See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę urządzeń laboratoryjnych zestawów do izolacji i wykrywania patogenów przewodu pokarmowego oraz materiałów odniesienia do Real Time PCR.
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest dostawa urządzeń laboratoryjnych, zestawów do izolacji i wykrywania patogenów przewodu pokarmowego oraz materiałów odniesienia do Real Time PCR w asortymencie i ilości określonej w Arkuszu Informacji Technicznej - załącznikach nr 1/1 - 1/24 do SWZ.
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie, dla postępowania na dostawę urządzeń laboratoryjnych, przeprowadzenie którego zaplanowano w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Prawo zamówień publicznych, po szczegółowym przeanalizowaniu okoliczności, przewiduje skrócenie terminu składania ofert do 15 dni, czyli z zachowaniem minimalnego terminu określonego w ustawie Pzp, ze względu na pilną potrzebę realizacji zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć, a zachowanie ustawowych terminów mogłoby uniemożliwić wykonanie zamówienia, które jest bardzo istotne ze względu na interes publiczny. Postępowanie dotyczy zakupu urządzeń laboratoryjnych niezbędnych m.in. do wykrywania skażeń wody, powietrza i żywności, co w obliczu istniejącego zagrożenia m.in. atakami bioterrorystycznymi, agroterrorystycznymi jest kluczowe z punktu widzenia obronności państwa i ochrony ludności. Pilna potrzeba realizacji zamówienia wynika także z długich terminów dostaw urządzeń laboratoryjnych i konieczności odpowiednio wcześniejszego zawarcia umów, aby dostawy te mogły być zrealizowane i rozliczone do końca roku budżetowego, który upływa z dniem 31 grudnia 2025 r. Zakup urządzeń ze względów dotyczących organizacji systemu obronności państwa, niezależnych od zamawiającego, musi zostać skutecznie zrealizowany do końca bieżącego roku. Zwłoka w dostawie urządzeń skutkowałoby ryzykiem utraty środków finansowych. Finansowanie pochodzi ze środków zewnętrznych, dla których zachowanie harmonogramu jest warunkiem utrzymania finansowania. Zamawiający podjął wszelkie możliwe działania organizacyjne w celu przygotowania i wszczęcia postępowania w takim terminie, aby dochować terminu końca roku budżetowego oraz zasady proporcjonalności, równego traktowania wykonawców i zapewnienia uczciwej konkurencji, dążąc do tego, aby wyłonienie wykonawców nastąpiło w trybie konkurencyjnym. Jednocześnie, skróceniu terminu przygotowania ofert nie stoi na przeszkodzie stopień złożoności postępowania (dostawa określonych urządzeń laboratoryjnych, nowych i aktualnie produkowanych na rynku, będących w ofercie wielu producentów). Zamawiający dla niniejszego postępowania podzielił zamówienie na części, a tym samym dał możliwość ubiegania się o zamówienie większej liczbie wykonawców oraz nie postawił warunków udziału w postępowaniu, co dla potencjalnych wykonawców zainteresowanych uzyskaniem zamówienia, stanowi realny i możliwy do spełnienia czas, aby w skróconym terminie złożyć ważną ofertę w postępowaniu. Złożenie oferty nie wymaga od wykonawców specjalnych wyliczeń. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób precyzyjny za pomocą jasnych sformułowań. W ofercie Wykonawca musi wpisać jedynie jedną cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia oraz model i typ urządzenia. Zamawiający uwzględnił więc interesy potencjalnych wykonawców, których ochrona ma zostać zapewniona, mimo skrócenia terminu.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych. Zamawiający zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający, działając na podstawie art. 257 ustawy Pzp przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38341000 Strahlenmessgeräte, 33100000 Medizinische Geräte, 38341200 Strahlendosimeter, 33152000 Inkubatoren, 33191110 Autoklaven, 50433000 Eichdienstleistungen, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 42514300 Geräte zum Filtrieren, 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - LBŚiŻ - Kriozamrażarka - 1 zestaw
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/1 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025część1
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - LBŚiŻ - Autoklaw z demineralizatorem - 1 zestaw
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/2 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025część2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - LBŚiŻ - Piec do mineralizacji próbek na mokro - 1 sztuka.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/3 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025część3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - LBŚiŻ - Demineralizator wody z system doczyszczającym Ultra wraz z wyposażeniem - 1 zestaw
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/4 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025część4
