761947-2023 - Ergebnis
Polen – Erdgas – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję do obiektów Zamawiającego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję do obiektów Zamawiającego
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E obejmująca sprzedaż i dystrybucję do obiektów Zamawiającego wg. wykazu stanowiącego Załącznik nr 1 do Zaproszenia. 2. Prognozowany wolumen (zamówienie podstawowe + opcja) – w okresie 12 miesięcy – wynosi 3 021 936 kWh do 14 punktów poboru. 3. Zamawiający na podstawie art. 441.ust.1 ustawy pzp przewiduje prawo opcji, które określone zostało w następujący sposób: 1) 2 518 280 kWh stanowić będzie zamówienie podstawowe, 2) 20% zamówienia podstawowego tj. 503 656 kWh, stanowić będzie zamówienie objęte prawem opcji. Uruchomienie opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru lub/i zwiększenia zapotrzebowania na gaz do punktów poboru objętych umową. Zamówienie w ramach prawa opcji w przypadku zwiększenia zużycia paliwa gazowego do punktów poboru wskazanych w Załączniku nr 1 do Zaproszenia uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Zamawiający uprawniony jest do zwiększenia ilości punktów odbioru o maksymalnie 2 punkty w stosunku do ilości wskazanej w Załączniku nr 1 do Zaproszenia. W przypadku włączania nowych punktów poboru gazu ziemnego, warunkiem uruchomienia prawa opcji jest pisemne zawiadomienie przez Zamawiającego Wykonawcy w przedmiocie skorzystania z prawa opcji. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. 4.Wskazane powyżej prognozowane zużycie gazu ziemnego ma charakter orientacyjny, służy tylko do obliczenia ceny oferty i porównania ofert i może odbiegać od faktycznie pobranej ilości w okresie trwania umowy. Nie stanowi ono dla Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu w podanej ilości. Rozliczenie zobowiązań wynikających z tytułu sprzedaży gazu odbywać się będzie według cen i stawek opłat w złożonej ofercie oraz na podstawie faktycznych wskazań układu pomiarowego. Dostawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego przewidywanej – prognozowanej ilości gazu. 5. Jednocześnie Zamawiający informuje, że minimalna (gwarantowana) wartość zużycia gazu w okresie dostawy wyniesie 2 266 452 kWh. 6. Przedmiotem zamówienia są dostawy gazu ziemnego wysokometanowego za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie, ul. Wojciecha Bandrowskiego 16, 33-100 Tarnów, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000374001, NIP: 5252496411, REGON: 142739519 o określonych zgodnie z obowiązującymi przepisami standardach jakościowych wraz z usługą przesyłu. Dostawy i usługi dystrybucyjne świadczone na podstawie umowy kompleksowej bądź wykonywane na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 ze zm.) oraz przepisami wykonawczymi do ustawy, a także zapisami Taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego dalej OSD. Parametry jakościowe paliw gazowych regulują przepisy ustawy Prawo energetyczne, akty wykonawcze (w szczególności Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (t.j.: Dz .U. z 2018 r. poz. 1158 ze zm.) oraz Polskie Normy. Zasady świadczenia usług dystrybucji określone są w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD), zatwierdzonej decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (PURE). Wobec tego IRiESD wyznacza standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech dystrybucji gazu. 7. Rozliczenie zobowiązań wynikających z tytułu sprzedaży gazu odbywać się będzie według cen i stawek opłat w złożonej ofercie oraz na podstawie faktycznych wskazań układu pomiarowego. 8. Okresy rozliczeniowe wynikają z Taryfy na świadczenie usług dystrybucji, z zastrzeżeniem zapisów zawartych w projekcie umowy. Zamawiający nie wyraża zgody na otrzymywanie faktur wstępnych na podstawie prognozowanego zużycia paliwa gazowego, z zastrzeżeniem § 8 ust. 5 umowy. 