2. Verfahren
Verfahren
Titel: CIVICA - Udbud af rammeaftaler, indkøb af Tømrerydelser
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af tømrerydelser og materialer til drifts- og vedligeholdelse af spjældopgaver i boligselskabet CIVICA’s afdelinger. Ydelserne kan variere meget i størrelse og vedrører både opgaver inde i boligerne samt i udearealer, herunder f.eks.: • Udskiftning/rep. af en låsekasse til udskiftning af dør inkl. karm • Udskiftning/rep. af stav i gulv til udskiftning af gulvet i et helt rum • Udskiftning/rep. af låger til udskiftning af skab • Rep. af vindue til udskiftning af vindue • Rep. af facadebeklædning til udskiftning af hele plader • M.m. Boligerne varierer typisk mellem 1 - 5 rums boliger. Udbuddet omfatter ikke materialer, som CIVICA indkøber til tømrerarbejder, som udføres af "egne medarbejdere”. Rammeaftalerne omhandler følgende områder: • Rammeaftale 1 omfatter område 1: Driftscenter Middelfart (ca. 1.000 boliger). • Rammeaftale 2 omfatter område 2: Driftscentrerne Nord-Vest, Odense Vest og Syd-Vest (ca. 3.300 boliger). • Rammeaftale 3 omfatter område 3: Driftscentrerne Odense Nord, Odense City, Odense Syd og Syd-Øst (ca. 3.800 boliger). • Rammeaftale 4 omfatter område 4: Driftscentrerne Vollsmose, Nord-Øst og Odense Øst (3.000 boliger). Der udbydes 4 rammeaftaler, én for hvert af delområderne 1-4. Civica ønsker at indgå rammeaftaler med 1 entreprenører pr. rammeaftale, hvor samme entreprenør dog godt kan tildeles mere end en rammeaftale. En tilbudsgiver kan maksimalt tildeles kontrakt på to rammeaftaler. Kontrakterne indgås for en periode på 2 år med mulighed for forlængelse på 2 gange af hver 12 måneder. Der henvises generelt til udbudsmaterialet
Interne Kennung: CIVICA - Udbud af rammeaftaler, indkøb af Tømrerydelser
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud med prækvalifikation
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rammeaftale 1
Beschreibung: Rammeaftale 1 omfatter område 1 der omhandler driftscenter Middelfart (ca. 1.000 boliger), Forventet omsætning (pr. år) 1.800.000 kr. inkl. moms. Civica ønsker at indgå rammeaftale med 1 entreprenører. Kontrakterne indgås for en periode på 2 år med mulighed for forlængelse på 2 gange af hver 12 måneder. Der henvises til beskrivelsen i afsnit 2.1
Interne Kennung: Rammeaftale 1
Haupteinstufung (cpv): 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44230000 Material für Bauzimmermannsarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Rammeaftale 2
Beschreibung: Rammeaftale 2 omfatter område 2 der omhandler driftscentrerne: Nord-Vest, Odense Vest og Syd-Vest (ca. 3.300 boliger). Forventet omsætning (pr. år) 5.500.000 kr. inkl. moms Civica ønsker at indgå rammeaftale med 1 entreprenør. Kontrakterne indgås for en periode på 2 år med mulighed for forlængelse på 2 gange af hver 12 måneder. Der henvises til beskrivelsen i afsnit 2.1
Interne Kennung: Rammeaftale 2
Los: LOT-0003
Titel: Rammeaftale 3
Beschreibung: Rammeaftale 3 omfatter område 3 der omhandler driftscentrerne: Odense Nord, Odense City, Odense Syd og Syd-Øst (ca. 3.800 boliger). Forventet omsætning (pr. år) 5.500.000 kr. inkl. moms. Civica ønsker at indgå rammeaftaler med 1 entreprenør. Kontrakterne indgås for en periode på 2 år med mulighed for forlængelse på 2 gange af hver 12 måneder. Der henvises til beskrivelsen i afsnit 2.1
Interne Kennung: Rammeaftale 3
Los: LOT-0004
Titel: Rammeaftale 4
Beschreibung: Rammeaftale 4 omfatter område 4 der omhandler driftscentrerne Vollsmose, Nord-Øst og Odense Øst (3.000 boliger). Forventet omsætning (pr. år) 7.500.000 kr. inkl. moms. Civica ønsker at indgå rammeaftaler med 1 entreprenør. Kontrakterne indgås for en periode på 2 år med mulighed for forlængelse på 2 gange af hver 12 måneder. Der henvises til beskrivelsen i afsnit 2.1
Interne Kennung: Rammeaftale 4