See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonanie usług koszenia terenów należących do Gminy Sosnowiec”.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług dla potrzeb zadania p.n.: „Wykonanie usług koszenia terenów należących do Gminy Sosnowiec”. 2. Zamówienie zostało podzielone na 9 (dziewięć) części: Część 1 - Koszenie głównych ciągów komunikacyjnych o powierzchni nie większej niż 950 592 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec Część 2 - Koszenie głównych ciągów komunikacyjnych o powierzchni nie większej niż 803 370 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec Część 3 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 602 688 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec Część 4 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 227 758 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec Część 5 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 506 114 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec Część 6 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 202 602 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec Część 7 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 85 718 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec Część 8 - Koszenie placów zabaw, siłowni terenowych i stref street workout na terenie gminy Sosnowiec o powierzchni nie większej niż 228 312 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych Część 9 - Koszenie trasy S86/DK94 o powierzchni nie większej niż 114 652 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ 4. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) w zakresie części 1-9 zamówienia; - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji w zakresie części 1-7 zamówienia. 5. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykorzystania dodatkowego koszenia ulic podanych w załączniku nr 3 do SWZ. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 7. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 3 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 8. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 1 – 7 zamówienia). 9. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Koszenie głównych ciągów komunikacyjnych o powierzchni nie większej niż 950 592 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec.
Beschreibung: 1) Koszenie obejmuje zarówno tereny zieleni z założonymi trawnikami, jak również tereny nieurządzone. W zakres zadania wchodzi koszenie trawy, chwastów, wykoszenie samosiewów, a także każdorazowe wygrabienie i wywiezienie pokosu z całej powierzchni. 2) Przy każdym koszeniu Wykonawca winien: a) wykonać czynności przygotowawcze poprzez usunięcie obcych zanieczyszczeń (kamienie, gruz, puszki i inne opakowania oraz inne odpady frakcji suchej itp.) z miejsca pracy oraz ich wywóz i przekazanie do zagospodarowania / utylizacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, b) ręcznie wykosić trawę i chwasty w miejscach niedostępnych oraz wywieźć i przekazać do zagospodarowania / utylizacji powstały odpad (pokos), zgodnie z obowiązującymi przepisami, c) usunąć pokos - odpady zielone i inne obce zanieczyszczenia po wykonaniu prac (kamienie, gruz, puszki i inne opakowania oraz inne odpady frakcji suchej itp.) oraz wywieźć i przekazać do zagospodarowania / utylizacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wytwórcą odpadów jest podmiot realizujący zamówienie ponosi również koszty ich składowania i utylizacji, d) uporządkować teren i wywieźć odpady, w szczególności pokos, w tym samym dniu, w którym nastąpiło skoszenie lub najpóźniej następnego dnia po wykonaniu skoszenia. Nie dopuszcza się po zakończonym zabiegu pozostawienia skoszonej biomasy na terenie koszenia na czas weekendu oraz innych dni ustawowo wolnych od pracy. 3) Rozliczenie z Wykonawcą nastąpi po zgłoszeniu zakończenia prac na danym terenie, zgodnie ze zleceniem Zamawiającego. 4) Przy realizacji przedmiotu umowy np. w rejonie zaparkowanych samochodów wymaga się aby Wykonawca pojazdy osłaniał płachtami, uniemożliwiającymi ich zabrudzenie bądź uszkodzenie. Zamawiający ma prawo wstrzymać prace, jeśli podczas wizji w terenie stwierdzi, że są one realizowane niezgodnie z warunkami umownymi. 5) Wykonawca ma obowiązek prowadzić roboty przy nieprzerwanym ruchu ulicznym z odpowiednim oznakowaniem, zabezpieczeniem miejsca prowadzenia robót i zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu na czas prowadzenia robót – zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, przepisami BHP w sposób ograniczającym do minimum utrudnienia w ruchu. Po przekazaniu przez Zamawiającego zlecenia – Wykonawca będzie realizował usługi z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, wyposażeniem pracującego sprzętu w lampy ostrzegawcze (pulsujące) koloru pomarańczowego, ubraniem pracowników w kamizelki ostrzegawcze oraz oznakuje rejon prowadzonych robót. 6) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. 7) Podczas koszenia w obrębie drzew i krzewów Wykonawca ze szczególną ostrożnością kierować będzie sprzętem w taki sposób, by nie spowodować uszkodzeń pni drzew, koron drzew oraz krzewów. Każdorazowe zniszczenie pni drzew skutkować będzie koniecznością wykonania przez Wykonawcę obsadzeń rekompensujących. 8) Zamawiający wymaga aby skoszona trawa była zbierana na bieżąco, maksymalnie w ciągu 24 godzin. Niedopuszczalnym jest pozostawienie kupek trawy na okres dłuższy niż doba. Niedopuszczalnym jest rozpoczęcie prac związanych z koszeniem i nie wywiezienie /pozostawienie/ skoszonej trawy (dotyczy to zarówno trawy niezgrabionej jak i spryzmowanej w kupki) na okres dłuższy niż 24 godziny. 9) Przy wykonywaniu tej czynności Zamawiający dopuszcza używanie dmuchaw do przemieszczenia skoszonej trawy z chodników i jezdni przylegających bezpośrednio do koszonych trawników tylko i wyłącznie na skoszone powierzchnie. Niedopuszczalne jest używanie dmuchaw do przemieszczenia skoszonej trawy na powierzchnie nieobjęte koszeniem. 10) Niedopuszczalne jest wykonanie usługi za pomocą kosiarek rotacyjnych. 11) Zamawiający ma prawo wstrzymać prace, jeśli podczas wizji w terenie stwierdzi, że są one realizowane niezgodnie z warunkami umownymi. 12) Przystępując do realizacji prac na kilku obszarach jednocześnie Wykonawca winien zapewnić taką ilość pracowników, która zapewni płynny postęp prac. 13) Czas w jakim Wykonawca winien wykonać koszenie nie może przekroczyć 14 dni roboczych. Trzecie koszenie nie może przekroczyć 10 dni roboczych przy czym Zamawiający poinformuje Wykonawcę o potrzebie koszenia nie później niż 3 dni przed jego planowanym rozpoczęciem. 14) Rozliczenie z Wykonawcą nastąpi po zgłoszeniu zakończenia prac na wszystkich terenach objętych zleceniem koszenia. 15) Zbieranie oraz transport skoszonej biomasy oraz odpadów będzie odbywał się do miejsca unieszkodliwiania odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wytwórcą odpadów jest podmiot realizujący zamówienie i ponosi również koszty ich składowania i utylizacji. 16) Wykonawca winien każdorazowo do godziny 7:00 przekazać (telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail) na wskazany numer telefonu/adres poczty e-mail informację o terenach koszonych w dniu bieżącym oraz po zakończeniu pracy w danym dniu, przekazać informacje osobie wskazanej przez Zamawiającego o postępie wykonanych prac. 17) Wykonawca otrzyma od Zamawiającego szczegółowe mapy ulic wskazanych w Załączniku nr 1 z dokładnym oznaczeniem terenów przeznaczonych do koszenia nie później niż 7 dni od daty rozpoczęcia koszenia. 18) Wykonawca winien wykosić także trawę wystającą z chodnika oraz krawężników, w celu zachowania estetyki skoszonego terenu.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 2. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 3 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 1 zamówienia). 4. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Los: LOT-0002
Titel: Koszenie głównych ciągów komunikacyjnych o powierzchni nie większej niż 803 370 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 602 688 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 227 758 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 506 114 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec..
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 202 602 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec.
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 85 718 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec.
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: Koszenie placów zabaw, siłowni terenowych i stref street workout na terenie gminy Sosnowiec o powierzchni nie większej niż 228 312 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych.
Beschreibung: 1) Czynność obejmuje skoszenie trawy wraz z usunięciem odrostów przykorzennych drzew z terenu powierzchni trawiastej na wybiegach dla psów, placach zabaw, siłowniach terenowych i strefach street workout oraz terenu wokół ogrodzenia o szerokości 1 m lub w przypadku urządzeń wolnostojących wskazanego terenu wokół urządzeń (zakłada się około 2 m wokół urządzeń), zgrabienie pokosu, zamiecenie powierzchni przylegającej bezpośrednio do powierzchni koszonych trawników, oczyszczenie urządzeń jeśli pokryte zostały pokosem, załadunek i wywóz do miejsca unieszkodliwiania odpadów. 2) Zamawiający wymaga aby skoszona trawa była zbierana na bieżąco, maksymalnie w ciągu 24 godzin od skoszenia. Niedopuszczalnym jest zostawienie kupek trawy na okres dłuższy niż doba. Niedopuszczalnym jest rozpoczęcie prac związanych z koszeniem na innym obiekcie jeżeli na pozostałych obiektach trawa nie została zagrabiona lub gdy pryzmy trawy nie zostały wywiezione w ciągu 24 godzin. Przy wykonywaniu tej czynności Zamawiający dopuszcza używanie dmuchaw do przemieszczania skoszonej trawy z chodników i jezdni przylegających bezpośrednio do koszonych obszarów i wyłącznie na skoszone powierzchnie. 3) Niedopuszczalne jest używanie dmuchaw do przemieszczania skoszonej trawy na powierzchnie nieobjęte koszeniem. Przy koszeniu należy pamiętać by trawa pod urządzeniami również została wykoszona. 4) Przy realizacji prac w rejonie np. zaparkowanych pojazdów wymaga się, aby pojazdy były osłaniane płachtami, uniemożliwiającymi ich zanieczyszczenie i uszkodzenia. 5) Zamawiający ma prawo wstrzymać prace, jeżeli podczas wizji w terenie stwierdzi, że są one realizowane niezgodnie z warunkami umownymi. Jeśli chodzi o standard wykonanie ww. prac niedopuszczalne jest ich rozpoczęcie na danym obiekcie i ich dalsze nie realizowanie. Rozumie się przez to np. skoszenie trawy na danym placu i pozostawienie skoszonej – nie zgrabionej trawy i realizowanie prac na innym placu, pozostawiając nie zakończone prace. Przystępując do prac na kilku obiektach jednocześnie Wykonawca winien zapewnić taką ilość pracowników, która zapewni płynny postęp prac. 6) Termin rozpoczęcia każdego z koszeń ustali Zamawiający, przy czym okres czasu przeznaczony na wykonanie jednokrotnego koszenia wszystkich obiektów nie może przekroczyć 14 dni kalendarzowych. Wykonawca powinien sukcesywnie zgłaszać prace do odbioru mailowo lub telefonicznie. 7) W przypadku ewentualnych zastrzeżeń co do wykonanych prac, Wykonawca będzie miał 3 dni robocze na wykonanie poprawek wskazanych mu przez Zamawiającego. Po odbiorze wszystkich prac Wykonawca winien zgłosić się do Zamawiającego celem podpisania protokołu odbioru prac.
Interne Kennung: Część 8
Los: LOT-0009
Titel: Koszenie trasy S86/DK94 o powierzchni nie większej niż 114 652 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych.
Beschreibung: 1) Koszenie obejmuje zarówno tereny zieleni z założonymi trawnikami, jak również tereny nieurządzone. W zakres zadania wchodzi koszenie trawy, chwastów, wykoszenie samosiewów, a także każdorazowe wygrabienie i wywiezienie pokosu z całej powierzchni. 2) Przy każdym koszeniu Wykonawca winien: a) wykonać czynności przygotowawcze poprzez usunięcie obcych zanieczyszczeń (kamienie, gruz, puszki i inne opakowania oraz inne odpady frakcji suchej itp.) z miejsca pracy oraz ich wywóz i przekazanie do zagospodarowania / utylizacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, b) ręcznie wykosić trawę i chwasty w miejscach niedostępnych oraz wywieźć i przekazać do zagospodarowania / utylizacji powstały odpad (pokos), zgodnie z obowiązującymi przepisami, c) usunąć pokos - odpady zielone i inne obce zanieczyszczenia po wykonaniu prac (kamienie, gruz, puszki i inne opakowania oraz inne odpady frakcji suchej itp.) oraz wywieźć i przekazać do zagospodarowania / utylizacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wytwórcą odpadów jest podmiot realizujący zamówienie ponosi również koszty ich składowania i utylizacji, d) uporządkować teren i wywieźć odpady, w szczególności pokos, w tym samym dniu, w którym nastąpiło skoszenie lub najpóźniej następnego dnia po wykonaniu skoszenia. Nie dopuszcza się po zakończonym zabiegu pozostawienia skoszonej biomasy na terenie koszenia na czas weekendu oraz innych dni ustawowo wolnych od pracy. 3) Rozliczenie z Wykonawcą nastąpi po zgłoszeniu zakończenia prac na danym terenie, zgodnie ze zleceniem Zamawiającego. 4) Przy realizacji przedmiotu umowy np. w rejonie zaparkowanych samochodów wymaga się aby Wykonawca pojazdy osłaniał płachtami, uniemożliwiającymi ich zabrudzenie bądź uszkodzenie. Zamawiający ma prawo wstrzymać prace, jeśli podczas wizji w terenie stwierdzi, że są one realizowane niezgodnie z warunkami umownymi. 5) Wykonawca ma obowiązek prowadzić roboty przy nieprzerwanym ruchu ulicznym z odpowiednim oznakowaniem, zabezpieczeniem miejsca prowadzenia robót i zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu na czas prowadzenia robót – zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, przepisami BHP w sposób ograniczającym do minimum utrudnienia w ruchu. Po przekazaniu przez Zamawiającego zlecenia – Wykonawca będzie realizował usługi z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, wyposażeniem pracującego sprzętu w lampy ostrzegawcze (pulsujące) koloru pomarańczowego, ubraniem pracowników w kamizelki ostrzegawcze oraz oznakuje rejon prowadzonych robót. 6) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. 7) Podczas koszenia w obrębie drzew i krzewów Wykonawca ze szczególną ostrożnością kierować będzie sprzętem w taki sposób, by nie spowodować uszkodzeń pni drzew, koron drzew oraz krzewów. Każdorazowe zniszczenie pni drzew skutkować będzie koniecznością wykonania przez Wykonawcę obsadzeń rekompensujących. 8) Zamawiający wymaga aby skoszona trawa była zbierana na bieżąco, maksymalnie w ciągu 24 godzin. Niedopuszczalnym jest pozostawienie kupek trawy na okres dłuższy niż doba. Niedopuszczalnym jest rozpoczęcie prac związanych z koszeniem i nie wywiezienie /pozostawienie/ skoszonej trawy (dotyczy to zarówno trawy niezgrabionej jak i spryzmowanej w kupki) na okres dłuższy niż 24 godziny. 9) Przy wykonywaniu tej czynności Zamawiający dopuszcza używanie dmuchaw do przemieszczenia skoszonej trawy z chodników i jezdni przylegających bezpośrednio do koszonych trawników tylko i wyłącznie na skoszone powierzchnie. Niedopuszczalne jest używanie dmuchaw do przemieszczenia skoszonej trawy na powierzchnie nieobjęte koszeniem. 10) Niedopuszczalne jest wykonanie usługi za pomocą kosiarek rotacyjnych. 11) Zamawiający ma prawo wstrzymać prace, jeśli podczas wizji w terenie stwierdzi, że są one realizowane niezgodnie z warunkami umownymi. 12) Przystępując do realizacji prac na kilku obszarach jednocześnie Wykonawca winien zapewnić taką ilość pracowników, która zapewni płynny postęp prac. 13) Czas w jakim Wykonawca winien wykonać koszenie nie może przekroczyć 10 dni roboczych. 14) Rozliczenie z Wykonawcą nastąpi po zgłoszeniu zakończenia prac na wszystkich terenach objętych zleceniem koszenia. 15) Zbieranie oraz transport skoszonej biomasy oraz odpadów będzie odbywał się do miejsca unieszkodliwiania odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wytwórcą odpadów jest podmiot realizujący zamówienie i ponosi również koszty ich składowania i utylizacji. 16) Wykonawca winien każdorazowo do godziny 7:00 przekazać (telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail) na wskazany numer telefonu/adres poczty e-mail informację o terenach koszonych w dniu bieżącym oraz po zakończeniu pracy w danym dniu, przekazać informacje osobie wskazanej przez Zamawiającego o postępie wykonanych prac. 17) Wykonawca otrzyma od Zamawiającego szczegółowe mapy z dokładnym oznaczeniem terenów przeznaczonych do koszenia nie później niż 7 dni od daty rozpoczęcia koszenia.
Interne Kennung: Część 9