See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług transportowych w zakresie dowożenia dzieci do szkół i na zajęcia dodatkowe w Gminie Długołęka z podziałem na części.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi transportowe w zakresie dowożenia dzieci do szkół i na zajęcia dodatkowe w Gminie Długołęka z podziałem na 3 części. CZĘŚĆ NR 1 Przedmiotem zamówienia dla części 1 jest usługa polegająca na świadczeniu usług transportowych w zakresie dowożenia uczniów do szkół na terenie Gminy Długołęka w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. na podstawie zakupionych biletów miesięcznych z uwzględnieniem uprawnień do ulgowych przejazdów środkami komunikacji publicznego transportu zbiorowego zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 380) w zakresie przewozu dzieci na trasie z domu do szkoły i z powrotem we wszystkie dni nauki szkolnej, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2025/2026 oraz 2026/2027, ustalonym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej na trasach wskazanych w załączniku nr 3 do umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w zał. Nr 1A do swz oraz projekcie umowy -zał. Nr 7Ado swz. CZĘŚĆ NR 2 Przedmiotem zamówienia dla części nr 2 jest dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Długołęka z miejsca zamieszkania do placówek szkolno-wychowawczych i odwóz po zajęciach do miejsca zamieszkania, zgodnie z rozkładem jazdy uzgodnionym z Zamawiającym, wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu, realizowane w ramach dwóch Pakietów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w zał. Nr 1B do swz oraz projekcie umowy -zał. Nr 7B do swz. CZĘŚĆ NR 3 Przedmiotem zamówienia dla części 3 jest przewóz uczniów ze szkół z terenu gminy Długołęka na zawody sportowe. Miejscowości, w których znajdują się szkoły: Borowa, Brzezia Łąka, Długołęka, Kiełczów, Łozina, Mirków, Siedlec, Szczodre, Wilczyce. Na większość zawodów o randze gminnej i powiatowej, można z wyprzedzeniem zaplanować terminy przewozu. Niemożliwe jest zaplanowanie wyjazdów na zawody wyższego szczebla ponieważ: - daty ich nie są wcześniej podawane, - wyjazd zależy od tego, czy uczniowie zakwalifikują się do dalszych etapów rozgrywek, - terminy zawodów mogą ulec zmianie.
Vorherige Bekanntmachung: 528685-2025
Interne Kennung: EDU.270.1.2024.DH
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust 1 i 2 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć: a) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ/ESPD), – zgodnie z Załącznikiem nr 2 do niniejszej SWZ. b) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z Oświadczenia wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z ART. 5K ROZPORZĄDZENIA 833/2014 ORAZ ART. 7 UST. 1 USTAWY O SZCZEGÓLNYCH ROZWIĄZANIACH W ZAKRESIE PRZECIWDZIAŁANIA WSPIERANIU AGRESJI NA UKRAINĘ ORAZ SŁUŻĄCYCH OCHRONIE BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (Załącznik nr 2A,2B do SWZ) Powyższy zakaz obowiązuje również na etapie realizacji zamówienia, w związku z czym wykonawca jest obowiązany aktualizować przedmiotowe oświadczenie w przypadku wszelkich zmian w tym zakresie Oświadczenia, o których mowa w pkt 1, stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełniania warunków udziału w przedmiotowym postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego środki dowodowe. 2.Zamawiający dopuszcza, aby w zakresie warunków udziału (kryteriów kwalifikacji) Wykonawca ograniczył się do wypełnienia tylko sekcji α w części IV JEDZ. Wykonawca może złożyć Zamawiającemu ogólne oświadczenie poprzez udzielenie odpowiedzi „tak/nie” na pytanie, czy spełnia wymagane kryteria kwalifikacji, w konsekwencji nie musi wypełniać pozostałych sekcji w części IV JEDZ. Zamawiający informuje, iż instrukcję wypełnienia JEDZ/ESPD oraz edytowalną wersję formularza ESPD można znaleźć pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowienpublicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia. 4.Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 6. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w pkt. 1 lit.a, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w przedmiotowym postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby oraz oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z ART. 5K ROZPORZĄDZENIA 833/2014 ORAZ ART. 7 UST. 1 USTAWY o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 5 ustawy Pzp 7. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia tych podmiotowych środków dowodowych. 8. PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE WYMAGANE OD WYKONAWCY NAJWYŻEJ OCENIONEGO OBEJMUJĄ: 1) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SWZ). Ww. oświadczenie nie będzie wymagane w przypadku złożenia w postępowaniu tylko jednej oferty. 2) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 1, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w rozdziale VI pkt 1 ppkt 3-6, niniejszej SWZ (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do SWZ). 3) Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w rozdziale VI pkt. 1 ppkt 1,2 i 4 niniejszej SWZ, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 4) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu 5) licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób i/lub zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego osób, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2019 poz. 2140) (umożliwiające wykonywanie przewozów określonych w danym zadaniu na które składana jest oferta)6 ) dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia co najmniej na sumę gwarancyjną określoną przez Zamawiającego (odpowiednio dla części na którą składana jest oferta).7) Wykaz usług wykonanych - zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße), 60130000 Personensonderbeförderung (Straße), 60140000 Bedarfspersonenbeförderung, 85312110 Betreuungsleistungen in Kinderkrippen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części 1 jest usługa polegająca na świadczeniu usług transportowych w zakresie dowożenia uczniów do szkół na terenie Gminy Długołęka w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. na podstawie zakupionych biletów miesięcznych z uwzględnieniem uprawnień do ulgowych przejazdów środkami komunikacji publicznego transportu zbiorowego zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 380) w zakresie przewozu dzieci na trasie z domu do szkoły i z powrotem we wszystkie dni nauki szkolnej, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2025/2026 oraz 2026/2027, ustalonym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej na trasach wskazanych w załączniku nr 3 do umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w zał. Nr 1A do swz oraz projekcie umowy -zał. Nr 7Ado swz.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części nr 2 jest dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Długołęka z miejsca zamieszkania do placówek szkolno-wychowawczych i odwóz po zajęciach do miejsca zamieszkania, zgodnie z rozkładem jazdy uzgodnionym z Zamawiającym, wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu, realizowane w ramach dwóch Pakietów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w zał. Nr 1B do swz oraz projekcie umowy -zał. Nr 7B do swz.
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części 3 jest przewóz uczniów ze szkół z terenu gminy Długołęka na zawody sportowe. Miejscowości, w których znajdują się szkoły: Borowa, Brzezia Łąka, Długołęka, Kiełczów, Łozina, Mirków, Siedlec, Szczodre, Wilczyce. Na większość zawodów o randze gminnej i powiatowej, można z wyprzedzeniem zaplanować terminy przewozu. Niemożliwe jest zaplanowanie wyjazdów na zawody wyższego szczebla ponieważ: - daty ich nie są wcześniej podawane, - wyjazd zależy od tego, czy uczniowie zakwalifikują się do dalszych etapów rozgrywek, - terminy zawodów mogą ulec zmianie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße), 60140000 Bedarfspersonenbeförderung, 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)