2. Verfahren
Verfahren
Titel: Offentligt EU-udbud: bortskaffelse af farligt affald for Favrskov Affald A/S
Beschreibung: Udbuddet vedrører bortskaffelse af farligt affald for Favrskov Forsyning A/S for perioden 01.02.2026 - 31.01.2030. Der vil være option på forlængelse af kontrakten. Ordregiver kan således forlænge kontrakten med op til 2 x 12 måneder på uændrede vilkår, således at kontrakten løber frem til den 31.01.2032. Baseret på tidligere forbrug og fremtidige forventninger, estimerer Ordregiver et årligt forbrug på ca. 700.000 kr., samlet i hele kontraktperioden ca. 4.200.000 kr.
Interne Kennung: 270122145
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt EU-udbud, jf. udbudsloven § 55, nr. 1.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0000