2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych na terenie Gminy Stanin, Gminy Łuków i Miasta Stoczek Łukowski
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i transport odpadów komunalnych na terenie Gminy Stanin, Gminy Łuków i Miasta Stoczek Łukowski. w szacunkowej ilości 18339Mg 2. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte zostało w dokumentach pn.: 1) Opis przedmiotu zamówienia Gmina Stanin (OPZ nr 1), stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 2) Opis przedmiotu zamówienia Gmina Łuków (OPZ nr 2), stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 3) Opis przedmiotu zamówienia Miasto Stoczek Łukowski (OPZ nr 3), stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. I. Gmina Stanin - 1. Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Stanin do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych „ADAMKI” w m. Biała gm. Radzyń Podlaski (Biała 185B, 21-300 Radzyń Podlaski) jako instalacji komunalnej wpisanej w pozycji A i B tabeli 6. Region Północno-Zachodni, załącznika do Uchwały nr VII/145/2019 Sejmiku Województwa Lubelskiego z dnia 24 czerwca 2019 r. (Dz. Urz. Woj. Lubelskiego z 2019 r. poz. 4183). Opłaty za przyjęcie odpadów do ZZOK w Adamkach ponosi Zamawiający. Przekazanie odpadów winno być potwierdzone kartą przekazania odpadów sporządzoną zgodnie z obowiązującymi przepisami. Planowana ilość odpadów w okresie ( od podpisania umowy do 31.12.2028 r.) obowiązywania zamówienia 4857 Mg II. Gmina Łuków- Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: odbieraniu i transporcie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Łuków do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych „ADAMKI” w m. Biała gm. Radzyń Podlaski (Biała 185B, 21-300 Radzyń Podlaski). Opłaty za przyjęcie odpadów do ZZOK w Adamkach ponosi Zamawiający. Przekazanie odpadów winno być potwierdzone kartą przekazania odpadów sporządzoną zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Odbieranie odpadów z przystanków autobusowych nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Wykonawcę. 3. Zaopatrzenie nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w worki 120 l, oznaczone rodzajem odpadów jakie należy w nich gromadzić, posiadające kolorystykę określoną w Regulaminie utrzymania porządku i czystości na terenie Gminy Łuków niezbędnych do należytego funkcjonowania systemu gospodarki. 4. Odbiór worków z odpadami z terenu Gminy Łuków – sprzątanie miejscowości podczas akcji „Sprzątanie Świata”. 5. Dbałość o należyty stan sanitarny, porządkowy i techniczny pojemników, kontenerów. 6. Przeprowadzenie jednokrotnej zbiórki akcyjnej w ciągu trwania umowy. Szacunkowe ilości odebranych odpadów w okresie realizacji zamówienia to 11 232 Mg III. Miasto Stoczek Łukowski -Przedmiotem zamówienia jest: odbiór i transport od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i mieszanych z terenu gminy Miasto Stoczek Łukowski odpadów komunalnych w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji. Za nieruchomości mieszaną rozumie się nieruchomość zamieszkałą gdzie znajduje się gospodarstwo domowe i prowadzona jest działalność gospodarcza. Zamówienie obejmuje odbiór i transport do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach (Biała 185 b, 21-300 Radzyń Podlaski) całej masy odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości, zarówno zmieszanych odpadów komunalnych jak i odpadów gromadzonych w sposób selektywny tj: makulatury, tworzyw sztucznych, szkła, odpadów ulegających biodegradacji oraz popiołu powstałego w wyniku spalania paliw stałych w piecach CO – bez względu na warunki atmosferyczne. Planowana ilość odpadów w okresie udzielenia zamówienia (36 mies.) wynosi 2250 Mg.
Interne Kennung: IG.271.8.2028
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca, żaden ze wspólników konsorcjum (w przypadku składania oferty wspólnej) oraz żaden ze wspólników spółki cywilnej ani żaden podmiot, na którego zasoby powołuje się Wykonawca w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu nie może podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie przesłanek, o których mowa w art. 109 ust. 1 punkty 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i 10 ustawy Pzp. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835). Do wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie stosuje się art. 7 ust. 3 wspomnianej ustawy.1. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania, na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 -10 ustawy Pzp spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: - Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: - aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Stanin, Gminy Łuków oraz Miasta Stoczek Łukowski o którym mowa w art. 9b i następnych ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025 r., poz. 733 z późn. zm.), - aktualny wpis do rejestru podmiotów wprowadzającego produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami zwanego dalej rejestru BDO w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: - Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: W celu potwierdzenia minimalnych zdolności technicznych i zawodowych, Wykonawcy winni udokumentować: a. należycie wykonał usługi świadczone przez okres ostatnich 3 lat, których przedmiotem było odebranie i transport lub odebranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych o masie co najmniej 2000 Mg; b. dysponuje odpowiednio usytuowaną i wyposażoną bazą magazynowo-transportową spełniającą wymagania, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122); c. posiada wymaganą liczbę pojazdów o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511400 Altpapiersammlung, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i transport odpadów komunalnych na terenie Gminy Stanin, Gminy Łuków i Miasta Stoczek Łukowski. w szacunkowej ilości 18339Mg 2. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte zostało w dokumentach pn.: 1) Opis przedmiotu zamówienia Gmina Stanin (OPZ nr 1), stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 2) Opis przedmiotu zamówienia Gmina Łuków (OPZ nr 2), stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 3) Opis przedmiotu zamówienia Miasto Stoczek Łukowski (OPZ nr 3), stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: IG. 271.8.2025
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511400 Altpapiersammlung, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden