2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Małkinia Górna w 2026 roku”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ, odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Małkinia Górna.
Interne Kennung: GNM.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1) Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 2) Ofertę należy sporządzić zgodnie z wymaganiami umieszczonymi w SWZ oraz dołączyć wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia. 3) Każdy wykonawca może złożyć w niniejszym postępowaniu tylko jedną ofertę. 4) Wykonawcy zobowiązani są złożyć: -formularz ofertowy (wg załącznika nr 4) – w przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie należy podać nazwy (firmy) oraz dokładne adresy wszystkich wykonawców składających ofertę wspólną. W formularzu ofertowym Wykonawca zobowiązany jest podać adres skrzynki ePUAP, na którym prowadzona będzie korespondencja związana z postępowaniem. - wykaz usług - wykaz sprzętu - zobowiązanie podmiotu - inne dokumenty i oświadczenia, określone i wymagane w niniejszej SWZ. 5) Dokumenty określone w pkt 4) wykonawca przekazuje w odpowiednio oznaczonym pliku i zaszyfrowanym pliku. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2022 r. poz. 1233), wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa” a następnie wraz z plikami stanowiącymi jawną część należy ten plik zaszyfrować. Pełny opis procedury stosowanej w prowadzonym postępowaniu znajduje się w SWZ,
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Małkinia Górna w 2026 roku
Beschreibung: Powierzchnia Gminy Małkinia Górna wynosi 13.408 ha. Gminę Małkinia Górna zamieszkuje 8 985 osoby (stan na dzień 21.10.2025 r.) Powyższe dane o ilości osób zamieszkałych mogą ulec zmianie. Spośród wszystkich mieszkańców gminy 8 929 osoby deklaruje selektywna zbiórkę odpadów komunalnych, z tego 4 281 osób zadeklarowało kompostowanie bioodpadów oraz 56 osób zbiórkę nieselektywną (dane na dzień 21.10.2025 r.) 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje, w całym okresie realizacji zamówienia odbiór i zagospodarowanie: 1) zmieszanych niesegregowanych odpadów komunalnych zgromadzonych w pojemnikach i/lub workach, 2) odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny, w pojemnikach lub workach, obejmujących: a) papier i tektura w pojemnikach lub workach koloru niebieskiego, b) tworzywo sztuczne typu PET, opakowania wielomateriałowe oraz metal w pojemnikach lub workach koloru żółtego, c) szkło w pojemnikach lub workach koloru zielonego, d) odpadów ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji w pojemnikach lub workach koloru brązowego, e) popioły w pojemnikach lub workach koloru szarego; 3) odpadów wielkogabarytowych, 4) odpadów specyficznych, powstających w strumieniu odpadów komunalnych typu: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony, odpady wielkogabarytowe, zużyte źródła światła, itp., 5) odpadów budowlano-remontowych i rozbiórkowych, które powstały na terenie nieruchomości w wyniku prowadzenia drobnych robót niewymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia. 6) odzieży i tekstyliów Na terenie Gminy Małkinia Górna zlokalizowanych jest 3 401 nieruchomości o zabudowie jednorodzinnej, na których zamieszkują mieszkańcy. Wykaz z ilością zamieszkałych osób stanowi załącznik nr 1 do SWZ. Liczba nieruchomości zamieszkałych może ulec zmianie w wyniku oddania do użytku i zamieszkania nowych budynków lub wyludnienia. Na terenie Gminy Małkinia Górna zlokalizowanych jest 44 nieruchomości o zabudowie wielolokalowej, na których zamieszkują mieszkańcy. Szczegółowy wykaz tych nieruchomości stanowi załącznik nr 2 do SWZ. W załączniku nr 2 do SWZ wyszczególniono adresy nieruchomości o zabudowie wielolokalowej, lokalizację gniazd pojemników, z których korzystają mieszkańcy budynków wielolokalowych oraz ilość i pojemność pojemników w jakie wyposażone są gniazda. Powyższe dane pochodzą od zarządców i administratorów budynków wielolokalowych wg stanu na dzień 30.09.2025 r. 2) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania wszystkich odpadów komunalnych określonych w tabeli nr 1 OPZ wytworzonych na terenie wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zgromadzonych w pojemnikach, w tym w workach spełniających minimalne wymagania określone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Małkinia Górna. W przypadku, gdy odpady zmieszane nie są gromadzone w pojemnikach, worki należy nabyć odpłatnie u Wykonawcy.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen