758520-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej do lokali/obiektów użytkowanych przez Pocztę Polską S.A.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej do lokali/obiektów użytkowanych przez Pocztę Polską S.A.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do lokali/obiektów użytkowanych przez Zamawiającego w grupach taryfowych B, C i G w ilości ok. 3966 punktów dla potrzeb Zamawiającego, jako odbiorcy końcowego, zgodnie ze wskazanymi w Załączniku nr 2 do Umowy adresami, numerami punktów poboru energii (PPE) i wolumenem. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zasady realizacji przedmiotu zamówienia zawarto w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungBZ.26.611.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZe względu na aktualnie utrzymujące się względnie stabilne notowania cen energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii, zachodzi pilna konieczność przeprowadzenia nowego postępowania przetargowego, celem jak najszybszego wyłonienia nowego wykonawcy na dostawę energii na rok 2026. Skrócenie terminu składania ofert może pozwolić na uzyskanie w planowanym postępowaniu przetargowym ceny jednostkowej energii elektrycznej za 1 kWh na poziomie zbliżonym do wyszacowanej ceny jednostkowej. Przy zachowaniu 35 dniowego, standardowego terminu składnia ofert nie można wykluczyć, że cena jednostkowa uzyskana w przetargu może odbiegać (być wyższa) od oszacowanej. W związku z powyższym zachodzi potrzeba skrócenia terminu składania ofert, gdyż jest to uzasadnione ekonomicznie oraz zabezpieczy to zachowanie ciągłości dostaw energii od 1 stycznia 2026r.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 t.j.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w związku z art. 5 ust. 4 pkt. 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środka komunikacji elektronicznej - Platformy MarketPlanet (zwanej dalej „Platformą”) pod adresem: https://poczta-polska.ezamawiajacy.pl 4. W zakresie nieuregulowanym niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia, zwaną dalej „SWZ”, zastosowanie mają przepisy PZP.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
LosLOT-0001