opis przedmiotu zamówienia,  Załącznik S2-2 – Wykaz ulic utrzymania zimowego,  Załącznik S2-3 – Wzór meldunku,  Załącznik nr 6-1 - Wzór umowy. Część 2 – REJON 1:  Załącznik R1-1 – Opis przedmiotu zamówienia,  Załącznik R1-2 – Wykaz ulic i parkingów utrzymania zimowego,  Załącznik R1-3 – Wzór meldunku,  Załącznik R1-4 – Wzór informacji o zużytych środkach,  Załącznik nr 6-2 - Wzór umowy. Część 3 – REJON 2:  Załącznik R2-1 – Opis przedmiotu zamówienia,  Załącznik R2-2 – Wykaz ulic i parkingów utrzymania zimowego,  Załącznik R2-3 – Wzór meldunku,  Załącznik R2-4 – Wzór informacji o zużytych środkach,  Załącznik nr 6-2 - Wzór umowy. Część 4 – REJON 3:  Załącznik R3-1 – Opis przedmiotu zamówienia,  Załącznik R3-2 – Wykaz ulic i parkingów utrzymania zimowego,  Załącznik R3-3 – Wzór meldunku,  Załącznik R3-4 – Wzór informacji o zużytych środkach,  Załącznik nr 6-2 - Wzór umowy.
Interne KennungZP.271.57.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensWartość przedmiotowego zamówienia przekracza tzw. „próg unijny”, tj. kwotę określoną w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej ustawą Pzp. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie ww. zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z treścią art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa ruchu samochodowego oraz użytkowników pieszych ciągów komunikacyjnych i dróg rowerowych w sezonie zimowym 2025/2026 w ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione ze względu na nieprzewidywalność warunków atmosferycznych. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. zadania. Należy podkreślić, iż pierwsze przeprowadzone postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego polegającego na Zimowym utrzymaniu jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, placów, parkingów urządzonych oraz chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Kosakowo w sezonie zimowym 2025/2026, podzielone na 6 części (ogłoszenie przekazane do publikacji dnia 26.09.2025 r., natomiast opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 30.09.2025 r. pod numerem 636871-2025) nie wyłoniło Wykonawców w czterech częściach zamówienia. Części: II (druga), III (trzecia), IV (czwarta) i V (piąta) przedmiotowego zamówienia zostały unieważnione. Zamawiający niezwłocznie podjął prace zmierzające do ogłoszenia kolejnego postępowania w trybie przetargu nieorganicznego w celu zabezpieczenia gminy w zakresie utrzymania zimowego w bieżącym sezonie zimowym. Mając na uwadze powyższe nie ma możliwości, aby przygotowując postępowanie z zachowaniem standardowych ustawowych terminów udzielić zamówienia na zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, placów, parkingów urządzonych oraz chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Kosakowo w sezonie zimowym 2025/2026. Po analizie całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, stwierdza się, iż rozstrzygnięcie w/w postepowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem 30 dniowego terminu składania ofert (art. 138 ust. 1 i 4) nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego – Zarządcy dróg w Gminie Kosakowo. Wobec powyższego, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert jest w pełni uzasadnione, przez co za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie w/w zadania. Mogłoby mieć to poważne negatywne skutki mające wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego stwierdzić trzeba, iż dokonanie skrócenia terminu składania ofert jest uzasadnione i konieczne. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
LosLOT-0002
TitelCZĘŚĆ 1 – SEKTOR 2
