755842-2025 - Wettbewerb
Polen – Steuerberatung – Świadczenie usług marketingowo-doradczych w celu rozwoju gospodarczego Gminy Prusice -etap IV 2026-2035
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług marketingowo-doradczych w celu rozwoju gospodarczego Gminy Prusice -etap IV 2026-2035
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług marketingowo-doradczych polegających na promowaniu walorów inwestycyjno-gospodarczych Gminy Prusice oraz pobudzenia aktywności gospodarczej w celu utrzymania dotychczasowych wpływów i maksymalizacji wpływów do budżetu Gminy w szczególności z tytułu podatku od środków transportowych. Planowane dochody z tytułu podatku od środków transportowych od osób prawnych wyniosą minimum 50 000 000 zł w czasie trwania umowy w latach 2026-2035. 2. Do obowiązków Wykonawcy wyłonionego w ramach prowadzonego postępowania jest podjęcie wszystkich możliwych dozwolonych prawem działań mających wpływ na skuteczne utrzymanie dotychczasowych wpływów i zwiększenie wpływów z tytułu podatku od środków transportowych od przedsiębiorców od I kwartału 2026 r. do końca 2035 r., poprzez: 1) pobudzanie aktywności przedsiębiorców w szczególności prowadzących działalność gospodarczą w dziedzinie transportu, 2) promocję terenów i walorów inwestycyjnych (w tym otoczenia podatkowego) Gminy Prusice poprzez: a) uczestnictwo w eventach branżowych, targach, spotkaniach biznesowych, aktywność w Internecie, - docieranie do przedsiębiorców za pomocą kampanii telefonicznych, mailingowych, kolportaż ulotek i materiałów marketingowych, umieszczenie tablic informacyjnych w lokalizacjach o zwiększonym ruchu pojazdów oraz aktywne działania w mediach społecznościowych, - współpraca przy organizacji wydarzeń promujących rozwój przedsiębiorczości w Gminie Prusice; - przekazywanie aktualnych informacji celem zamieszczenia na stronie internetowej Gminy Prusice zawierającej niezbędne informacje dla rozwoju przedsiębiorczości, informacje o firmach z terenu Gminy, ulgach dla przedsiębiorców itp. 3) pozyskiwanie nowych przedsiębiorców dla Gminy Prusice a w szczególności poprzez pomoc merytoryczną w zakładaniu na terenie Gminy Prusice ich siedzib, oddziałów, filii itd. przedsiębiorstw (utworzenie bazy biurowo-logistycznej umożliwiającej przeprowadzenie kompleksowego procesu rejestracji przedsiębiorcy planującego prowadzić działalność gospodarczą na terenie gminy Prusice), 4) doradztwo na rzecz przedsiębiorców istniejących oraz nowopowstających na terenie Gminy Prusice w następującym zakresie: a) możliwości finansowania biznesu, b) leasingu itp. c) ubezpieczeń dotyczących przedsiębiorców, d) form opodatkowania w podatku dochodowym, e) form opodatkowania o podatkach lokalnych, f) procedurze nadanie REGON, 5) udostępnianie materiałów informacyjnych dotyczących podatków itp. 6) promowanie w sieci Internet nowo zarejestrowanych przedsiębiorstw, 7) kreowanie świadomości roli przedsiębiorczości w rozwoju Gminy, 8) tworzenie warunków i możliwości realizacji przedsięwzięć gospodarczych, 9) ułatwianie nawiązywania kontaktów pomiędzy samorządem a środowiskiem biznesowym, 10) współpracę z organami administracji rządowej, z jednostkami samorządu terytorialnego oraz ich jednostkami organizacyjnymi, organizacjami pozarządowymi i instytucjami otoczenia biznesu, mająca na celu bieżący monitoring potrzeb podmiotów zewnętrznych oraz Gminy w zakresie lokalizacji inwestycji oraz obsługę inwestorów i świadczenie im wsparcia, w tym również w fazie przygotowawczej oraz po realizacji decyzji inwestycyjnych; 5. Przez nowo pozyskanego przedsiębiorcę rozumie się podmiot, który w okresie poprzedzającym realizację umowy tj. IV kwartał 2025 r. nie zadeklarował oraz nie wpłacił w Gminie Prusice podatku od środków transportowych. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowne stanowiące załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungZP.271.1.20.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79221000 Steuerberatung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75112000 Verwaltungsdienstleistungen für Unternehmenstätigkeit
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług marketingowo-doradczych polegających na promowaniu walorów inwestycyjno-gospodarczych Gminy Prusice oraz pobudzenia aktywności gospodarczej w celu utrzymania dotychczasowych wpływów i maksymalizacji wpływów do budżetu Gminy w szczególności z tytułu podatku od środków transportowych. Planowane dochody z tytułu podatku od środków transportowych od osób prawnych wyniosą minimum 50 000 000 zł w czasie trwania umowy w latach 2026-2035. 2. Do obowiązków Wykonawcy wyłonionego w ramach prowadzonego postępowania jest podjęcie wszystkich możliwych dozwolonych prawem działań mających wpływ na skuteczne utrzymanie dotychczasowych wpływów i zwiększenie wpływów z tytułu podatku od środków transportowych od przedsiębiorców od I kwartału 2026 r. do końca 2035 r., poprzez: 1) pobudzanie aktywności przedsiębiorców w szczególności prowadzących działalność gospodarczą w dziedzinie transportu, 2) promocję terenów i walorów inwestycyjnych (w tym otoczenia podatkowego) Gminy Prusice poprzez: a) uczestnictwo w eventach branżowych, targach, spotkaniach biznesowych, aktywność w Internecie,  docieranie do przedsiębiorców za pomocą kampanii telefonicznych, mailingowych, kolportaż ulotek i materiałów marketingowych, umieszczenie tablic informacyjnych w lokalizacjach o zwiększonym ruchu pojazdów oraz aktywne działania w mediach społecznościowych,  współpraca przy organizacji wydarzeń promujących rozwój przedsiębiorczości w Gminie Prusice;  przekazywanie aktualnych informacji celem zamieszczenia na stronie internetowej Gminy Prusice zawierającej niezbędne informacje dla rozwoju przedsiębiorczości, informacje o firmach z terenu Gminy, ulgach dla przedsiębiorców itp. 3) pozyskiwanie nowych przedsiębiorców dla Gminy Prusice a w szczególności poprzez pomoc merytoryczną w zakładaniu na terenie Gminy Prusice ich siedzib, oddziałów, filii itd. przedsiębiorstw (utworzenie bazy biurowo-logistycznej umożliwiającej przeprowadzenie kompleksowego procesu rejestracji przedsiębiorcy planującego prowadzić działalność gospodarczą na terenie gminy Prusice), 4) doradztwo na rzecz przedsiębiorców istniejących oraz nowopowstających na terenie Gminy Prusice w następującym zakresie: a) możliwości finansowania biznesu, b) leasingu itp. c) ubezpieczeń dotyczących przedsiębiorców, d) form opodatkowania w podatku dochodowym, e) form opodatkowania o podatkach lokalnych, f) procedurze nadanie REGON, 5) udostępnianie materiałów informacyjnych dotyczących podatków itp. 6) promowanie w sieci Internet nowo zarejestrowanych przedsiębiorstw, 7) kreowanie świadomości roli przedsiębiorczości w rozwoju Gminy, 8) tworzenie warunków i możliwości realizacji przedsięwzięć gospodarczych, 9) ułatwianie nawiązywania kontaktów pomiędzy samorządem a środowiskiem biznesowym, 10) współpracę z organami administracji rządowej, z jednostkami samorządu terytorialnego oraz ich jednostkami organizacyjnymi, organizacjami pozarządowymi i instytucjami otoczenia biznesu, mająca na celu bieżący monitoring potrzeb podmiotów zewnętrznych oraz Gminy w zakresie lokalizacji inwestycji oraz obsługę inwestorów i świadczenie im wsparcia, w tym również w fazie przygotowawczej oraz po realizacji decyzji inwestycyjnych; 5. Przez nowo pozyskanego przedsiębiorcę rozumie się podmiot, który w okresie poprzedzającym realizację umowy tj. IV kwartał 2025 r. nie zadeklarował oraz nie wpłacił w Gminie Prusice podatku od środków transportowych. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowne stanowiące załącznik nr 7 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług, polegających na powtórzeniu podobnych usług jak w zamówieniu podstawowym i zgodnych z jego przedmiotem o wartości nieprzekraczającej 50 % wartości zamówienia podstawowego, a zakres powyższych zamówień będzie obejmował usługi doradcze oraz promocję. Zamówienia, o których mowa powyżej zostaną udzielone na warunkach analogicznych z tymi wynikającymi ze wzoru umowy, z zastrzeżeniem zmian ściśle związanych ze specyfiką danego zamówienia oraz wynikających ze zmian przepisów prawa oraz norm technicznych, czy też zmian czynników cenotwórczych, które miały miejsce pomiędzy dniem zawarcia umowy w sprawie zamówienia podstawowego a dniem zawarcia umowy w sprawie zamówienia podobnego. Wykonawca, przed zawarciem umowy zobowiązany będzie złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania, a na żądanie Zamawiającego, również dokumenty potwierdzające złożone oświadczenia, w zakresie nie szerszym niż w postępowaniu o udzielenie zamówienia podstawowego.