760946-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Remont i przebudowa strefy pacjenta Izby Przyjęć Budynku Onkologii w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi w formule „zaprojektuj wybuduj” w ramach projektu pn: „Rozwój Onkologicznych Centrów Kompetencji w oparciu o innowacyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRemont i przebudowa strefy pacjenta Izby Przyjęć Budynku Onkologii w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi w formule „zaprojektuj wybuduj” w ramach projektu pn: „Rozwój Onkologicznych Centrów Kompetencji w oparciu o innowacyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie Dokumentacji Projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego oraz zrealizowanie na podstawie opracowanej Dokumentacji Projektowej całości robót budowlanych dla zadania pn. Remont i przebudowa strefy pacjenta Izby Przyjęć Budynku Onkologii w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi w podziale na: Etap A - Remont i przebudowa strefy pacjenta Izby Przyjęć Budynku Onkologii, Etap B - Remont i przebudowa strefy powierzchni gastronomicznej przy Izbie Przyjęć Budynku Onkologii w tym w szczególności: 1) wykonanie Dokumentacji Projektowej 2) pełnienie nadzoru autorskiego 3) wykonanie całości przedmiotu Umowy, robót budowlanych na podstawie opracowanej i uzgodnionej z Zamawiającym Dokumentacji Projektowej oraz innych elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu (jeśli dotyczy), obejmujących w szczególności: a) przygotowanie, zabezpieczenie terenu budowy, b) zapewnienie osób w postaci Kierownika Budowy/Kierowników robót branżowych c) wykonanie wszelkich robót rozbiórkowych, konstrukcyjno - budowlanych, montażowych i wykończeniowych wraz z instalacjami zewnętrznymi i wewnętrznymi, d) budowy nowych instalacji wewnętrznych i zewnętrznych niezbędnych do funkcjonowania Inwestycji, zgodnie z przeznaczeniem, e) usunięcie ewentualnych kolizji z istniejącą infrastrukturą, f) zapewnienie koordynacji między wszystkimi branżami zarówno na etapie projektowania jak i wykonawstwa, g) uzyskanie wszelkich ostatecznych zezwoleń, zaświadczeń, decyzji (w tym w szczególności decyzji o pozwoleniu na budowę, zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu przez organ na zgłoszenie budowy bądź zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych – zgodnie z przepisami prawa), uzgodnień oraz opinii wymaganych przez prawo niezbędnych do pełnego wykonania Umowy i poniesienia kosztów ich uzyskania (o ile jest wymagane przepisami prawa), h) sporządzenie dokumentacji powykonawczej, i) zawiadomieniu organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy, uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (o ile wymagane przepisami prawa), uzyskanie niezbędnych odbiorów ze strony jednostek zewnętrznych oraz innych organów (w szczególności Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej). Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w następujących załącznikach: a) Program Funkcjonalno – Użytkowy (dalej zw. PFU) – Załącznik nr 2 do SWZ b) wzór umowy – Załącznik nr 9 do SWZ Zamawiający wymaga złożenia oferty na cały przedmiot zamówienia.
Interne KennungEZ.272.204.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensSzpital im. Kopernika w Łodzi w dn.13.03.2025r. otrzymał informację o objęciu wsparciem w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” będącego elementem Inwestycji Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” przedsięwzięcia nr KPOD.07.02-IP.10-0081/24, którego przedmiotem jest rozwój onkologicznych Centrów Kompetencji w oparciu o innowacyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne. Zgodnie z zapisami wniosku środki finansowe uzyskane przez Centrum mają zostać przeznaczone m.in. na remont i przebudowa strefy pacjenta Izby Przyjęć Budynku Onkologii. Jednym z warunków zachowania finansowania jest rozliczenie inwestycji do dn. 30.06.2026r. Tym samym brak wydatkowania środków finansowych uzyskanych na podstawie zawartej umowy w terminie do dn.30.06.2026r. oznaczać będzie po stronie Centrum obowiązek sfinansowania inwestycji ze środków własnych i utrata dofinansowania. Analizując plan zamówień Centrum wynika, iż wybór wykonawcy dla ww. inwestycji powinien nastąpić przy zastosowaniu procedury unijnej, dla której właściwym terminem składania ofert jest okres 35dni. Na podstawie dotychczasowego doświadczenia w prowadzeniu inwestycji o zbliżonym zakresie wynika, że realizacja zamówienia wymaga minimum 240dni od daty podpisania umowy z wykonawcą. Jednocześnie przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego wymaga min. 65dni. Przedmiotowa analiza wskazuje więc, że zachowanie ustawowego terminu składania ofert w tym postępowaniu stanowi realne zagrożenie dla zachowania terminu przyznanego dofinasowania. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2 pzp zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, nie krótszy jednak niż 15dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Jak wskazuje się w wyroku KIO z 14.07.23r. (sygn. akt KIO 1844/23) "do powstania możliwości skrócenia terminu niezbędne jest wykazanie, że istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a zaspokojeniu tej potrzeby w odpowiedni sposób służy skrócenie terminu składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia powinna być uzasadniona obiektywnymi okolicznościami, nie zaś subiektywnym poczuciem pilności zamawiającego. Przepis art. 138 ust. 2 pkt 2 p.z.p. mówi jedynie o tym, by skrócenie terminu składania ofert było uzasadnione. Brak uzasadnienia skrócenia terminu w dokumentach publikacyjnych nie wyklucza sytuacji, w której skrócenie terminu faktycznie było uzasadnione, a czynność Zamawiającego prawidłowa. (...) Określając termin składania ofert (w tym również termin skrócony) zamawiający powinien mieć również na względzie to, by potencjalni wykonawcy zainteresowani uzyskaniem zamówienia mogli w tym czasie przygotować i złożyć ważną ofertę. Zamawiający powinien więc kierować się warunkami konkretnego postępowania, w szczególności opisem przedmiotu zamówienia, jego złożonością i skalą, przy uwzględnieniu interesów, których ochrona ma zostać zapewniona przez skrócenie terminu." W przedmiotowej sprawie w kontekście terminu realizacji inwestycji oraz terminu rozliczenia dofinansowania oznacza, że ten bardzo krótki termin wydatkowania środków narzucony przez instytucję finansującą realizację zamówienia uzasadnia pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Jak wyżej zostało wskazane, w przepisie brak jest jednoznacznych wytycznych co do sposobu interpretacji powyższego przepisu. Katalog możliwych przyczyn ma więc charakter otwarty. Brak możliwości późniejszego sfinansowania zamówienia uzasadnia skrócenie tego terminu. Jest to obiektywna przyczyna, niezależna od Centrum której nie mogło wcześniej uwzględnić. cd w informacjach dodatkowych
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungenLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45215100 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheitswesen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 51000000 Installation (außer Software), 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 39100000 Möbel
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen