See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 9 900 000,00 zł
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Usługa udzielenia kredytu długoterminowego w kwocie 9 900 000,00 zł przeznaczonego na pokrycie planowanego deficytu budżetowego, spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz wykup innych papierów wartościowych. Zobowiązanie zostanie zaciągnięte w trybie określonym w przepisach o zamówieniach publicznych.
Interne Kennung: ZP.271.21.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa udzielenia kredytu długoterminowego w kwocie 9 900 000,00 zł
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Usługa udzielenia kredytu długoterminowego w kwocie 9 900 000,00 zł przeznaczonego na pokrycie planowanego deficytu budżetowego, spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz wykup innych papierów wartościowych. Zobowiązanie zostanie zaciągnięte w trybie określonym w przepisach o zamówieniach publicznych. 2. Okres kredytowania będzie w latach 2025-2038 natomiast spłata kredytu nastąpi latach 2027-2038. Odsetki od uruchomionego kapitały płacone będą miesięcznie począwszy od 2025. 3. Spłata planowanego do zaciągnięcia kredytu długoterminowego przedstawia się następująco: - 2025 r. – 0,00 zł - 2026 r. – 0,00 zł - 2027 r. – 50 000,00 zł - 2028 r. – 50 000,00 zł - 2029 r. – 100 000,00 zł - 2030 r. – 100 000,00 zł - 2031 r. – 50 000,00 zł - 2032 r. – 50 000,00 zł - 2033 r. – 200 000,00 zł - 2034 r. – 1 300 000,00 zł - 2035 r. – 2 000 000,00 zł - 2036 r. – 2 000 000,00 zł - 2037 r. – 2 000 000,00 zł - 2038 r. – 2 000 000,00 zł (szczegółowy harmonogram spłat przedstawia załącznik Nr 5 do SWZ). 4. Kredyt będzie wypłacany w transzach zgodnie z dyspozycją kredytobiorcy najpóźniej do 29.12.2025 r. Oprocentowanie - stawka WIBOR 1 M z ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc spłaty plus stała marża banku. Odsetki płatne miesięcznie do ostatniego dnia roboczego miesiąca począwszy od miesiąca następującego po miesiącu w którym nastąpi uruchomienie kredytu. 5. Formę zabezpieczenia kredytu stanowi weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową na sumę odpowiadającą kwocie zadłużenia z tytułu wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami oraz innymi kosztami wykonawcy. 6. Zamawiającemu przysługuje prawo do niewykorzystania pełnej kwoty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 7. Zamawiającemu, w szczególnie uzasadnionym przypadku przysługuje prawo do zmiany harmonogramu spłat rat kapitałowych, na pisemny wniosek Zamawiającego złożony wraz z odpowiednim uzasadnieniem na 7 dni przed terminem płatności raty kapitałowej. Rata kapitałowa, której termin spłaty zostanie przesunięty, wchodzi w skład niespłaconej części kapitału i jest oprocentowana na zasadach określonych w umowie kredytu. Powyższe zmiany w umowie będą dokonywane poprzez zawarcie aneksu do umowy i nie spowodują wydłużenia okresu kredytowania wg umowy. Bank udzielający kredytu nie będzie pobierał żadnych opłat i prowizji oraz innych dodatkowych kosztów od ww. czynności. 8. Zamawiającemu przysługuje prawo do wcześniejszej spłaty kredytu z możliwością wskazania okresów kredytowych, za które wcześniejsza spłata zostanie dokonana. W przypadku wcześniejszej spłaty części lub całości kapitału – odsetki będą płatne od faktycznego zadłużenia. Powyższe zmiany w umowie będą dokonywane poprzez zawarcie aneksu do umowy. Bank udzielający kredytu nie będzie pobierał żadnych opłat i prowizji oraz innych dodatkowych kosztów od ww. czynności.
Menge: 1 Stück