See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kliniska w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa oraz gospodarki szkółkarskiej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kliniska w roku 2026. Przedmiot zamówienia zostaje podzielony na 7 części ("Pakiety"). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami.
Vorherige Bekanntmachung: 615077-2025
Interne Kennung: SA.270.3.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający w dniu 19 września 2025 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod numerem 615077-2025 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji, oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym, Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP, wyznaczył termin składania ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni, od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami stanowi dokumenty zamówienia. Postępowanie prowadzone będzie zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 ustawy PZP. W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 PZP oraz art. 109 ust. 1 pkt. 1-5 i 7-10 PZP. Szczegółowe informacje dot. podstaw wykluczenia zawarte są w SWZ. Zamawiający formułuje warunki udziału w postępowaniu, które szczegółowo opisane są w SWZ. Szczegółowy wykaz oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych, w celu wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zawarty jest w SWZ. W stosunku do każdej części (Pakietu) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia, o których mowa będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa, objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa oraz gospodarki szkółkarskiej, obejmujące czynności wskazane rodzajowo w SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Kliniska, bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa nie przekroczy 70% wartości niniejszego zamówienia. Szacunkowa wartość zamówienia jest sumą: zamówienia podstawowego (wartość zamówienia w złotych netto + prawo opcji na poziomie 30%) i przewidywanych zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w wysokości do 70% zamówienia podstawowego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 01 - Leśnictwa: Jankowo, Rurzyca
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Leśnictwa Jankowo oraz Leśnictwa Rurzyca, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 01 - Leśnictwa: Jankowo, Rurzyca
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 02 - Leśnictwa: Zabrodzie, Bącznik
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Leśnictwa Zabrodzie oraz Leśnictwa Bącznik, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 02 - Leśnictwa: Zabrodzie, Bącznik
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 03 - Leśnictwa: Pucko, Załom
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Leśnictwa Pucko oraz Leśnictwa Załom, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 03 - Leśnictwa: Pucko, Załom
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 04 - Leśnictwa: Strumiany, Poczernin
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Leśnictwa Strumiany oraz Leśnictwa Poczernin, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 04 - Leśnictwa: Strumiany, Poczernin
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 05 - Leśnictwa: Sowno, Cisewo, Niedźwiedź (część) i Szkółka Leśna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa oraz gospodarki szkółkarskiej, do wykonania na terenie Leśnictw Sowno i Cisewo, na terenie części Leśnictwa Niedźwiedź oraz na terenie Szkółki Leśnej, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 05 - Leśnictwa: Sowno, Cisewo, Niedźwiedź (część) i Szkółka Leśna
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 06 - Leśnictwa: Wielgowo, Morawsko (część)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Leśnictwa Wielgowo oraz na terenie części Leśnictwa Morawsko, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 06 - Leśnictwa: Wielgowo, Morawsko (część)
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 07 - Leśnictwa: Niedźwiedź (część), Morawsko (część)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej,do wykonania na terenie części Leśnictwa Niedźwiedź oraz na terenie części Leśnictwa Morawsko, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 07 - Leśnictwa: Niedźwiedź (część), Morawsko (część)