2. Verfahren
Verfahren
Titel: EZ.271.218.2025 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę sprzętu dla Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 10 000 000 Euro.
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa sprzętu dla Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zamówienie obejmuje 5 pakietów. Oferta może obejmować całość zamówienia lub wybrane pakiety. Oferta dla swojej ważności w danym pakiecie musi być złożona na wszystkie pozycje. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert na pozycje w ramach pakietów. Pakiet nr 1 – Skupiona fala uderzeniowa - 1szt. Pakiet nr 2 – Urządzenie do radiofrekwencji - 1szt. Pakiet nr 3 – Aparat do głębokiej oscylacji - 2 szt. Pakiet nr 4 – Aparat do krioterapii miejscowej - 1 szt. Pakiet nr 5 – Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych - 1 szt. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach dotacji Ministerstwa Zdrowia w zakresie zadania Narodowej Strategii Onkologicznej pn.: „Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych” w 2025 r. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Interne Kennung: EZ.271.218.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający skraca termin składania ofert z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć. W dniu 27 października 2025 r. Zamawiający otrzymał informację o przyznaniu dotacji z Ministerstwa Zdrowia na zakup sprzętu do rehabilitacji, przy czym zgodnie z warunkami udzielenia dofinansowania środki te muszą zostać wydatkowane i rozliczone do dnia 22 grudnia 2025 r. Tak późne przyznanie dotacji uniemożliwia przeprowadzenie postępowania w standardowych terminach przewidzianych w ustawie Pzp, gdyż naraziłoby to Zamawiającego na ryzyko niewykorzystania przyznanych środków. Ponadto Zamawiający musi rozwinąć działalność rehabilitacyjną Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej w nowym budynku w jak najkrótszym terminie, nie później niż w IV kwartale bieżącego roku. Realizacja tego celu jest niemożliwa bez niezbędnego wyposażenia sprzętowego objętego finansowaniem Ministra Zdrowia. Do czasu zakupu nowego wyposażenia rehabilitacyjnego pacjenci Zamawiającego zmuszeni są oczekiwać w kolejce na świadczenia rehabilitacyjne, a kolejka ta ulega systematycznemu wydłużeniu. Skrócenie terminu otwarcia ofert w postępowaniu na zakup sprzętu do rehabilitacji jest zatem konieczne, aby umożliwić szybkie rozstrzygnięcie postępowania, wybór wykonawcy oraz realizację zamówienia. Pozwoli to na wcześniejsze uruchomienie pełnego zakresu usług rehabilitacyjnych w nowej lokalizacji oraz przyczyni się do zwiększenia dostępności świadczeń i skrócenia czasu oczekiwania pacjentów. Mając na uwadze powyższe okoliczności, Zamawiający uznaje skrócenie terminu składania ofert za obiektywnie uzasadnione, konieczne i proporcjonalne, a dodatkowo pilne z uwagi na niezbędność terminowego rozliczenia otrzymanej dotacji do dnia 22 grudnia 2025 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 1 – Skupiona fala uderzeniowa - 1szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa sprzętu dla Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zamówienie obejmuje Pakiet nr 1 – Skupiona fala uderzeniowa - 1szt. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach dotacji Ministerstwa Zdrowia w zakresie zadania Narodowej Strategii Onkologicznej pn.: „Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych” w 2025 r. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 2 – Urządzenie do radiofrekwencji - 1szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa sprzętu dla Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zamówienie obejmuje Pakiet nr 2 – Urządzenie do radiofrekwencji - 1szt. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach dotacji Ministerstwa Zdrowia w zakresie zadania Narodowej Strategii Onkologicznej pn.: „Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych” w 2025 r. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 3 – Aparat do głębokiej oscylacji - 2 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa sprzętu dla Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zamówienie obejmuje Pakiet nr 3 – Aparat do głębokiej oscylacji - 2 szt. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach dotacji Ministerstwa Zdrowia w zakresie zadania Narodowej Strategii Onkologicznej pn.: „Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych” w 2025 r. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 4 – Aparat do krioterapii miejscowej - 1 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa sprzętu dla Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zamówienie obejmuje Pakiet nr 4 – Aparat do krioterapii miejscowej - 1 szt. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach dotacji Ministerstwa Zdrowia w zakresie zadania Narodowej Strategii Onkologicznej pn.: „Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych” w 2025 r. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 5 – Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych - 1 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa sprzętu dla Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zamówienie obejmuje Pakiet nr 5 – Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych - 1 szt. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach dotacji Ministerstwa Zdrowia w zakresie zadania Narodowej Strategii Onkologicznej pn.: „Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych” w 2025 r. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.