2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rewitalizacja Parku Konstytucji 3-go Maja w ramach zadania pn. Dostosowanie zielono-niebieskiej infrastruktury w Płońsku do zmian klimatu.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia publicznego jest usługa polegająca na zagospodarowaniu zieleni w istniejącym parku poprzez zwiększenie jej bioróżnorodności za pomocą dużej ilości nowych nasadzeń, w tym gatunków rodzimych oraz roślinności kwitnącej i zadarniającej, konserwację starodrzewia oraz odszczelnienie nawierzchni asfaltowych w postaci alejek i wykonanie w to miejsce alejek mineralno-żwirowych wraz z wyposażeniem terenu w małą architekturę, w ramach zadania pn.: „Dostosowanie zielono-niebieskiej infrastruktury w Płońsku do zmian klimatu.” Rewitalizacja Parku Konstytucji 3-ego Maja o powierzchni 7 200 m2 (dz.nr ewid. 754, obręb 217 miasto Płońsk) obejmuje: 1) przeprowadzenie specjalistycznych prac pielęgnacyjnych w istniejącym starodrzewie wraz z wykonaniem ekspertyzy dendrologicznej, 2) wprowadzenie nowych nasadzeń drzew, krzewów, bylin i roślin okrywowych, 3) wysiew trawników, 4) zerwanie asfaltu z alejek i wykonanie przepuszczalnej nawierzchni mineralno-żwirowej typu kamienny dywan, 5) demontaż zużytych betonowych ławek i koszy, 6) wyposażenie terenu w małą architekturę (ławki, kosze, stoły do gry w szachy i siedziska i pergole na pnącza), 7) wykonanie oświetlenia parkowego zasilanego z istniejącej sieci elektroenergetycznej będącej własnością Gminy Miasto Płońsk. Na przedmiotowe zadanie Gmina Miasto Płońsk pozyskała dofinansowanie w ramach naboru nr: FENX.02.04-IW.01-002/23, Działanie FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom, Typ projektu: Wsparcie zrównoważonych systemów gospodarowania wodami opadowymi z udziałem zieleni/zielono-niebieskiej infrastruktury/ rozwiązań opartych na przyrodzie”. W ramach zadania planowane jest zagospodarowanie zieleni poprzez zwiększenie jej bioróżnorodności, konserwację istniejącej zieleni i zwiększenie poprzez wprowadzenie rodzimych gatunków w Parku im. Konstytucji 3 Maja usytuowanego pomiędzy ulicami Płocką, Wolności oraz ulicą Rutkowskiego w Płońsku. Na terenie parku konieczne jest uzupełnienie punktowe istniejącej roślinności tak, aby tworzyła ona biologicznie aktywną przestrzeń oraz wpływała na zachowanie dobrej gospodarki wodnej. W ramach realizacji projektu planuje się wykonać nowe nasadzenia oraz pielęgnację istniejącego drzewostanu. Na terenie parku występuje teren zasklepiony w postaci alejek asfaltowych (o powierzchni 0,1108 ha), który zostanie odszczelniony poprzez zerwanie asfaltu i usunięcie warstwy zanieczyszczonej gleby, a następnie wykonanie alejek mineralno-żwirowych. Na powierzchni ok. 0,72 ha planuje się rewitalizację powierzchni biologicznie czynnej, poprzez wprowadzenie nowych gatunków drzew z dobrze rozwiniętymi systemem korzeniowym. Sadzenie nowej roślinności w ramach zadania objętego wnioskiem odbędzie się z uwzględnieniem właściwego jakościowo materiału nasadzeniowego, odpowiedniego doboru gatunków roślin rodzimych, odpornych na zmiany klimatu (zwłaszcza okresowe susze i podtopienia) w celu zachowania trwałości projektu. Projektując nową zieleń, uwzględniono walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz założono osiągnięcie właściwego efektu ekologicznego w postaci ograniczenia szkodliwych substancji w środowisku, a także zatrzymanie wody poprzez system korzeniowy zlokalizowanych w Parku drzew w celu ograniczenia efektu suszy.
