See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Systematyczna dostawa polielektrolitu proszkowego do odwadniania osadu przefermentowanego w ilości 90 000 kg
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest systematyczna dostawa polielektrolitu proszkowego do odwadniania osadu przefermentowanego w Oczyszczalni Ścieków „Sitkówka” w Nowinach k/ Kielc w ilości 90 000 kg przez okres 24 miesięcy od daty dostarczenia pierwszej dostawy
Vorherige Bekanntmachung: 420762-2025
Interne Kennung: KML-23/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24520000 Propylenpolymere in Primärformen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Polielektrolit proszkowy musi spełniać następujące warunki: 1)uzyskanie 19% s.m. w osadzie po wirówkach odwadniających, przy wydajności urządzenia 20 m3/h; 2)jak najniższe zużycie środka w przeliczeniu na Mg suchej masy (Mg s.m.) osadu, umożliwiające prawidłową pracę urządzeń i odpowiednie odwodnienie osadu; 3)uzyskanie klarownego odcieku o parametrach: a)CHZT ≤ 2000 mg/l b)zawiesina ogólna ≤ 500 mg/l. 4)przedstawiony do przetargu polielektrolit musi być wcześniej przetestowany w skali technicznej na urządzeniach oczyszczalni ścieków, przy udziale Przedstawiciela Wykonawcy. Każdy z Wykonawców będzie dysponował jednym dniem na przeprowadzenie prób w skali technicznej. Testy będą przeprowadzane w dniach roboczych od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00 ÷ 14:00 w okresie od 14.07.2025r. do 24.07.2025r. zgodnie z terminem wyznaczonym jak w akapicie poniżej. Dokładny termin testu polielektrolitu zostanie wyznaczony indywidulanie dla każdego Wykonawcy po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym - decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia Wykonawcy mogą składać w terminie 5 dni roboczych począwszy od dnia publikacji ogłoszenia za pośrednictwem platformazakupowa.pl Open Nexus. Zamawiający powiadomi każdego z Wykonawców o terminie wyznaczonym na przeprowadzenie prób dla jego preparatu. Udział w testach jest warunkiem koniecznym do przystąpienia do postępowania. Potwierdzenie udziału w testach należy dołączyć do oferty. 5)Zamawiający na wniosek Wykonawcy udostępni próby osadu przefermentowanego do przeprowadzenia przez Wykonawcę własnych badań w skali laboratoryjnej. 6)do przeprowadzenia testów należy dostarczyć ok. 50 kg polielektrolitu proszkowego wraz z odpowiadającą mu kartą charakterystyki i specyfikacją techniczną; 7)dostarczony polielektrolit winien posiadać parametry (gęstość nasypowa, uziarnienie) umożliwiające prawidłową pracę istniejących układów pobierania (odkurzacz) i roztwarzania; 8)przy wyborze najlepszej oferty pod uwagę będzie brana cena brutto odwodnienia 1 Mg s.m. osadu. 2.Warunki i sposób przeprowadzenia prób polielektrolitu w skali technicznej: 1)parametry osadu przefermentowanego, wg danych Zamawiającego: - sucha masa osadu ok. 2,2% - 2,7% - zawartość części organicznych ok. 70% - odczyn pH ok. 7,0 ± 0,3 2)do prób ma być przedstawiony tylko jeden wskazany przez Przedstawiciela Wykonawcy środek, 3)przeprowadzane próby będą miały na celu osiągnięcie wymaganych efektów odwadniania, o których mowa w pkt 3.1), pkt 3.2) i pkt 3) lit. a) i lit. b) niniejszego rozdziału, 4)Zamawiający przed przystąpieniem do próby przygotuje instalację do roztwarzania polielektrolitu (wyczyszczenie z pozostałości innych środków), 5)w dniu prowadzenia prób zostanie przeprowadzona próba nasypowa w celu określenia dokładnej wydajności urządzenia do roztwarzania i stężenia roztworu polielektrolitu, 6)po roztworzeniu polielektrolitu rozpoczną się próby w skali technicznej. Przedstawiciel Wykonawcy potwierdzi Zamawiającemu ustawienia optymalnych parametrów pracy wirówki, przy których będą pobierane próbki, 7)w przypadku konieczności powtórzenia prób z przyczyn niezależnych od Zamawiającego (np. nagła awaria urządzenia w trakcie trwania prób, znacząca zmiana charakterystyki osadu kierowanego do procesu odwadniania) próba zostanie powtórzona. Wykonawca zostanie poinformowany o konieczności powtórzenia próby i zostanie wyznaczony nowy termin wykonania testów. W celu powtórzenia próby Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt dostarczyć ponownie oferowany przez siebie w próbie pierwszej polielektrolit w ilości ok 50 kg. 3.Sposób poboru próbek do testów w skali technicznej: 1)decyzję o rozpoczęciu poboru próbek podejmuje przedstawiciel Wykonawcy, 2)po ustabilizowaniu się procesu odwadniania pobrana zostanie przez Zamawiającego w jednej serii: •próbka osadu odwodnionego (pomiar suchej masy), •próbka odcieku z wirówki (pomiar CHZT i zawiesiny). Maksymalnie łączna ilość serii poboru ww. próbek podczas próby polielektrolitu w skali technicznej dla każdego Wykonawcy wynosi 5. 3)dodatkowo przy ustabilizowanym procesie odwadniania podczas poboru próbek jednej z 5 serii, pobrana zostanie również przez Zamawiającego 1 próbka osadu podawanego na wirówki (pomiar suchej masy), 4)dla każdej serii poboru próbek możliwa będzie regulacja parametrów procesu odwadniania w zakresie nastaw ilości dozowanego polielektrolitu tj. na panelu maszyny możliwe będzie ustawienie kolejnej wielkości dawki polielektrolitu (kg/Mg s.m.). 4.Badania laboratoryjne pobranych próbek do testów w ramach prób w skali technicznej będzie prowadziło Centralne Laboratorium Wodno-Ściekowe „Wodociągów Kieleckich” Sp. z o.o. z siedzibą w Nowinach k. Kielc przy ulicy Przemysłowej 93. 5.Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana w postępowaniu zobowiązany będzie do dostarczenia środka o tych samych właściwościach / parametrach, co środek użyty w czasie testów. 6.Wykonawca wraz z dostawą polielektrolitu dostarczy także specyfikację techniczną oraz kartę charakterystyki dobranego produktu. 7.Dostawca jest zobowiązany do odbioru pustych opakowań (worków) po polielektrolicie proszkowym oraz folii z opakowań palet, na których będą dostarczane worki z polielektrolitem, na własny koszt. Szczegółowy opis zamówienia zawarto w SWZ zamieszczonej na stronie internetowej https://platformazakupowa.pl w zakładce "Przetargi".
Haupteinstufung (cpv): 24542000 Acrylpolymere in Primärformen