761318-2025 - Ergebnis
Polen – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego: „Pożyczka OZE z premią w ramach projektu pn. Pożyczki OZE na Pomorzu Zachodnim
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego: „Pożyczka OZE z premią w ramach projektu pn. Pożyczki OZE na Pomorzu Zachodnim
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka OZE z premią. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (Metryka) stanowiącej załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). W celu realizacji przedmiotu zamówienia, Zamawiający dokonał jego podziału na 4 części odpowiadających wartości wkładów finansowych planowanych do wniesienia z Funduszu Powierniczego do Funduszy Szczegółowych utworzonych przez Wykonawców.
Vorherige Bekanntmachung680046-2025
Interne KennungDZPU/70/DIF/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
LosLOT-0004
Titelcz. I: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego: „Pożyczka OZE z premią w ramach projektu pn. Pożyczki OZE na Pomorzu Zachodnim
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka OZE z premią. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (Metryka) stanowiącej załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową nr FEPZ.02.09-IZ.00-0001/23 o finansowaniu Projektu pn. „Pożyczki OZE na Pomorzu Zachodnim” realizowanego w ramach Priorytetu FEPZ.02 Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, Działania FEPZ.02.09 Wsparcie rozwoju OZE poprzez instrumenty finansowe, na podstawie umowy zawartej w dniu 20.10.2023 r. pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FEPZ.02.09-IZ.00-0001/23 3. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. 4. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 5. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU wraz z załącznikami. 6. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany do każdej z 4 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: • Część 1 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka OZE z premią oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka OZE z premią”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 25 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 10%). Udzielenie Jednostkowych Pożyczek ma skutkować wspieraniu energii odnawialnej, poprzez realizację wskaźników określonych w SWZ Jedna Inwestycja końcowa może jednocześnie przyczynić się do osiągnięcia każdego ze wskaźników określonych w SWZ
Interne Kennungcz. I: DZPU/70/DIF/2025
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia w ramach każdej części:: 1) Prawa opcji, 2) Zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Ustawa Pzp). 2. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może ulec zwiększeniu do 200% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego dla każdej z części. 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może wynosić do 100% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego. Szczegółowy opis w SWZ
LosLOT-0005
Titelcz. II: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego: „Pożyczka OZE z premią w ramach projektu pn. Pożyczki OZE na Pomorzu Zachodnim
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka OZE z premią. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (Metryka) stanowiącej załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową nr FEPZ.02.09-IZ.00-0001/23 o finansowaniu Projektu pn. „Pożyczki OZE na Pomorzu Zachodnim” realizowanego w ramach Priorytetu FEPZ.02 Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, Działania FEPZ.02.09 Wsparcie rozwoju OZE poprzez instrumenty finansowe, na podstawie umowy zawartej w dniu 20.10.2023 r. pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FEPZ.02.09-IZ.00-0001/23 3. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. 4. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 5. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU wraz z załącznikami. 6. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany do każdej z 4 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: • Część 2 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka OZE z premią oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka OZE z premią”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 20 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 10%). Udzielenie Jednostkowych Pożyczek ma skutkować wspieraniu energii odnawialnej, poprzez realizację wskaźników określonych w SWZ Jedna Inwestycja końcowa może jednocześnie przyczynić się do osiągnięcia każdego ze wskaźników określonych w SWZ
Interne Kennungcz. II: DZPU/70/DIF/2025
LosLOT-0006
Titelcz. III: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego: „Pożyczka OZE z premią w ramach projektu pn. Pożyczki OZE na Pomorzu Zachodnim
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka OZE z premią. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (Metryka) stanowiącej załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową nr FEPZ.02.09-IZ.00-0001/23 o finansowaniu Projektu pn. „Pożyczki OZE na Pomorzu Zachodnim” realizowanego w ramach Priorytetu FEPZ.02 Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, Działania FEPZ.02.09 Wsparcie rozwoju OZE poprzez instrumenty finansowe, na podstawie umowy zawartej w dniu 20.10.2023 r. pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FEPZ.02.09-IZ.00-0001/23 3. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. 4. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 5. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU wraz z załącznikami. 6. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany do każdej z 4 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: • Część 3 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka OZE z premią oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka OZE z premią”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 6 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 10%). Udzielenie Jednostkowych Pożyczek ma skutkować wspieraniu energii odnawialnej, poprzez realizację wskaźników określonych w SWZ Jedna Inwestycja końcowa może jednocześnie przyczynić się do osiągnięcia każdego ze wskaźników określonych w SWZ
Interne Kennungcz. III: DZPU/70/DIF/2025
LosLOT-0007
Titelcz. IV: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego: „Pożyczka OZE z premią w ramach projektu pn. Pożyczki OZE na Pomorzu Zachodnim
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka OZE z premią. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (Metryka) stanowiącej załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową nr FEPZ.02.09-IZ.00-0001/23 o finansowaniu Projektu pn. „Pożyczki OZE na Pomorzu Zachodnim” realizowanego w ramach Priorytetu FEPZ.02 Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, Działania FEPZ.02.09 Wsparcie rozwoju OZE poprzez instrumenty finansowe, na podstawie umowy zawartej w dniu 20.10.2023 r. pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FEPZ.02.09-IZ.00-0001/23 3. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. 4. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 5. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU wraz z załącznikami. 6. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany do każdej z 4 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: • Część 4 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka OZE z premią oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka OZE z premią”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 4 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 10%). Udzielenie Jednostkowych Pożyczek ma skutkować wspieraniu energii odnawialnej, poprzez realizację wskaźników określonych w SWZ Jedna Inwestycja końcowa może jednocześnie przyczynić się do osiągnięcia każdego ze wskaźników określonych w SWZ
Interne Kennungcz. IV: DZPU/70/DIF/2025