760432-2025 - Ergebnis
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Nasadzenia drzew na terenie miasta Łodzi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNasadzenia drzew na terenie miasta Łodzi
Beschreibung[numeracja zgodna z SWZ] 4.1 Przedmiotem niniejszego postępowania jest: a) Zakup, dostarczenie i wykonanie nasadzeń na terenie miasta Łodzi, w tym: 1 300 szt. nasadzeń na trasie W-Z oraz al. Jana Pawła II, 1 szt. nasadzeń na ulicy Krzemienieckiej, 78 szt. nasadzeń na ul. Kusocińskiego, 203 szt. nasadzeń na ul. Dąbrowskiego, 31 szt. nasadzeń na ul. Przybyszewskiego, 12 szt. nasadzeń ul. Tatrzańskiej, 85 szt. nasadzeń na ul. Rojnej, 2 szt. nasadzeń na ul. Jaracza oraz w ramach prawa opcji zakup, dostarczenie i wykonanie 200 szt. nasadzeń na al. Włókniarzy oraz wyżej wskazanych lokalizacjach. b) Przygotowanie terenu pod nasadzenia, c) Założenie/odtworzenie trawników/zieleńcy, w miejscach uszkodzonych pracami, d) Wykonanie dokumentacji powykonawczej (w postaci projektu zieleni na mapie zasadniczej z domierzeniem geodezyjnym nasadzeń i opisem prac pielęgnacyjnych). 4.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 oraz we wzorze umowy (Załącznik nr 6).
Vorherige Bekanntmachung611082-2025
Interne KennungNasadzenia drzew na terenie miasta Łodzi DOM-WZP-IV.271.114.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony 138 ust. 2, nie krótszy jednak niż 15 dni m.in., jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Powyższy przepis jest wynikiem implementacji przepisów dyrektywy 2014/24/UE. W motywie 46 dyrektywy zostało wskazane: Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach, gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać. Tym samym oznacza to więc, że stan pilnej konieczności może być również zawiniony przez instytucję zamawiającą i nie pozbawia jej to prawa zastosowania skrócenia terminu. Do stanu pilnej konieczności będzie więc zaliczana sytuacja, w której zamawiający powinien podjąć pilnie działania zmierzające do wykonania zamówienia publicznego. Stan pilnej konieczności nie oznacza wymogu natychmiastowej reakcji np. w celu usunięcia awarii lub katastrofy. Skrócenie minimalnego terminu składania ofert będzie możliwe w przypadku, gdy zamawiający ma obowiązek ochrony jakiegoś interesu, który może doznać uszczerbku w przypadku zbyt długiego oczekiwania na zakończenie przetargu. Skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym zamówieniu podyktowane jest koniecznością zapewnienia prawidłowej i terminowej realizacji zamówienia. Środki finansowe na realizację zadania zostały przyznane Zamawiającemu w lipcu br., co uniemożliwiło wcześniejsze wszczęcie postępowania. Dodatkowo etap przygotowawczy, obejmujący m. in. wizje lokalną, weryfikację działek ewidencyjnych, opracowanie koncepcji nasadzeń obejmującej około 1 700 sztuk drzew oraz rozeznanie rynku w celu oszacowania wartości zamówienia, był procesem czasochłonnym i wymagał szczegółowych analiz. Mając na uwadze specyfikę przedmiotu zamówienia, istotne jest, aby prace związane z wykonaniem nasadzeń zostały zrealizowane w okresie jesiennym, który z perspektywy agrotechnicznej stanowi najbardziej odpowiedni i zalecany termin do przeprowadzenia tego rodzaju działań. Wynika to z faktu, iż w okresie zimowym gleba jest zmarznięta lub przemrożona, co uniemożliwia efektywne przyjmowanie wody przez korzenie. Nasadzenia realizowane w okresie jesiennym nie wymagają stosowania specjalistycznych rozwiązań technologicznych charakterystycznych dla nasadzeń zimowych, takich jak podsypka z uprzednio podgrzanej ziemi czy warstwa izolacyjna na dnie dołu nasadzeniowego, gdyż warunki temperaturowe oraz wilgotnościowe panujące jesienią sprzyjają naturalnemu ukorzenieniu się drzew i prawidłowemu przebiegowi procesu nasadzeń. Skrócenie terminu składania ofert pozwoli na dochowanie harmonogramu realizacji i efektywne wykorzystanie przyznanych środków. Standardowy czas trwania procedury przetargowej w przypadku zamówień powyżej progów, bez zastosowania skrócenia terminu składania ofert, wynosi od 83 do 178 dni. Wynika to z konieczności zachowania minimalnych terminów proceduralnych, obejmujących m.in.: około 11 dni na przygotowanie i publikację ogłoszenia o zamówieniu, co najmniej 35 dni na publiczne ogłoszenie przetargu, 20 dni przewidziane na składanie i analizę ofert wraz z ewentualnym wezwaniem wykonawców do złożenia wyjaśnień lub uzupełnienia dokumentów, 10 dni na wybór najkorzystniejszej oferty oraz 7 dni na przeprowadzenie procedury zawarcia umowy. Mając na uwadze powyższe, brak możliwości skrócenia terminu składania ofert skutkowałby znacznym wydłużeniem całego postępowania, co mogłoby uniemożliwić realizację zamówienia w wymaganym terminie jesiennym oraz jego rozliczenie w bieżącym roku budżetowym.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungNasadzenia drzew na terenie miasta ŁodziDOM-WZP-IV.271.114.2025
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji na podstawie art.441 ustawy Pzp. W ramach prawa opcji Zamawiający przewiduje nasadzenie 200 szt. drzew, w tym przykładowo 100 szt. lipa np. drobnolistna oraz 100 szt. klon np. zwyczajny na terenie miasta Łodzi. Warunki udzielenia zamówienia opcjonalnego opisane są we wzorze umowy – Załącznik nr. 6 do umowy. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług na podstawie art. 214 ust.1 pkt. 7 ustawy Pzp Łączna wartość zamówień udzielanych na podstawie art.214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp nie może przekroczyć kwoty: 4 478 970,67 PLN netto plus należny podatek VAT . W ramach powtórzenia zamówienia Zamawiający przewiduje nasadzenie drzew na terenie miasta Łodzi w postaci drzew wykorzystanych w zamówieniu podstawowym oraz z gatunków: Glediczja (Gleditsia), Robinia (Robinia), Brzoza (Betula), Grab (Carpinus), Olcha (Alnus), Buk (Fagus), Dąb (Quercus), Kasztanowiec (Aesculus), Klon (Acer), Leszczyna (Corylus), Lipa (Tilia), Magnolia (Magnolia), Tulipanowiec (Liriodendron), Miłorząb (Ginkgo), Jesion (Fraxinus), Platan (Platanus), Czeremcha (Prunus), Głóg (Crateagus), Grusza (Pyrus), Jabłoń (Malus), Jarząb (Sorbus), Śliwa (Prunus), Świdośliwa (Amelanchier), Wiśnia (Prunus, Cerasus), Jodła (Abies), Modrzew (Larix), Sosna (Pinus), Świerk (Picea), Wiąz (Ulmus), Topola (Populus), Wierzba (Salix), Drzewa w formie piennej. Ostateczne warunki, na jakich zostanie udzielone zamówienie w szczególności: termin realizacji, zakres i wielkość przedmiotu zamówienia, zostaną sprecyzowane w treści umowy, której treść zostanie ustalona w wyniku negocjacji między Zamawiającym i Wykonawcą.