Interne Kennung: ZP.271.20.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314100 Anlegen von Rasen, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45112711 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Parkanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rewitalizacja Parku Konstytucji 3-go Maja w ramach zadania pn. Dostosowanie zielono-niebieskiej infrastruktury w Płońsku do zmian klimatu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia publicznego jest usługa polegająca na zagospodarowaniu zieleni w istniejącym parku poprzez zwiększenie jej bioróżnorodności za pomocą dużej ilości nowych nasadzeń, w tym gatunków rodzimych oraz roślinności kwitnącej i zadarniającej, konserwację starodrzewia oraz odszczelnienie nawierzchni asfaltowych w postaci alejek i wykonanie w to miejsce alejek mineralno-żwirowych wraz z wyposażeniem terenu w małą architekturę, w ramach zadania pn.: „Dostosowanie zielono-niebieskiej infrastruktury w Płońsku do zmian klimatu.” Rewitalizacja Parku Konstytucji 3-ego Maja o powierzchni 7 200 m2 (dz.nr ewid. 754, obręb 217 miasto Płońsk) obejmuje: 1) przeprowadzenie specjalistycznych prac pielęgnacyjnych w istniejącym starodrzewie wraz z wykonaniem ekspertyzy dendrologicznej, 2) wprowadzenie nowych nasadzeń drzew, krzewów, bylin i roślin okrywowych, 3) wysiew trawników, 4) zerwanie asfaltu z alejek i wykonanie przepuszczalnej nawierzchni mineralno-żwirowej typu kamienny dywan, 5) demontaż zużytych betonowych ławek i koszy, 6) wyposażenie terenu w małą architekturę (ławki, kosze, stoły do gry w szachy i siedziska i pergole na pnącza), 7) wykonanie oświetlenia parkowego zasilanego z istniejącej sieci elektroenergetycznej będącej własnością Gminy Miasto Płońsk. Na przedmiotowe zadanie Gmina Miasto Płońsk pozyskała dofinansowanie w ramach naboru nr: FENX.02.04-IW.01-002/23, Działanie FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom, Typ projektu: Wsparcie zrównoważonych systemów gospodarowania wodami opadowymi z udziałem zieleni/zielono-niebieskiej infrastruktury/ rozwiązań opartych na przyrodzie”. W ramach zadania planowane jest zagospodarowanie zieleni poprzez zwiększenie jej bioróżnorodności, konserwację istniejącej zieleni i zwiększenie poprzez wprowadzenie rodzimych gatunków w Parku im. Konstytucji 3 Maja usytuowanego pomiędzy ulicami Płocką, Wolności oraz ulicą Rutkowskiego w Płońsku. Na terenie parku konieczne jest uzupełnienie punktowe istniejącej roślinności tak, aby tworzyła ona biologicznie aktywną przestrzeń oraz wpływała na zachowanie dobrej gospodarki wodnej. W ramach realizacji projektu planuje się wykonać nowe nasadzenia oraz pielęgnację istniejącego drzewostanu. Na terenie parku występuje teren zasklepiony w postaci alejek asfaltowych (o powierzchni 0,1108 ha), który zostanie odszczelniony poprzez zerwanie asfaltu i usunięcie warstwy zanieczyszczonej gleby, a następnie wykonanie alejek mineralno-żwirowych. Na powierzchni ok. 0,72 ha planuje się rewitalizację powierzchni biologicznie czynnej, poprzez wprowadzenie nowych gatunków drzew z dobrze rozwiniętymi systemem korzeniowym. Sadzenie nowej roślinności w ramach zadania objętego wnioskiem odbędzie się z uwzględnieniem właściwego jakościowo materiału nasadzeniowego, odpowiedniego doboru gatunków roślin rodzimych, odpornych na zmiany klimatu (zwłaszcza okresowe susze i podtopienia) w celu zachowania trwałości projektu. Projektując nową zieleń, uwzględniono walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz założono osiągnięcie właściwego efektu ekologicznego w postaci ograniczenia szkodliwych substancji w środowisku, a także zatrzymanie wody poprzez system korzeniowy zlokalizowanych w Parku drzew w celu ograniczenia efektu suszy.