See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: AAB - Indkøb af forsikringer - Bekendtgørelse om indgået kontrakt
Beschreibung: AAB ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygning-, løsøre-, teknisk og ansvarsforsikringDelaftale 2: Glas- og sanitetsforsikringDelaftale 3: MotorkøretøjsforsikringDelaftale 4: ArbejdsskadeforsikringDelaftale 5: Kollektiv ulykkesforsikring Der henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 271296796
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: AAB ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygning-, løsøre-, teknisk og ansvarsforsikringDelaftale 2: Glas- og sanitetsforsikringDelaftale 3: MotorkøretøjsforsikringDelaftale 4: ArbejdsskadeforsikringDelaftale 5: Kollektiv ulykkesforsikring Der henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: AAB - Delaftale 1: Bygnings-, løsøre-, teknisk- og ansvarsforsikring
Beschreibung: AAB ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, teknisk- og ansvarsforsikringDenne delaftale omfatter 4 forsikringsaftaler:BygningsforsikringLøsøreforsikringTeknisk forsikringAnsvarsforsikringDer skal afgives tilbud på alle forsikringer under denne delaftale.
Interne Kennung: 255915651-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: AAB - Delaftale 2: Glas og sanitetsforsikring
Beschreibung: AAB ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor glas og sanitetsforsikring.
Interne Kennung: 255917036-2
Los: LOT-0003
Titel: AAB - Delaftale 3: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: AAB ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 255917276-3
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: AAB - Delaftale 4: Arbejdsskadeforsikring
Beschreibung: AAB ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung: 255918099-4
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: AAB - Delaftale 5: Kollektiv ulykkesforsikring
Beschreibung: AAB ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor kollektiv ulykkesforsikring.
Interne Kennung: 256573958-5