See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa energii elektrycznej dla Miasta Żyrardowa na okres od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa (również sprzedaż) energii elektrycznej dla obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) wymienionych w załączniku nr 1A, 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, w podziale na części zamówienia: 1.1. I część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2026-2027 do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) oświetlenia ulicznego wymienionych w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 3 556 740 kWh, 1.2. II część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2026-2027 pozostałych obiektów, w tym również dla obiektu posiadającego instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) wymienionego w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia (załącznik został podzielony według poszczególnych nabywców). Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 11 283 860 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci w trakcie trwania zamówienia wynosi 7 000 kWh,
Vorherige Bekanntmachung: 484534-2025
Interne Kennung: ZP.271.2.27.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: I część zamówienia
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa energii elektrycznej na lata 2026-2027 do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) oświetlenia ulicznego wymienionych w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 3 556 740 kWh. 2. Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w pkt 1 jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wartości zamówienia w zakresie maksymalnie 20% lub zwiększenia wartości zamówienia w zakresie do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej dla dostawy/odsprzedaży energii. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2). 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1A do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2 do SWZ. 4. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Parametry jakościowe energii elektrycznej w części dystrybucyjnej reguluje Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. 5. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnych umów dystrybucyjnych zawartych przez zamawiającego z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (zwany OSD) – dane OSD zawarte są w załączniku nr 1A do SWZ. Sprzedawcą rezerwowym jest: PGE Obrót S.A. 6. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego Załącznik nr 2 do Umowy na dostawę energii elektrycznej, zwanej dalej Umową. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu wykonawcy pełnomocnictwa. 7. Obowiązujące umowy na dostawę energii elektrycznej z dotychczasowymi sprzedawcami energii elektrycznej dla PPE zawartych w załącznikach nr 1A do SWZ zawarte są na czas oznaczony, a dokładny opis dla każdego z PPE znajduje się w kolumnie o nazwie „Okres obowiązywania umowy/okres wypowiedzenia” wymienionych wyżej załączników.
Interne Kennung: ZP.271.2.27.2025_I część
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SWZ)
Los: LOT-0002
Titel: II część zamówienia
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa energii elektrycznej na lata 2026-2027 pozostałych obiektów, w tym również dla obiektu posiadającego instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) wymienionego w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia (załącznik został podzielony według poszczególnych nabywców). Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 11 283 860 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci w trakcie trwania zamówienia wynosi 7 000 kWh. 2. Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w pkt 1. jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wartości zamówienia w zakresie maksymalnie 20% lub zwiększenia wartości zamówienia w zakresie do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej dla dostawy/odsprzedaży energii. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2). 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1B do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2 do SWZ. 4. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Parametry jakościowe energii elektrycznej w części dystrybucyjnej reguluje Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. 5. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnych umów dystrybucyjnych zawartych przez zamawiającego z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (zwany OSD) – dane OSD zawarte są w załączniku nr 1D do SWZ. Sprzedawcą rezerwowym jest: PGE Obrót S.A. 6. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego Załącznik nr 2 do Umowy na dostawę energii elektrycznej, zwanej dalej Umową. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu wykonawcy pełnomocnictwa. 7. Obowiązujące umowy na dostawę energii elektrycznej z dotychczasowymi sprzedawcami energii elektrycznej dla PPE zawartych w załącznikach nr 1B do SWZ zawarte są na czas oznaczony, a dokładny opis dla każdego z PPE znajduje się w kolumnie o nazwie „Okres obowiązywania umowy/okres wypowiedzenia” wymienionych wyżej załączników. 8. Zamawiający w załączniku 1B do SWZ - opis przedmiotu zamówienia zawarł informacje na temat ppe z zainstalowanym źródłem oze tj. instalacją fotowoltaiczną (instalacja PV). Zawarcie umowy na odkup odbędzie się na zasadzie wytworzenia (odsprzedaży) energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci. Sposób określenia wartości odsprzedaży energii elektrycznej wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci został określony w pkt 4.2.3 lit. b SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.2.27.2025_II część