9. Na koszty korzystania z przedmiotu zamówienia składają się: opłata za sprzedaż gazu, opłata handlowa/abonamentowa, opłata dystrybucyjna stała i opłata dystrybucyjna zmienna. 10. Szczegóły dotyczące grupy taryfowej, szacowanego zużycia gazu w okresie świadczenia umowy, z wyszczególnieniem części paliwa z ochroną taryfową (w związku z obowiązującą od dnia 26 stycznia 2022 r. ustawą o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz.U. z 2022r., poz 202 ze zm.), mocy umownej w odniesieniu do poszczególnych punktów odbioru zostały określone w Załączniku Nr 1 do Zaproszenia do udziału w negocjacjach. Zamawiający przed podpisaniem umowy złoży Wykonawcy stosowne oświadczenia określające wartość procentową wolumenu podlegającą ochronie. 11. Zamawiający uprawniony jest do zmiany ilości punktów odbioru poprzez zwiększenie o maksymalnie 2 punkty (prawo opcji) lub zmniejszenie o maksymalnie 2 punkty w stosunku do ilości wskazanej w Załączniku nr 1 do Zaproszenia. Podstawę dla zmiany ilości punktów odbioru stanowić będzie pisemne oświadczenie Zamawiającego złożone Wykonawcy. Zmiana ilości punktów odbioru nie wymaga aneksu do umowy. Zwiększenie punktów poboru lub zmiana grupy taryfowej możliwe jest jedynie w obrębie grup taryfowych, które zostały ujęte w Zaproszeniu oraz wycenione w Formularzu cenowym. Zmiany ilości punktów odbioru wskazanych w załączniku nr 1 do Zaproszenia wynikać mogą np. z likwidacji punktu odbioru, dodania nowego punktu odbioru, zmiany stanu prawnego lub technicznego punktu odbioru, zmiany w zakresie odbiorcy, zaistnienia przeszkód prawnych i formalnych uniemożliwiających przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, w tym w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych przeszkód uniemożliwiających rozwiązanie dotychczas obowiązujących umów.
Interne Kennung: WR/001/11/23
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E obejmująca sprzedaż i dystrybucję do obiektów Zamawiającego wg. wykazu stanowiącego Załącznik nr 1 do Zaproszenia. 2. Prognozowany wolumen (zamówienie podstawowe + opcja) – w okresie 12 miesięcy – wynosi 3 021 936 kWh do 14 punktów poboru. 3. Zamawiający na podstawie art. 441.ust.1 ustawy pzp przewiduje prawo opcji, które określone zostało w następujący sposób: 1) 2 518 280 kWh stanowić będzie zamówienie podstawowe, 2) 20% zamówienia podstawowego tj. 503 656 kWh, stanowić będzie zamówienie objęte prawem opcji. Uruchomienie opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru lub/i zwiększenia zapotrzebowania na gaz do punktów poboru objętych umową. Zamówienie w ramach prawa opcji w przypadku zwiększenia zużycia paliwa gazowego do punktów poboru wskazanych w Załączniku nr 1 do Zaproszenia uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Zamawiający uprawniony jest do zwiększenia ilości punktów odbioru o maksymalnie 2 punkty w stosunku do ilości wskazanej w Załączniku nr 1 do Zaproszenia. W przypadku włączania nowych punktów poboru gazu ziemnego, warunkiem uruchomienia prawa opcji jest pisemne zawiadomienie przez Zamawiającego Wykonawcy w przedmiocie skorzystania z prawa opcji. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. 4.Wskazane powyżej prognozowane zużycie gazu ziemnego ma charakter orientacyjny, służy tylko do obliczenia ceny oferty i porównania ofert i może odbiegać od faktycznie pobranej ilości w okresie trwania umowy. Nie stanowi ono dla Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu w podanej ilości. Rozliczenie zobowiązań wynikających z tytułu sprzedaży gazu odbywać się będzie według cen i stawek opłat w złożonej ofercie oraz na podstawie faktycznych wskazań układu pomiarowego. Dostawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego przewidywanej – prognozowanej ilości gazu. 5. Jednocześnie Zamawiający informuje, że minimalna (gwarantowana) wartość