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: I. Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) pieszych ciągów komunikacyjnych (chodników, przejść, schodów, dróg rowerowych) I, II kategorii w sezonie zimowym 2025/2026, II. pozimowe oczyszczenie nawierzchni pieszych ciągów komunikacyjnych z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w sektorze 2, obejmującym obszar położony w sołectwach: Rewa, Mechelinki, Mosty, Dębogórze, Dębogórze Wybudowanie, Kazimierz, części Kosakowa, części Pierwoszyna. II. OCZYSZCZANIE ZIMOWE PIESZYCH CIĄGÓW KOMUNIKACYJNYCH I, II KATEGORII W SEKTORZE 2 OBEJMUJĄCYM SOŁECTWA: REWA, MECHELINKI, MOSTY, DĘBOGÓRZE, DĘBOGÓRZE WYBUDOWANIE, KAZIMIERZ, CZĘŚĆ KOSAKOWA, CZĘŚĆ PIERWOSZYNA. 1. Podstawowy zakres usług 1.1 Realizacja usług utrzymania zimowego ciągów komunikacyjnych rozpocznie się nie wcześniej niż od 1 grudnia i trwać będzie do 31 marca (sezon zimowy). 1.2 Zamawiający ma prawo, w okresie od 01 do 30 kwietnia, do uruchamiania (z wyprzedzeniem czasowym jakie zostanie wskazane przez Wykonawcę w złożonej ofercie - wymagane wyprzedzenie nie może być jednak dłuższe niż 6 godz.) i odwoływania (z wyprzedzeniem co najmniej 1 godz.) działań związanych z zimowym utrzymaniem ciągów komunikacyjnych, jak również do wskazywania zakresu prac do wykonania, tj.: polecania wykonania prac i usuwania skutków zimy z części powierzchni objętych stałym utrzymaniem, np. z powierzchni schodów, chodników, dróg rowerowych. W sytuacji uruchomienia działań związanych z utrzymaniem zimowym, do czasu ich odwołania - prace związane ze sprzątaniem pozimowym pieszych ciągów komunikacyjnych, prowadzone mogą być wyłącznie za zgodą Zamawiającego. 1.3. Utrzymanie zimowe ciągów komunikacyjnych obejmuje mechaniczne lub w przypadkach koniecznych (w miejscach niedostępnych dla sprzętu mechanicznego) ręczne usuwanie skutków zimy w stopniu gwarantującym bezpieczeństwo ruchu pieszego i rowerowego, odpowiadającym wymogom Zamawiającego, określonym w opisie przedmiotu zamówienia oraz wykonywanie prac porządkowych (zamiatanie), w szczególności poprzez: a) odśnieżanie, b) likwidowanie śliskości w miejscach jw. dopuszczonymi do stosowania środkami, c) oczyszczanie powierzchni wyszczególnionych w załączniku S2-2 w sytuacjach braku występowania warunków zimowych, zgodnie z opisem zawartym w pkt 1.5 poniżej. 1.4 Zasady stosowania środków chemicznych: a) śliskość należy zwalczać przy użyciu piasku i dopuszczonych do stosowania środków chemicznych, b) dawki środków nie chemicznych i chemicznych oraz zasady ich stosowania muszą być zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, c) na drogach rowerowych śliskość należy zwalczać głównie przy użyciu środków chemicznych, d) na terenach zieleni: - śliskość na ciągach komunikacyjnych winna być usuwana przede wszystkim przy użyciu piasku, - zabronione jest stosowanie środków chemicznych na chodnikach i placach, znajdujących się w pobliżu drzew, skupin krzewów i innych roślin. 1.5 Wykaz i powierzchnia ciągów komunikacyjnych objętych stałym utrzymaniem zimowym w sektorze 2 określona została w załączniku S2-2. Zamawiający przewiduje w okresie realizacji zamówienia: a) wzrost powierzchni ciągów komunikacyjnych objętych stałym utrzymaniem - przewidywana długość ciągów pieszych objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5 %, w stosunku do łącznej długości ciągów pieszych, określonej w załącznik nr S2-2, w przypadku: - zmiany kategorii ciągów pieszych, - włączenia do stałego utrzymania ciągów pieszych, w tym utrzymywanych interwencyjnie, - zmiany organizacji ruchu, - budowy lub przebudowy dróg, - potrzeb komunikacji miejskiej, - zmiany sytuacji prawnej, - potrzeby zmiany standardu utrzymania ciągów pieszych, b) zlecanie do jednorazowego interwencyjnego oczyszczenia zimowego (likwidacji skutków zimy) powierzchni nie objętych stałym utrzymaniem – powierzchnia przewidywana do jednorazowego interwencyjnego oczyszczenia w trakcie realizacji zamówienia uwzględniona została w formularzu cenowym Załącznik 1-S2, c) zlecanie do jednorazowego interwencyjnego oczyszczenia z lodu ciągów komunikacyjnych nie objętych stałym utrzymaniem – powierzchnia przewidywana do jednorazowego interwencyjnego oczyszczenia w trakcie realizacji zamówienia uwzględniona została w formularzu cenowym Załącznik 1-S2 Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: Część 1 – SEKTOR 2: Załącznik S2-1 – Opis przedmiotu zamówienia, Załącznik S2-2 – Wykaz ulic utrzymania zimowego, Załącznik S2-3 – Wzór meldunku, Załącznik nr 6-1 - Wzór umowy.
