2. Verfahren
Verfahren
Titel: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości powyżej 10 000 000 euro na dostawę sprzętu dla Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa sprzętu dla Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.
Interne Kennung: EZ.271.219.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający skraca termin składania ofert z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć. W dniu 27 października 2025 r. Zamawiający otrzymał informację o przyznaniu dotacji z Ministerstwa Zdrowia na zakup sprzętu do rehabilitacji, przy czym zgodnie z warunkami udzielenia dofinansowania środki te muszą zostać wydatkowane i rozliczone do dnia 22 grudnia 2025 r. Tak późne przyznanie dotacji uniemożliwia przeprowadzenie postępowania w standardowych terminach przewidzianych w ustawie Pzp, gdyż naraziłoby to Zamawiającego na ryzyko niewykorzystania przyznanych środków. Ponadto Zamawiający musi rozwinąć działalność rehabilitacyjną Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej w nowym budynku w jak najkrótszym terminie, nie później niż w IV kwartale bieżącego roku. Realizacja tego celu jest niemożliwa bez niezbędnego wyposażenia sprzętowego objętego finansowaniem Ministra Zdrowia. Do czasu zakupu nowego wyposażenia rehabilitacyjnego pacjenci Zamawiającego zmuszeni są oczekiwać w kolejce na świadczenia rehabilitacyjne, a kolejka ta ulega systematycznemu wydłużeniu. Skrócenie terminu otwarcia ofert w postępowaniu na zakup sprzętu do rehabilitacji jest zatem konieczne, aby umożliwić szybkie rozstrzygnięcie postępowania, wybór wykonawcy oraz realizację zamówienia. Pozwoli to na wcześniejsze uruchomienie pełnego zakresu usług rehabilitacyjnych w nowej lokalizacji oraz przyczyni się do zwiększenia dostępności świadczeń i skrócenia czasu oczekiwania pacjentów. Mając na uwadze powyższe okoliczności, Zamawiający uznaje skrócenie terminu składania ofert za obiektywnie uzasadnione, konieczne i proporcjonalne, a dodatkowo pilne z uwagi na niezbędność terminowego rozliczenia otrzymanej dotacji do dnia 22 grudnia 2025 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37440000 Fitnessgeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 – Urządzenie diagnostyczno – terapeutyczne do rehabilitacji kończyn górnych - 1 szt.
Beschreibung: Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji i szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 – Urządzenie diagnostyczno – terapeutyczne do rehabilitacji kończyn górnych - 2 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 – Multisensoryczny system terapeutyczny do kończyn – 1 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Haupteinstufung (cpv): 37440000 Fitnessgeräte
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 – Zestaw do treningu wytrzymałościowego i wydolnościowego – 1 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 – Platforma wibracyjna (ze stołem pionizacyjnym lub bez) – 1 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 5