zużycia gazu w okresie dostawy wyniesie 2 266 452 kWh. 6. Przedmiotem zamówienia są dostawy gazu ziemnego wysokometanowego za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie, ul. Wojciecha Bandrowskiego 16, 33-100 Tarnów, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000374001, NIP: 5252496411, REGON: 142739519 o określonych zgodnie z obowiązującymi przepisami standardach jakościowych wraz z usługą przesyłu. Dostawy i usługi dystrybucyjne świadczone na podstawie umowy kompleksowej bądź wykonywane na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 ze zm.) oraz przepisami wykonawczymi do ustawy, a także zapisami Taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego dalej OSD. Parametry jakościowe paliw gazowych regulują przepisy ustawy Prawo energetyczne, akty wykonawcze (w szczególności Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (t.j.: Dz .U. z 2018 r. poz. 1158 ze zm.) oraz Polskie Normy. Zasady świadczenia usług dystrybucji określone są w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD), zatwierdzonej decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (PURE). Wobec tego IRiESD wyznacza standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech dystrybucji gazu. 7. Rozliczenie zobowiązań wynikających z tytułu sprzedaży gazu odbywać się będzie według cen i stawek opłat w złożonej ofercie oraz na podstawie faktycznych wskazań układu pomiarowego. 8. Okresy rozliczeniowe wynikają z Taryfy na świadczenie usług dystrybucji, z zastrzeżeniem zapisów zawartych w projekcie umowy. Zamawiający nie wyraża zgody na otrzymywanie faktur wstępnych na podstawie prognozowanego zużycia paliwa gazowego, z zastrzeżeniem § 8 ust. 5 umowy. 9. Na koszty korzystania z przedmiotu zamówienia składają się: opłata za sprzedaż gazu, opłata handlowa/abonamentowa, opłata dystrybucyjna stała i opłata dystrybucyjna zmienna. 10. Szczegóły dotyczące grupy taryfowej, szacowanego zużycia gazu w okresie świadczenia umowy, z wyszczególnieniem części paliwa z ochroną taryfową (w związku z obowiązującą od dnia 26 stycznia 2022 r. ustawą o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz.U. z 2022r., poz 202 ze zm.), mocy umownej w odniesieniu do poszczególnych punktów odbioru zostały określone w Załączniku Nr 1 do Zaproszenia do udziału w negocjacjach. Zamawiający przed podpisaniem umowy złoży Wykonawcy stosowne oświadczenia określające wartość procentową wolumenu podlegającą ochronie. 11. Zamawiający uprawniony jest do zmiany ilości punktów odbioru poprzez zwiększenie o maksymalnie 2 punkty (prawo opcji) lub zmniejszenie o maksymalnie 2 punkty w stosunku do ilości wskazanej w Załączniku nr 1 do Zaproszenia do negocjacji. Podstawę dla zmiany ilości punktów odbioru stanowić będzie pisemne oświadczenie Zamawiającego złożone Wykonawcy. Zmiana ilości punktów odbioru nie wymaga aneksu do umowy. Zwiększenie punktów poboru lub zmiana grupy taryfowej możliwe jest jedynie w obrębie grup taryfowych, które zostały ujęte w Zaproszeniu oraz wycenione w Formularzu cenowym. Zmiany ilości punktów odbioru wskazanych w załączniku nr 1 do Zaproszenia wynikać mogą np. z likwidacji punktu odbioru, dodania nowego punktu odbioru, zmiany stanu prawnego lub technicznego punktu odbioru, zmiany w zakresie odbiorcy, zaistnienia przeszkód prawnych i formalnych uniemożliwiających przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, w tym w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych przeszkód uniemożliwiających rozwiązanie dotychczas obowiązujących umów.
Menge: 2 518 280 Kilowattstunden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441.ust.1 ustawy pzp przewiduje prawo opcji, które określone zostało w następujący sposób: 1) 2 518 280 kWh stanowić będzie zamówienie podstawowe, 2) 20% zamówienia podstawowego tj. 503 656 kWh, stanowić będzie zamówienie objęte prawem opcji.