2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Usługa organizacji stacjonarnych szkoleń i warsztatów w zakresie projektów realizowanych z Funduszy Europejskich (FE)”zwanych dalej „szkoleniami”
Beschreibung: Usługa organizacji stacjonarnych szkoleń i warsztatów w zakresie projektów realizowanych z Funduszy Europejskich (FE). Zamówienie polegać będzie na organizacji stacjonarnych, dwudniowych szkoleń i jednodniowych warsztatów (szkoleń) regionalnych dla podmiotów / osób uprawnionych do ubiegania się o środki na realizację projektów z zakresu ochrony przyrody, działających na terenie całego kraju. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Centrum Wsparcia Beneficjenta (CWB) – punkt informacyjno-doradczy dla podmiotów ubiegających się o środki na finansowanie działań z zakresu ochrony bioróżnorodności w PF 2021-2027” finansowanego z Pomocy Technicznej dla Funduszy Europejskich (PTFE). Centrum Wsparcia Beneficjenta nazwane jest „Punktem dla Przyrody” (dalej PdP). Uczestnikami szkoleń i warsztatów będą podmioty / osoby uprawnione do ubiegania się o środki i realizujące projekty z zakresu ochrony przyrody, działające na terenie całego kraju m.in.: administracja rządowa (GDOŚ, GIOŚ, RDOŚ, UM), administracja samorządowa, jednostki naukowo-badawcze, organizacje pozarządowe, jednostki PGL LP, parki narodowe i krajobrazowe oraz instytucje funkcjonujące w systemie Funduszy Europejskich. Podczas realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany stosować zasady równościowe związane z zapobieganiem wszelkiej dyskryminacji zasadami równości szans, włączenia społecznego i niedyskryminacji, zgodnie z Wytycznymi w zakresie realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 oraz załącznika nr 2 do ww. Wytycznych oraz zasady dostępności zgodnie ze Standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027 oraz z zachowaniem zielonych standardów przy realizacji szkoleń/spotkań, mając na uwadze zgodność z zasadą zrównoważonego rozwoju, w tym z zasadą nie czyń poważnych szkód (DNSH). PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA: A. KRAJOWE DWUDNIOWE SZKOLENIA 1. Zamówienie podstawowe Maksymalna liczba szkoleń dwudniowych: 7 szt. Minimalna liczba szkoleń dwudniowych: 5 szt. Termin realizacji: 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Lokalizacja i liczba: 7 szkoleń: Gdynia, Olsztyn, Zamość, Opole, Międzyzdroje/ Świnoujście, Kraków, Białystok. Dopuszczalna jest zmiana lokalizacji/ miasta w zależności od wytypowanego miejsca wizyty terenowej, przy czym wizyta terenowa nie dalej niż w odległości 100 km od miejsca szkolenia stacjonarnego. Maksymalna liczba uczestników jednego szkolenia to 54 osoby. Minimalna liczba uczestników jednego szkolenia to 25 osób. Przez szkolenie należy rozumieć dwudniowe spotkanie, w ramach którego 1. dzień szkoleniowy będzie służył zdobyciu wiedzy dotyczącej rozliczania i realizacji projektów realizowanych z udziałem funduszy unijnych, 2. Dzień - wizyta w terenie służąca wymianie doświadczeń w zakresie realizacji przedsięwzięć związanych z tematyką przyrodniczą, które uzyskały wsparcie z Funduszy Europejskich w poprzednich oraz bieżącej (o ile występują) perspektywie finansowej (programy regionalne, program Polska Wschodnia, programy POIiŚ i FENIKS, także program LIFE), w miejscu realizacji projektów. 