See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Oczyszczanie Gminy Libiąż w 2026 roku”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pn. „Oczyszczanie Gminy Libiąż w 2026 roku.” 2. Zamówienie podzielono na trzy części. Część 1.– Zimowe utrzymanie na terenie miasta Libiąża. Część 2.– Zimowe utrzymanie na terenie sołectw Żarki i Gromiec. Część 3.– Pozimowe i letnie oczyszczanie terenu gminy Libiąż. 1) Część 1. – Zimowe utrzymanie na terenie miasta Libiąża. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zimowego utrzymania dróg, chodników, placów, parkingów na terenie miasta Libiąż, poprzez: usuwanie śniegu z jezdni, chodników, placów, parkingów, w tym odpłużanie jezdni na całej jej szerokości wraz z zatokami autobusowymi; odśnieżanie skrzyżowań (w taki sposób aby nie utrudniać włączenia się do odśnieżanej drogi z dróg przyległych); posypywanie dróg na podjazdach, skrzyżowaniach (zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego); zwalczanie śliskości zimowej; wywóz śniegu na tereny niezabudowane (przewidywana ilość 80 m3); rozmieszczenie 12 szt. pojemników z piaskiem w miejscach najbardziej zagrożonych dla ruchu kołowego (przy wzniesieniach). 2) Część 2. – Zimowe utrzymanie na terenie sołectw Żarki i Gromiec Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zimowego utrzymania dróg, chodników, placów, parkingów na terenie sołectw Żarki i Gromiec, poprzez: usuwanie śniegu z jezdni, chodników, placów, parkingów, w tym odpłużanie jezdni na całej jej szerokości wraz z zatokami autobusowymi; odśnieżanie skrzyżowań (w taki sposób aby nie utrudniać włączenia się do odśnieżanej drogi z dróg przyległych); posypywanie dróg na podjazdach, skrzyżowaniach (zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego); zwalczanie śliskości zimowej; wywóz śniegu na tereny niezabudowane (przewidywana ilość 20 m3); Dla Cz.1. i dla Cz.2. zamówienia, służby zimowego utrzymania powinny być gotowe do usuwania skutków zimy przez 24 godziny na dobę (w okresach wymagających zimowego utrzymania). Sprzęt mechaniczny musi być sprawny technicznie i winien być do dyspozycji całą dobę na terenie świadczenia usługi, powinien być dostosowany do szerokości dróg. 3) Część 3. – Pozimowe i letnie oczyszczanie terenu gminy Libiąż. Przedmiot zamówienia obejmuje: Oczyszczanie terenów w dniu 1 stycznia 2026 r. W ramach realizacji zadania przewiduje się ręczne zbieranie odpadów oraz oczyszczanie wyznaczonych terenów; Pozimowe oczyszczanie dróg, chodników, placów, parkingów i schodów. Celem oczyszczania pozimowego jest całkowite usunięcie wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych na powierzchni w/w obiektów w sezonie zimowym. Przewiduje się wykonanie zadania metodą kombinowaną (ręcznie i mechanicznie); w wyniku świadczenia usługi odbierane są odpady o kodzie: 20 03 03 (odpady z czyszczenia ulic i placów); Letnie oczyszczanie dróg, chodników, placów, parkingów i schodów. Przewiduje się wykonywanie zadania z określoną częstotliwością w sezonie letnim, cyklicznie na wyznaczonych obiektach, metodą kombinowaną (ręcznie i mechanicznie); w wyniku świadczenia usługi odbierane są odpady o kodzie: 20 03 03 (odpady z czyszczenia ulic i placów); Opróżnianie koszy ulicznych na terenie gminy. Zadanie realizowane ręcznie. Opróżnianie koszy poprzez przeładunek odpadów z koszy do worków i załadunek worków bezpośrednio na środek transportu (worki nie mogą być gromadzone przy ciągach pieszych i ulicznych); w wyniku świadczenia usługi odbierane są odpady o kodzie: 20 03 01 (niesegregowane, zmieszane odpady komunalne); Zbieranie śmieci z terenów gminnych. Zadanie realizowane ręcznie. Zbieranie odpadów do worków i załadunek worków bezpośrednio na środek transportu (worki nie mogą być gromadzone przy ciągach pieszych i ulicznych); w wyniku świadczenia usługi odbierane są odpady o kodzie: 20 03 01 (niesegregowane, zmieszane odpady komunalne). Sprzęt mechaniczny tj. zamiatarki: uliczna i chodnikowa oraz samochód do załadunku odpadów z koszy ulicznych i wszelkich innych odpadów z oczyszczania powinien być sprawny technicznie i nie powinien powodować uszkodzeń w nawierzchniach dróg, chodników, parkingów, placów oraz nie powinien stwarzać zagrożenia dla użytkowników ruchu drogowego. Za szkody (np.: deformację powierzchni chodników, placów z kostki brukowej na skutek stosowania nieodpowiedniego sprzętu) odpowiada Wykonawca. 