761105-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – „Modernizacja Wieży Ziębickiej oraz przestrzeni publicznych i ciągów komunikacyjnych w centrum miasta Nysa - Rewitalizacja Skweru Bożogrobców w Nysie”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Modernizacja Wieży Ziębickiej oraz przestrzeni publicznych i ciągów komunikacyjnych w centrum miasta Nysa - Rewitalizacja Skweru Bożogrobców w Nysie”
BeschreibungZakres rzeczowy podstawowych robót (charakterystyczne dane) to m. in.: A. Prace rozbiórkowe i przygotowawcze B. Wykonanie nawierzchni ścieżek z mieszanki mineralno- żywicznej C. Zabezpieczenie i roboty pielęgnacyjne w obrębie istniejącego drzewostanu wraz z wykonaniem systemu napowietrzającego korzenie D. Roboty związane z terenami zielonymi oraz nowymi nasadzeniami E. Elementy małej architektury F. Roboty związane z budową oświetlenia oraz monitoringu G. Roboty w zakresie przyłącza wodociągowego z hydrantem H. Renowacja ogrodzenia Uszczegółowienie zakresu inwestycji: 1) Inwestycja realizowana będzie na podstawie pozwolenia na budowę. 2) Do obowiązków Wykonawcy należy również spełnienie wszelkich wymagań wskazanych w pozwoleniu Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 3) W przypadku uszkodzenia w trakcie realizacji robót istniejącego oznakowania pionowego, poziomego bądź istniejących urządzeń czy tez infrastruktury zlokalizowanych na placu, do obowiązku Wykonawcy należy na własnych koszt odtworzenie ich zgodnie ze stanem faktycznym. 4) W przypadku takiej konieczności do obowiązku Wykonawcy w ramach zawartej umowy należy wykonanie tymczasowego projektu organizacji ruchu. 5) Zamawiający uszczegóławia, że w poz. przedmiaru pn. OŚWIETLENIE TERENU - LAMPY PARKOWE – MONITORING należy ująć kosztowo wszelkie roboty związane z wykonaniem zarówno oświetlenia jak i monitoringu, tak aby stanowiły technicznie oraz funkcjonalnie całość, w tym m.in. niezbędne materiały i wyposażenie, robociznę oraz sprzęt zgodnie z załączoną dokumentacją projektową oraz specyfikacją, a także zapewnienie zasilania wraz wykonanie podłączenia do tego zasilania w zakresie wykonanego monitoringu wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień/ pozwoleń oraz montażem licznika energii. Szczegółowy zakres robót jest ujęty w projekcie budowlanym, specyfikacjach technicznych oraz przedmiarze robót.
Interne KennungBZP.271.75.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45233161 Bau von Fußwegen
5. Los
LosLOT-0001