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 - LBŚiŻ - Zgrzewarka do tacek - 1 sztuka.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/5 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025część5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 - LBŚiŻ - Zestaw do filtracji próbek wody - 1 zestaw
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/6 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025część6
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 - LBŚiŻ - Komora laminarna II klasy bezpieczeństwa biologicznego - 1 sztuka.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/7 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025część7
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 - LBŚiŻ - Komora laminarna II klasy bezpieczeństwa biologicznego (nablatowa) - 1 sztuka.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/8 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025część8
Los: LOT-0009
Titel: Część 9 - LBŚiŻ - Komora II klasy bezpieczeństwa mikrobiologicznego do pracy z materiałem biologicznym - 1 sztuka.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/9 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025część9
Los: LOT-0010
Titel: Część 10 - LBŚiŻ - Łaźnia wodna wraz z wyposażeniem oraz wzorcowaniem - 1 zestaw
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/10 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie10
Los: LOT-0011
Titel: Część 11 - LBŚiŻ - Inkubator z chłodzeniem - 1 sztuka
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/11 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie11
Los: LOT-0012
Titel: Część 12 - LBŚiŻ - Inkubator z konwekcją wymuszoną - 1 sztuka
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/12 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie12
Los: LOT-0013
Titel: Część 13 - LBŚiŻ - Dygestorium - 7 sztuk
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/13 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie13
Menge: 7 Stück
Los: LOT-0014
Titel: Część 14 - LBEK - Inkubator laboratoryjny z chłodzeniem o pojemności 110 litrów (±5 l) wykorzystywany w badaniach czynników biologicznych (mikrobiologia medyczna) - 1 sztuka
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/14 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie14
Los: LOT-0015
Titel: Część 15 - LBEK - Inkubator laboratoryjny z chłodzeniem o pojemności 260 litrów (±10 l) wykorzystywany w badaniach czynników biologicznych (mikrobiologia medyczna) - 1 sztuka
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/15 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie15
Los: LOT-0016
Titel: Część 16 - LBEK - Chłodziarka laboratoryjna wykorzystywana w badaniach czynników biologicznych (mikrobiologia medyczna) - 4 sztuki
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/16 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie16
Menge: 4 Stück
Los: LOT-0017
Titel: Część 17 - LBEK - Dygestorium laboratoryjne wykorzystywane w badaniach czynników biologicznych (mikrobiologia medyczna) - 2 sztuki
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/17 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie17
Menge: 2 Stück
Los: LOT-0018
Titel: Część 18 - LBEK - Komora laminarna II klasy bezpieczeństwa mikrobiologicznego do badań czynników biologicznych (mikrobiologia medyczna) - 3 sztuki
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/18 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie18
Menge: 3 Stück
Los: LOT-0019
Titel: Część 19 - LBEK - Zamrażarka laboratoryjna wykorzystywana w badaniach czynników biologicznych (mikrobiologia medyczna)) - 2 sztuki
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/19 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie19
Los: LOT-0020
Titel: Część 20 - LBEK - Chłodziarko-zamrażarka laboratoryjna wykorzystywana w badaniach czynników biologicznych (mikrobiologia medyczna) - 4 sztuki
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/20 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie20
Los: LOT-0021
Titel: Część 21 - HR - Miernik przenośny do detekcji promieniowania alfa/beta - 1 sztuka
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/21 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie21
Los: LOT-0022
Titel: Część 22 - HR - Dozymetr do pomiaru dawki i mocy dawki promieniowania - 1 sztuka
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/22 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie22
Los: LOT-0023
Titel: Część 23 - LBEK - Materiały do walidacji badań patogenów przewodu pokarmowego metodą Real Time PCR – zestawy odczynników do izolacji i Real Time PCR - 6 zestawów
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/23 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie23
Menge: 6 Stück
Los: LOT-0024
Titel: Część 24 - LBEK - Materiały do walidacji badań patogenów przewodu pokarmowego metodą Real Time PCR – materiały odniesienia - 2 zestawy
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/24 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.24.2025zadanie24