756371-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Aufzüge – Zpracování PD, demontáž, dodávka a montáž 3 ks nových osobních výtahů
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZpracování PD, demontáž, dodávka a montáž 3 ks nových osobních výtahů
BeschreibungPředmětem plnění této veřejné zakázky je výměna 3 ks výtahů v bytových domech ve vlastnictví statutárního města Frýdek-Místek.
Interne KennungP25V00000118
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42416100 Aufzüge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen3. Zadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje právo na změnu dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, a to v následujících případech: a) smlouva s vybraným dodavatelem bude ukončena odstoupením od smlouvy ze strany zadavatele ze zákonných důvodů uvedených v § 223 odst. 1 až 3 ZZVZ; b) smlouva s vybraným dodavatelem bude ukončena odstoupením od smlouvy ze strany zadavatele podle jiných právních předpisů ve smyslu ust. § 223 odst. 4 ZZVZ; c) smlouva s vybraným dodavatelem bude ukončena odstoupením od smlouvy ze strany zadavatele dle smluvených důvodů obsažených v návrhu smlouvy; V případě ukončení smlouvy z výše uvedených důvodů si zadavatel vyhrazuje právo uzavřít smlouvu s druhým účastníkem v pořadí dle hodnocení nabídek v zadávacím řízení na tuto veřejnou zakázku; v tomto případě zadavatel, posoudí splnění podmínek účasti v zadávacím řízení a rovněž posoudí, zda u tohoto účastníka nejsou naplněny zákonné důvody pro vyloučení. Pokud jsou naplněny důvody, pro které by nebylo možno uzavřít smlouvu s druhým účastníkem v pořadí v zadávacím řízení, vyhrazuje si zadavatel právo oslovit dodavatele, který se umístil třetí v pořadí. Druhý, příp. další účastník v pořadí je povinen splnit další podmínky uzavření smlouvy v souladu s touto zadávací dokumentací. Smlouva musí odpovídat původní smlouvě, s tím, že zadavatel si současně dle ust. 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje právo jednostranně změnit dobu plnění veřejné zakázky, zejména změnit lhůtu pro zahájení plnění předmětu smlouvy či prodloužit dobu dokončení plnění díla. V případě, že vybraný dodavatel již předmět veřejné zakázky zčásti splnil a ukončení smlouvy nemá dopad na tuto část poskytnutého plnění, lze s účastníkem druhým v pořadí uzavřít smlouvu jen na zbylou část předmětu plnění veřejné zakázky; tento postup si zadavatel vyhrazuje použít i pro účastníka třetího v pořadí, pokud druhý účastník smlouvu odmítne uzavřít, neposkytne součinnost k jejímu uzavření, nesplní podmínky účasti v zadávacím řízení, jsou naplněny důvody pro jeho vyloučení nebo již neexistuje. Zadavatel upozorňuje, že postup zadavatele podle tohoto článku zadávacích podmínek je právem zadavatele, účastník zadávacího řízení nemá nárok domáhat se takového postupu, a to ani tehdy, pokud jsou pro tento postup splněny všechny výše uvedené podmínky. Jako vyhrazená změna dle ust. § 100 odst. 1 ZZVZ se dále posoudí každá obchodní podmínka uvedená v závazném vzoru smlouvy, která svým obsahem odpovídá tomuto zákonnému ustanovení.