2. Opcja: Opcją jest usługa tłumaczenia przez Wykonawcę szkoleń na polski język migowy (PJM) w przypadku zgłoszenia zapotrzebowania na tłumaczenie na polski język migowy przez jakiegokolwiek uczestnika szkolenia. Maksymalna liczba usług tłumaczenia szkoleń na polski język migowy to 14 tłumaczeń ( 7 szkoleń x 2 dni). Zamawiający nie dopuszcza tłumaczenia na SJM. B. KRAJOWE JEDNODNIOWE WARSZTATY (SZKOLENIA) REGIONALNE 1. Zamówienie podstawowe Maksymalna liczba krajowych jednodniowych warsztatów regionalnych: 14 szt. Minimalna liczba krajowych jednodniowych warsztatów regionalnych: 10 szt. Termin realizacji: 24 miesięcy od dnia podpisania umowy. Lokalizacja i liczba warsztatów: 14 warsztatów – średnio jeden w miesiącu: Olsztyn, Łódź, Warszawa, Kielce, Białowieża/Hajnówka, Gorzów Wielkopolski, Opole, Sopot, Kraków, Bydgoszcz, Pszczyna, Suwałki, Gniezno, Przemyśl. Maksymalna liczba uczestników jednego warsztatu regionalnego/ szkolenia praktycznego to 20 osób, dodatkowo jako wsparcie merytoryczne warsztatu maksymalnie 3 osoby ze strony Zamawiającego – pracownicy Zamawiającego; łącznie maksymalnie – 23 osoby. Minimalna liczba uczestników jednego warsztatu regionalnego/ szkolenia praktycznego to 12 osób. Przez warsztat (szkolenie) należy rozumieć jednodniowe spotkanie, w czasie którego uczestnicy nabywają praktycznej wiedzy. Warsztaty mają mieć charakter case study, zajęcia praktyczne powinny aktywować uczestników zajęć do czynnego w nich uczestnictwa. Sesje teoretyczne powinny być wzbogacane o rzeczywiste przykłady. Każda praktyczna sesja powinna zakończyć się podsumowaniem doświadczeń. 2.Opcja „Opcją jest usługa tłumaczenia przez Wykonawcę warsztatów na polski język migowy w przypadku zgłoszenia zapotrzebowania na tłumaczenie na polski język migowy przez jakiegokolwiek uczestnika szkolenia. Maksymalna liczba usług tłumaczenia warsztatów na polski język migowy (PJM) to 14 tłumaczeń. Zamawiający nie dopuszcza tłumaczenia na SJM.”
Interne Kennung: DZ.270.107.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn /ckps . Pełny opis procedury stosowanej w prowadzonym postępowaniu znajduje się w SWZ zamieszczonej na Platformie zakupowej w załącznikach do niniejszego postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80500000 Ausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Usługa organizacji stacjonarnych szkoleń i warsztatów w zakresie projektów realizowanych z Funduszy Europejskich (FE)”
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) – załącznik nr 1 do SWZ. projektowane postanowienia umowy (PPU) – załącznik nr 2 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Opcją jest usługa tłumaczenia przez Wykonawcę szkoleń na polski język migowy (PJM) w przypadku zgłoszenia zapotrzebowania na tłumaczenie na polski język migowy przez jakiegokolwiek uczestnika szkolenia. Maksymalna liczba usług tłumaczenia szkoleń na polski język migowy to 14 tłumaczeń ( 7 szkoleń x 2 dni). Zamawiający nie dopuszcza tłumaczenia na SJM. Koszt tłumaczenia na język migowy stanowi kryterium oceny ofert w postępowaniu. Decyzję w sprawie realizacji opcji Zamawiający podejmie do 2 dni roboczych przed wyznaczonym terminem szkolenia, którego dana usługa dotyczy. 2. Opcją jest usługa tłumaczenia przez Wykonawcę warsztatów na polski język migowy w przypadku zgłoszenia zapotrzebowania na tłumaczenie na polski język migowy przez jakiegokolwiek uczestnika szkolenia. Maksymalna liczba usług tłumaczenia warsztatów na polski język migowy (PJM) to 14 tłumaczeń. Zamawiający nie dopuszcza tłumaczenia na SJM. Koszt tłumaczenia na język migowy stanowi kryterium oceny ofert w postępowaniu.