756851-2025 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Zakup dwóch nowych zeroemisyjnych autobusów z napędem elektrycznym na potrzeby mieszkańców Powiatu Puckiego.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup dwóch nowych zeroemisyjnych autobusów z napędem elektrycznym na potrzeby mieszkańców Powiatu Puckiego.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Zakup dwóch nowych zeroemisyjnych autobusów z napędem elektrycznym na potrzeby mieszkańców Powiatu Puckiego”. Zamówienie finansowane jest ze środków Gmin i Powiatu oraz dofinansowanie ze środków unijnych z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, komponentu E Zielona, inteligentna mobilność, Inwestycja: E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) 2.0 Przedmiotem zamówienia jest dostawa 2 sztuk takich samych, fabrycznie nowych, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych klasy II, kategorii M3. Przedmiotowe autobusy muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, w pełni sprawne, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r., pochodzące z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na terenie Polski lub Unii Europejskiej, nieobciążone żadnymi prawami osób trzecich. Autobusy nie mogą pochodzić z ekspozycji w punktach sprzedaży. Muszą być tego samego modelu/typu, tej samej wersji, posiadać jednakowe wyposażenie i organizację przestrzeni pasażerskiej. Podzespoły, zastosowane części, rozwiązania i parametry techniczne muszą być takie same we wszystkich dostarczonych autobusach. Autobusy mają być dostarczone wraz z wyposażeniem dodatkowym, udzieloną autoryzacją, niezbędnym oprogramowaniem, dokumentacją oraz przeprowadzeniem szkoleń. Zamawiający uzna, że pojazdem fabrycznie nowym będzie także pojazd, który w związku z koniecznością wykonania odpowiednich przeglądów technicznych, uzyskania odpowiednich homologacji i transportu do zamawiającego będzie miał przebieg nie większy niż 1 000 kilometrów. Zamawiający dopuszcza dostawę do zamawiającego przedmiotu zamówienia o jego własnych siłach, „na kołach” bez użycia lawet. Zamawiający wymaga złożenia przez wykonawcę w dniu przekazania pojazdu z przebiegiem powyżej 50 km oświadczenia, z którego będzie wynikał przebieg pojazdu dostarczonego do zamawiającego tzn. wykonawca zobowiązany jest do wskazania trasy jaka była wykonana pojazdem dostarczonym do zamawiającego będącego przedmiotem zamówienia wraz ze wskazaniem odległości w km w związku z realizacją przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 6 do SWZ „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” (SOPZ); Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, posiadał ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody osobowe i rzeczowe wyrządzone osobom trzecim w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie mniejszą niż 1.000.000,00 złotych (słownie: jeden milionów).
Interne KennungZP.271.1.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensNiniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.). Zgodnie z art. 139 ustawy PZP Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Do oferty każdy Wykonawca (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z Wykonawców) musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert: Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, złożone na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej: JEDZ) Do oferty każdy Wykonawca (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z Wykonawców) musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert: Oświadczenie dotyczącego przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2a do SWZ). 4. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia: a) Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych: - w art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy PZP, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; - w art. 108 ust. 4 ustawy PZP, dotycząca orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 275), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z Wykonawców); c) na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP: odpis lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; d) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP (JEDZ), w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w: - art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP, - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, - art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy PZP; – wg wzoru będącego załącznikiem nr 2b do SWZ; e) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 1.1 w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2c do SWZ); 2) w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) wykaz dostaw b) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej 1. Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty: 1) wypełniony formularz ofertowy, sporządzony z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ; 2) przedmiotowe środki dowodowe potwierdzające wymagane parametry w oferowanym sprzęcie w zakresie wskazanym w Rozdziale VIII ust. 19 SWZ; 3) oświadczenie JEDZ, według wzoru stanowiącego załącznik Nr 2 do SWZ; 4) oświadczenie dotyczącego przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2a do SWZ); 5) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) - według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ; 6) oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, usługi lub dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy (w przypadku Wykonawców występujących wspólnie) - według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ; 7) pełnomocnictwo dla osoby/osób składających ofertę – w sytuacji, gdy ofertę podpisuje osoba, której prawo do reprezentowania Wykonawcy nie wynika z dokumentów rejestrowych; 8) dowód wniesienia wadium (jeżeli zostało wniesione w innej formie niż w pieniądzu).
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup dwóch nowych zeroemisyjnych autobusów z napędem elektrycznym na potrzeby mieszkańców Powiatu Puckiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Zakup dwóch nowych zeroemisyjnych autobusów z napędem elektrycznym na potrzeby mieszkańców Powiatu Puckiego”. Zamówienie finansowane jest ze środków Gmin i Powiatu oraz dofinansowanie ze środków unijnych z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, komponentu E Zielona, inteligentna mobilność, Inwestycja: E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) 2.0 Przedmiotem zamówienia jest dostawa 2 sztuk takich samych, fabrycznie nowych, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych klasy II, kategorii M3. Przedmiotowe autobusy muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, w pełni sprawne, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r., pochodzące z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na terenie Polski lub Unii Europejskiej, nieobciążone żadnymi prawami osób trzecich. Autobusy nie mogą pochodzić z ekspozycji w punktach sprzedaży. Muszą być tego samego modelu/typu, tej samej wersji, posiadać jednakowe wyposażenie i organizację przestrzeni pasażerskiej. Podzespoły, zastosowane części, rozwiązania i parametry techniczne muszą być takie same we wszystkich dostarczonych autobusach. Autobusy mają być dostarczone wraz z wyposażeniem dodatkowym, udzieloną autoryzacją, niezbędnym oprogramowaniem, dokumentacją oraz przeprowadzeniem szkoleń. Zamawiający uzna, że pojazdem fabrycznie nowym będzie także pojazd, który w związku z koniecznością wykonania odpowiednich przeglądów technicznych, uzyskania odpowiednich homologacji i transportu do zamawiającego będzie miał przebieg nie większy niż 1 000 kilometrów. Zamawiający dopuszcza dostawę do zamawiającego przedmiotu zamówienia o jego własnych siłach, „na kołach” bez użycia lawet. Zamawiający wymaga złożenia przez wykonawcę w dniu przekazania pojazdu z przebiegiem powyżej 50 km oświadczenia, z którego będzie wynikał przebieg pojazdu dostarczonego do zamawiającego tzn. wykonawca zobowiązany jest do wskazania trasy jaka była wykonana pojazdem dostarczonym do zamawiającego będącego przedmiotem zamówienia wraz ze wskazaniem odległości w km w związku z realizacją przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 6 do SWZ „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” (SOPZ);