2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Olecko
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Olecko i przekazanie ich do Dobrowolnego Punktu Gromadzenia Odpadów w Olecku przy ulicy Kościuszki 57 należącego do Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami „EKO-MAZURY” Sp. z o.o. w Siedliskach.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W dniu 10.10.2025 r. z powodu naruszenia w sposób istotny warunków umowy została zerwana umowa nr GKO.272.3.2025 z firmą MPO Sp. z o.o. W związku z tym przeprowadzono postępowanie przetargowe nr ZP.271.9.2025 w celu zapewnienia ciągłości odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Olecko, w ramach którego zawarto 13 października 2025 r. umowę nr ZP.272.8.2025 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Olecku, na okres 5 miesięcy. Gmina ma obowiązek zachować ciągłość odbioru odpadów komunalnych, w związku z czym zaplanowała przeprowadzenie procedury przetargowej na okres 6 miesięcy z możliwością udzielenia zamówienia temu samemu wykonawcy na podstawie art. 214 ust. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych na okres 36 miesięcy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Olecko i przekazanie ich do Dobrowolnego Punktu Gromadzenia Odpadów w Olecku przy ulicy Kościuszki 57 należącego do Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami „EKO-MAZURY” Sp. z o.o. w Siedliskach. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy wynosi 4 000 ton.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje udzielanie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy pzp. Zamówienie to będzie polegało na powtórzeniu usług opisanych w rozdziale III SWZ przez okres kolejnych 36 miesięcy po zakończeniu umowy podstawowej, na warunkach analogicznych jak w załączniku nr 6, z uwzględnieniem klauzul waloryzacyjnych wynikających z pzp.