3. Planowane ilości (częstotliwość usługi) są szacunkowe i mogą ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu) w zależności od warunków pogodowych oraz rzeczywistych potrzeb wykonania przedmiotu zamówienia. Rozliczanie świadczonych usług odbywać się będzie na podstawie zaoferowanych cen jednostkowych zawartych w ofercie oraz faktycznie wykonanych usług do wysokości środków przeznaczonych na ten cel określonych w umowie. 4. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia z podziałem na części zostały opisane w załącznikach: nr 11.1. do SWZ dla Cz.1. zamówienia, nr 11.2. do SWZ dla Cz.2. zamówienia, nr 11.3. do SWZ dla Cz.3. zamówienia. 5. Wymagania jakościowe dla usługi oczyszczania Gminy Libiąż zostały przedstawione w szczegółowych opisach przedmiotu zamówienia, o których mowa w punkcie nr 4. 6. Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie związane z oczyszczaniem gminy w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu prac w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks prac (t.j. Dz. U. z 2025 r. 277 ze zm.). 7. 4) Postanowienia dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia oraz kontroli spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę oraz postanowienia dotyczące sankcji z tytułu niespełnienia wymagań o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp i w dokumentach zamówienia, zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy–wór umowy dla poszczególnej części zamówienia (zał.nr10.1, 10.2,10.3 do SWZ) oraz w rozdz.3.SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 487274-2025
Interne Kennung: ZP.271.5.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 90611000 Straßenreinigung, 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZP.271.5.10.2025_Cz.1_Zimowe utrzymanie na terenie miasta Libiąża.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pn. „Oczyszczanie Gminy Libiąż w 2026 roku.” 2. Zamówienie podzielono na trzy części. Część 1. – Zimowe utrzymanie na terenie miasta Libiąża. Część 2. – Zimowe utrzymanie na terenie sołectw Żarki i Gromiec. Część 3. – Pozimowe i letnie oczyszczanie terenu gminy Libiąż. 1) Część 1. – Zimowe utrzymanie na terenie miasta Libiąża. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zimowego utrzymania dróg, chodników, placów, parkingów na terenie miasta Libiąż, poprzez: usuwanie śniegu z jezdni, chodników, placów, parkingów, w tym odpłużanie jezdni na całej jej szerokości wraz z zatokami autobusowymi; odśnieżanie skrzyżowań (w taki sposób aby nie utrudniać włączenia się do odśnieżanej drogi z dróg przyległych); posypywanie dróg na podjazdach, skrzyżowaniach (zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego); zwalczanie śliskości zimowej; wywóz śniegu na tereny niezabudowane (przewidywana ilość 80 m3); rozmieszczenie 12 szt. pojemników z piaskiem w miejscach najbardziej zagrożonych dla ruchu kołowego (przy wzniesieniach). Dla Części 1. i dla Części 2. zamówienia, służby zimowego utrzymania powinny być gotowe do usuwania skutków zimy przez 24 godziny na dobę (w okresach wymagających zimowego utrzymania). Sprzęt mechaniczny musi być sprawny technicznie i winien być do dyspozycji całą dobę na terenie świadczenia usługi, powinien być dostosowany do szerokości dróg. 3. Planowane ilości (częstotliwość usługi) są szacunkowe i mogą ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu) w zależności od warunków pogodowych oraz rzeczywistych potrzeb wykonania przedmiotu zamówienia. Rozliczanie świadczonych usług odbywać się będzie na podstawie zaoferowanych cen jednostkowych zawartych w ofercie oraz faktycznie wykonanych usług do wysokości środków przeznaczonych na ten cel określonych w umowie. 4. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia z podziałem na części zostały opisane w załącznikach: nr 11.1. do SWZ dla Części 1. zamówienia, nr 11.2. do SWZ dla Części 2. zamówienia, nr 11.3. do SWZ dla Części 3. zamówienia. 5. Wymagania jakościowe dla usługi oczyszczania Gminy Libiąż zostały przedstawione w szczegółowych opisach przedmiotu zamówienia, o których mowa w punkcie nr 4. 6. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp 1) Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie związane z oczyszczaniem gminy w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu prac w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks prac (t.j. Dz. U. z 2025 r. 277 ze zm.). Wymóg zatrudnienia dotyczy wyłącznie osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonaniem robót objętych niniejszym zamówieniem, czyli tzw. pracowników fizycznych, o ile nie są (będą) wykonywane przez daną osobę w ramach prowadzonej przez nią działalności gospodarczej. 2) Zatrudnianie pracowników na podstawie stosunku pracy powinno trwać przez cały okres realizacji usługi. 3) W trakcie realizacji zamówienia na każdym etapie prac, Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy lub Podwykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ppkt. 1) czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzania spełniania w/w wymogów i dokonywania ich oceny, b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzania spełniania w/w wymogów, c) przeprowadzenia kontroli w miejscu wykonywania świadczenia. 4) Postanowienia dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia oraz kontroli spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę oraz postanowienia dotyczące sankcji z tytułu niespełnienia wymagań o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp i w dokumentach zamówienia, zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy – wór umowy dla poszczególnej części zamówienia (załącznik nr 10.1 do SWZ dla Cz.1., nr 10.2 do SWZ dla Cz.2., nr 10.3 do SWZ dla Cz.3.) oraz w rozdz.3.SWZ. 5) W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
Interne Kennung: ZP.271.5.10.2025_Cz.1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
Los: LOT-0002
Titel: ZP.271.5.10.2025_Cz.2_Zimowe utrzymanie na terenie sołectw Żarki i Gromiec.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pn. „Oczyszczanie Gminy Libiąż w 2026 roku.” 2. Zamówienie podzielono na trzy części. Część 1. – Zimowe utrzymanie na terenie miasta Libiąża. Część 2. – Zimowe utrzymanie na terenie sołectw Żarki i Gromiec. Część 3. – Pozimowe i letnie oczyszczanie terenu gminy Libiąż. 2) Część 2. – Zimowe utrzymanie na terenie sołectw Żarki i Gromiec Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zimowego utrzymania dróg, chodników, placów, parkingów na terenie sołectw Żarki i Gromiec, poprzez: usuwanie śniegu z jezdni, chodników, placów, parkingów, w tym odpłużanie jezdni na całej jej szerokości wraz z zatokami autobusowymi; odśnieżanie skrzyżowań (w taki sposób aby nie utrudniać włączenia się do odśnieżanej drogi z dróg przyległych); posypywanie dróg na podjazdach, skrzyżowaniach (zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego); zwalczanie śliskości zimowej; wywóz śniegu na tereny niezabudowane (przewidywana ilość 20 m3); Dla Części 1. i dla Części 2. zamówienia, służby zimowego utrzymania powinny być gotowe do usuwania skutków zimy przez 24 godziny na dobę (w okresach wymagających zimowego utrzymania). Sprzęt mechaniczny musi być sprawny technicznie i winien być do dyspozycji całą dobę na terenie świadczenia usługi, powinien być dostosowany do szerokości dróg. 3. Planowane ilości (częstotliwość usługi) są szacunkowe i mogą ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu) w zależności od warunków pogodowych oraz rzeczywistych potrzeb wykonania przedmiotu zamówienia. Rozliczanie świadczonych usług odbywać się będzie na podstawie zaoferowanych cen jednostkowych zawartych w ofercie oraz faktycznie wykonanych usług do wysokości środków przeznaczonych na ten cel określonych w umowie. 4. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia z podziałem na części zostały opisane w załącznikach: nr 11.1. do SWZ dla Części 1. zamówienia, nr 11.2. do SWZ dla Części 2. zamówienia, nr 11.3. do SWZ dla Części 3. zamówienia. 5. Wymagania jakościowe dla usługi oczyszczania Gminy Libiąż zostały przedstawione w szczegółowych opisach przedmiotu zamówienia, o których mowa w punkcie nr 4. 6. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp 1) Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie związane z oczyszczaniem gminy w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu prac w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks prac (t.j. Dz. U. z 2025 r. 277 ze zm.). Wymóg zatrudnienia dotyczy wyłącznie osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonaniem robót objętych niniejszym zamówieniem, czyli tzw. pracowników fizycznych, o ile nie są (będą) wykonywane przez daną osobę w ramach prowadzonej przez nią działalności gospodarczej. 2) Zatrudnianie pracowników na podstawie stosunku pracy powinno trwać przez cały okres realizacji usługi. 3) W trakcie realizacji zamówienia na każdym etapie prac, Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy lub Podwykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ppkt. 1) czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzania spełniania w/w wymogów i dokonywania ich oceny, b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzania spełniania w/w wymogów, c) przeprowadzenia kontroli w miejscu wykonywania świadczenia. 4) Postanowienia dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia oraz kontroli spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę oraz postanowienia dotyczące sankcji z tytułu niespełnienia wymagań o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp i w dokumentach zamówienia, zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy – wór umowy dla poszczególnej części zamówienia (załącznik nr 10.1 do SWZ dla Cz.1., nr 10.2 do SWZ dla Cz.2., nr 10.3 do SWZ dla Cz.3.) oraz w rozdz.3.SWZ. 5) W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
Interne Kennung: ZP.271.5.10.2025_Cz.2
Los: LOT-0003
Titel: ZP.271.5.10.2025_Cz.3_Pozimowe i letnie oczyszczanie terenu gminy Libiąż.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pn. „Oczyszczanie Gminy Libiąż w 2026 roku.” 2. Zamówienie podzielono na trzy części. Część 1. – Zimowe utrzymanie na terenie miasta Libiąża. Część 2. – Zimowe utrzymanie na terenie sołectw Żarki i Gromiec. Część 3. – Pozimowe i letnie oczyszczanie terenu gminy Libiąż. 3) Część 3. – Pozimowe i letnie oczyszczanie terenu gminy Libiąż. Przedmiot zamówienia obejmuje: Oczyszczanie terenów w dniu 1 stycznia 2026 r. W ramach realizacji zadania przewiduje się ręczne zbieranie odpadów oraz oczyszczanie wyznaczonych terenów; Pozimowe oczyszczanie dróg, chodników, placów, parkingów i schodów. Celem oczyszczania pozimowego jest całkowite usunięcie wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych na powierzchni w/w obiektów w sezonie zimowym. Przewiduje się wykonanie zadania metodą kombinowaną (ręcznie i mechanicznie); w wyniku świadczenia usługi odbierane są odpady o kodzie: 20 03 03 (odpady z czyszczenia ulic i placów); Letnie oczyszczanie dróg, chodników, placów, parkingów i schodów. Przewiduje się wykonywanie zadania z określoną częstotliwością w sezonie letnim, cyklicznie na wyznaczonych obiektach, metodą kombinowaną (ręcznie i mechanicznie); w wyniku świadczenia usługi odbierane są odpady o kodzie: 20 03 03 (odpady z czyszczenia ulic i placów); Opróżnianie koszy ulicznych na terenie gminy. Zadanie realizowane ręcznie. Opróżnianie koszy poprzez przeładunek odpadów z koszy do worków i załadunek worków bezpośrednio na środek transportu (worki nie mogą być gromadzone przy ciągach pieszych i ulicznych); w wyniku świadczenia usługi odbierane są odpady o kodzie: 20 03 01 (niesegregowane, zmieszane odpady komunalne); Zbieranie śmieci z terenów gminnych. Zadanie realizowane ręcznie. Zbieranie odpadów do worków i załadunek worków bezpośrednio na środek transportu (worki nie mogą być gromadzone przy ciągach pieszych i ulicznych); w wyniku świadczenia usługi odbierane są odpady o kodzie: 20 03 01 (niesegregowane, zmieszane odpady komunalne). Sprzęt mechaniczny tj. zamiatarki: uliczna i chodnikowa oraz samochód do załadunku odpadów z koszy ulicznych i wszelkich innych odpadów z oczyszczania powinien być sprawny technicznie i nie powinien powodować uszkodzeń w nawierzchniach dróg, chodników, parkingów, placów oraz nie powinien stwarzać zagrożenia dla użytkowników ruchu drogowego. Za szkody (np.: deformację powierzchni chodników, placów z kostki brukowej na skutek stosowania nieodpowiedniego sprzętu) odpowiada Wykonawca. 3. Planowane ilości (częstotliwość usługi) są szacunkowe i mogą ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu) w zależności od warunków pogodowych oraz rzeczywistych potrzeb wykonania przedmiotu zamówienia. Rozliczanie świadczonych usług odbywać się będzie na podstawie zaoferowanych cen jednostkowych zawartych w ofercie oraz faktycznie wykonanych usług do wysokości środków przeznaczonych na ten cel określonych w umowie. 4. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia z podziałem na części zostały opisane w załącznikach: nr 11.1. do SWZ dla Części 1. zamówienia, nr 11.2. do SWZ dla Części 2. zamówienia, nr 11.3. do SWZ dla Części 3. zamówienia. 5. Wymagania jakościowe dla usługi oczyszczania Gminy Libiąż zostały przedstawione w szczegółowych opisach przedmiotu zamówienia, o których mowa w punkcie nr 4. 6. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp 1) Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie związane z oczyszczaniem gminy w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu prac w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks prac (t.j. Dz. U. z 2025 r. 277 ze zm.). Wymóg zatrudnienia dotyczy wyłącznie osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonaniem robót objętych niniejszym zamówieniem, czyli tzw. pracowników fizycznych, o ile nie są (będą) wykonywane przez daną osobę w ramach prowadzonej przez nią działalności gospodarczej. 2) Zatrudnianie pracowników na podstawie stosunku pracy powinno trwać przez cały okres realizacji usługi. 3) W trakcie realizacji zamówienia na każdym etapie prac, Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy lub Podwykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ppkt. 1) czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzania spełniania w/w wymogów i dokonywania ich oceny, b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzania spełniania w/w wymogów, c) przeprowadzenia kontroli w miejscu wykonywania świadczenia. 4) Postanowienia dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia oraz kontroli spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę oraz postanowienia dotyczące sankcji z tytułu niespełnienia wymagań o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp i w dokumentach zamówienia, zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy – wór umowy dla poszczególnej części zamówienia (załącznik nr 10.1 do SWZ dla Cz.1., nr 10.2 do SWZ dla Cz.2., nr 10.3 do SWZ dla Cz.3.) oraz w rozdz.3.SWZ. 5) W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
Interne Kennung: ZP.271.5.10.2025_Cz.3
Haupteinstufung (cpv): 90611000 Straßenreinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen