758240-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Pumpen – Offentligt EU-udbud på levering af pumper og husstandspumpestationer samt komplette pumpestationer til Skanderborg Spildevand A/S
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOffentligt EU-udbud på levering af pumper og husstandspumpestationer samt komplette pumpestationer til Skanderborg Spildevand A/S
BeschreibungSkanderborg Spildevand A/S udbyder hermed levering af mekaniske komponenter og installationer til pumpestationer. Udbuddet kan objektivt adskilles i 3 særskilte rammeaftaler, hvorfor Skanderborg Spildevand A/S har opdelt udbuddet i følgende ydelser:Delaftale 1Levering af pumper til udskiftningDelaftale 2Levering af husstandspumpestationerDelaftale 3Levering af komplette pumpestationerUdbuddet gennemføres som et offentligt EU-udbud jf. LBK nr. 116 af 03/02/2025 (udbudsloven) § 56.
Interne Kennung267319253
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentligt EU-udbud, jf. LBK nr. 116 af 03/02/2025 (udbudsloven) § 56.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42122000 Pumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42122100 Flüssigkeitspumpen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Indkøb af pumper
BeschreibungTilbudsgiver forpligter sig ved nærværende aftale til at levere pumper til udskiftning af defekte eller nedslidte eksisterende pumper og til kapacitetsændringer samt levering af reservedele.
Interne Kennung267330195-0
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Indkøb af husstandspumpestationer
BeschreibungTilbudsgiver forpligter sig ved nærværende aftale til at levere husstandspumpestationer og reservedele til både spildevand og regnvand samt lokale styringer.
Interne Kennung267330358-1
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Indkøb af pumpestationer
BeschreibungTilbudsgiver forpligter sig ved nærværende aftale til at levere komplette løftepumpepumpestationer, minipumpestationer og pumpestationer til etablering i forbindelse med Ordregivers øvrige entrepriseaftaler samt reservedele.
Interne Kennung267330508-2