Interne KennungZP.271.57.2025 CZĘŚĆ 1–SEKTOR 2
LosLOT-0003
TitelCZĘŚĆ 2 – REJON 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, placów, parkingów urządzonych oraz chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Kosakowo w sezonie zimowym 2025/2026. Przedmiot zamówienia w Części 2 - Rejon 1, obejmuje: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów II i III kategorii w sezonie zimowym 2025/2026, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 1, obejmującym obszar położony w sołectwach: Rewa, Mechelinki i Mosty. Wielkość zamówienia oszacowano na: - 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie - 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie - 3 000 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” - pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy - wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 50 m3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: Część 2 – REJON 1: Załącznik R1-1 – Opis przedmiotu zamówienia, Załącznik R1-2 – Wykaz ulic i parkingów utrzymania zimowego, Załącznik R1-3 – Wzór meldunku, Załącznik R1-4 – Wzór informacji o zużytych środkach, Załącznik nr 6-2 - Wzór umowy.
Interne KennungZP.271.57.2025 CZĘŚĆ 2–REJON 1
Optionen
Beschreibung der Optionen1) Zamawiający przewiduje stosownie do art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość zwiększenia zakresu ilościowego usług objętych przedmiotem zamówienia w zakresie części 2 poprzez zwiększenie limitu godzin prowadzenia AKCJI ZIMOWEJ, w następującym zakresie: CZĘŚĆ 2 a) Wielkość zamówienia (zamówienie podstawowe wraz z zamówieniem objętym prawem opcji) oszacowano łącznie na: – 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 3 000 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 50 m3. b) ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE obejmuje: – 350 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy c) ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI: – 850 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 000 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 2 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 50 m3. 2) Zamawiający przewiduje uruchomienie prawa opcji w sytuacji, gdy Wykonawca wykorzysta limit godzin w zakresie zamówienia podstawowego, natomiast warunki atmosferyczne będą wymagały dalszego świadczenia usługi, tj. utrzymania zimowego nawierzchni jezdni ulic w szczególności oczyszczania ze śniegu, lodu (likwidowania śliskości) i błota pośniegowego, w okresie obowiązywania umowy. 3) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza skorzystać z prawa opcji. 4) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania. 5) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
LosLOT-0004
TitelCZĘŚĆ 3 – REJON 2
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, placów, parkingów urządzonych oraz chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Kosakowo w sezonie zimowym 2025/2026. Przedmiot zamówienia w Części 3 - Rejon 2, obejmuje: Przedmiotem zamówienia jest: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów I, II i III kategorii w sezonie zimowym 2025/2026, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 2, obejmującym obszar położony w sołectwach: Pierwoszyno, część Kosakowa. Wielkość zamówienia oszacowano na: 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie 3 000 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 50 m3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: Część 3 – REJON 2: Załącznik R2-1 – Opis przedmiotu zamówienia, Załącznik R2-2 – Wykaz ulic i parkingów utrzymania zimowego, Załącznik R2-3 – Wzór meldunku, Załącznik R2-4 – Wzór informacji o zużytych środkach, Załącznik nr 6-2 - Wzór umowy.
Interne KennungZP.271.57.2025 CZĘŚĆ 3–REJON 2
Beschreibung der Optionen1) Zamawiający przewiduje stosownie do art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość zwiększenia zakresu ilościowego usług objętych przedmiotem zamówienia w zakresie części 3 poprzez zwiększenie limitu godzin prowadzenia AKCJI ZIMOWEJ, w następującym zakresie: CZĘŚĆ 3 a) Wielkość zamówienia (zamówienie podstawowe wraz z zamówieniem objętym prawem opcji) oszacowano łącznie na: – 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 3 000 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 50 m3. b) ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE obejmuje: – 350 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 350 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy c) ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI: – 850 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 850 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 000 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 2 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 50 m3. 2) Zamawiający przewiduje uruchomienie prawa opcji w sytuacji, gdy Wykonawca wykorzysta limit godzin w zakresie zamówienia podstawowego, natomiast warunki atmosferyczne będą wymagały dalszego świadczenia usługi, tj. utrzymania zimowego nawierzchni jezdni ulic w szczególności oczyszczania ze śniegu, lodu (likwidowania śliskości) i błota pośniegowego, w okresie obowiązywania umowy. 3) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza skorzystać z prawa opcji. 4) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania. 5) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
LosLOT-0005
TitelCZĘŚĆ 4 – REJON 3
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, placów, parkingów urządzonych oraz chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Kosakowo w sezonie zimowym 2025/2026. Przedmiot zamówienia w Części 4 - Rejon 3, obejmuje: - Oczyszczanie zimowe (odśnieżanie i uszorstnianie, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego) jezdni dróg oraz parkingów I, II i III kategorii w sezonie zimowym 2025/2026, - pozimowe oczyszczenie nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów z piasku, roślinności, ziemi i innych zanieczyszczeń po ustaniu okresu zimowego. w rejonie 3, obejmującym obszar położony w sołectwach: Pogórze, część Suchego Dwór, część Kosakowa. Wielkość zamówienia oszacowano na: 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie 3 000 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 50 m3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: Część 4 – REJON 3: Załącznik R3-1 – Opis przedmiotu zamówienia, Załącznik R3-2 – Wykaz ulic i parkingów utrzymania zimowego, Załącznik R3-3 – Wzór meldunku, Załącznik R3-4 – Wzór informacji o zużytych środkach, Załącznik nr 6-2 - Wzór umowy.
Interne KennungZP.271.57.2025 CZĘŚĆ 4–REJON 3
Beschreibung der Optionen1) Zamawiający przewiduje stosownie do art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość zwiększenia zakresu ilościowego usług objętych przedmiotem zamówienia w zakresie części 4 poprzez zwiększenie limitu godzin prowadzenia AKCJI ZIMOWEJ, w następującym zakresie: a) Wielkość zamówienia (zamówienie podstawowe wraz z zamówieniem objętym prawem opcji) oszacowano łącznie na: – 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 3 000 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 50 m3. b) ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE obejmuje: – 350 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 350 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 200 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – pozimowe oczyszczenia nawierzchni jezdni dróg oraz parkingów ujętych w wykazie oraz włączonych do utrzymania w trakcie obowiązywania umowy c) ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI: – 850 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach I kategorii ujętych w wykazie – 850 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach II kategorii ujętych w wykazie – 1 000 godzin AKCJI ZIMOWEJ na jezdniach dróg oraz parkingach III kategorii ujętych w wykazie – 2 500 m2 – powierzchni jezdni dróg oraz parkingów, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” – wywóz śniegu (wraz z załadunkiem i rozładunkiem) w ilości 50 m3. 2) Zamawiający przewiduje uruchomienie prawa opcji w sytuacji, gdy Wykonawca wykorzysta limit godzin w zakresie zamówienia podstawowego, natomiast warunki atmosferyczne będą wymagały dalszego świadczenia usługi, tj. utrzymania zimowego nawierzchni jezdni ulic w szczególności oczyszczania ze śniegu, lodu (likwidowania śliskości) i błota pośniegowego, w okresie obowiązywania umowy. 3) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza skorzystać z prawa opcji. 4) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania. 5) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.