2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAGOSPODAROWANIE w okresie od 01-01-2026r. do 31 12-2026r. SELEKTYWNIE ZBIERANYCH ODPADÓW KUCHENNYCH ULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI I ODPADÓW ULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI O KODACH 20 02 01 i 20 01 08
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usług objętych zadaniem pn. >>ZAGOSPODAROWANIE w okresie od 01-01-2026r. do 31-12-2026r. SELEKTYWNIE ZBIERANYCH ODPADÓW KUCHENNYCH ULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI I ODPADÓW ULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI O KODACH 20 02 01 i 20 01 08<<, polegających na zagospodarowaniu komunalnych odpadów kuchennych ulegających biodegradacji i odpadów ulegających biodegradacji o kodach 20 02 01 i 20 01 08, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Miasta Luboń, jak również zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, realizowanych odpowiednio do lokalizacji instalacji komunalnej Wykonawcy poprzez: a) odbiór dostarczonych przez Zamawiającego odpadów do instalacji komunalnej Wykonawcy i ich zagospodarowanie przez Wykonawcę zgodnie z obowiązującą ustawą o odpadach w łącznej szacowanej ilości do 2200 Mg, w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. (lokalizacja instalacji w odległości do 45 km od siedziby Zamawiającego); LUB b) odbiór przez Wykonawcę i przetransportowanie odpadów ze stacji przeładunkowej położnej w miejscowości Luboń do miejsca zagospodarowania i ich zagospodarowanie przez Wykonawcę zgodnie z obowiązującą ustawą o odpadach w łącznej szacowanej ilości do 2200 Mg, w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. (lokalizacja instalacji w odległości większej niż 45 km od siedziby Zamawiającego). 2. Szczegółowy opis, zakres, warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1 do SWZ oraz wzór umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Główne aspekty procedury oraz warunki udziału w postępowaniu i podstawy wykluczenia z postępowania zawarte w Dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: 2131.5.2025/KL
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usług objętych zadaniem pn. >>ZAGOSPODAROWANIE w okresie od 01-01-2026r. do 31-12-2026r. SELEKTYWNIE ZBIERANYCH ODPADÓW KUCHENNYCH ULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI I ODPADÓW ULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI O KODACH 20 02 01 i 20 01 08<<, polegających na zagospodarowaniu komunalnych odpadów kuchennych ulegających biodegradacji i odpadów ulegających biodegradacji o kodach 20 02 01 i 20 01 08, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Miasta Luboń, jak również zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, realizowanych odpowiednio do lokalizacji instalacji komunalnej Wykonawcy poprzez: a) odbiór dostarczonych przez Zamawiającego odpadów do instalacji komunalnej Wykonawcy i ich zagospodarowanie przez Wykonawcę zgodnie z obowiązującą ustawą o odpadach w łącznej szacowanej ilości do 2200 Mg, w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. (lokalizacja instalacji w odległości do 45 km od siedziby Zamawiającego); LUB b) odbiór przez Wykonawcę i przetransportowanie odpadów ze stacji przeładunkowej położnej w miejscowości Luboń do miejsca zagospodarowania i ich zagospodarowanie przez Wykonawcę zgodnie z obowiązującą ustawą o odpadach w łącznej szacowanej ilości do 2200 Mg, w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. (lokalizacja instalacji w odległości większej niż 45 km od siedziby Zamawiającego). 2. Szczegółowy opis, zakres, warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1 do SWZ oraz wzór umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania w okresie realizacji zamówienia z opcji o których mowa w Art. 441 ustawy Pzp. a) Zastosowanie prawa opcji oznacza, że prognozowana w opisie przedmiotu zamówienia ilość odpadów może ulec zwiększeniu, przy czym wielkość opcji nie przekroczy 88 Mg odpadów. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.. b) Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) Skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od aktualnych potrzeb Zamawiającego, w okresie trwania umowy tj. wystąpienie uzasadnionej konieczność zwiększenia ilości odpadów będących przedmiotem zamówienia i uzyskanie przez zamawiającego środków finansowych umożliwiających ich przekazanie do zagospodarowania. 2) O zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach realizacji usług opcjonalnych Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli. 3) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego i/lub wyczerpaniu kwoty wynagrodzenia określonej w umowie – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji, określonego w lit. a) powyżej i wyłącznie w okresie trwania umowy. 4) Jeżeli zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i umowie. 5) W przypadku skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy i wykazanych w zawartej umowie. 6) Na potrzeby tego zamówienia skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy.