762035-2023 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – „Modernizacja opomiarowania tranzytu wody Bronisławów – SUW Kalinko wraz z modernizacją ochrony katodowej na rurociągu DN 1600 w Babach pod torami PKP”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Modernizacja opomiarowania tranzytu wody Bronisławów – SUW Kalinko wraz z modernizacją ochrony katodowej na rurociągu DN 1600 w Babach pod torami PKP”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego oraz zrealizowanie na podstawie opracowanej dokumentacji, robót budowlanych obejmujących zadanie pn.: „Modernizacja opomiarowania tranzytu wody Bronisławów - SUW Kalinko wraz z modernizacją ochrony katodowej na rurociągu DN 1600 w Babach pod torami PKP”. Przedmiot zamówienia został podzielony na części: Część I. „Wymiana przepływomierza na rurociągu tranzytowym DN 1600 mm w Bronisławowie” – zakres: Montaż stacjonarnego, elektromagnetycznego przepływomierza do pomiaru przepływu wody z czujnikiem pomiarowym o średnicy dostosowanej do maksymalnego przepływu ok. 2000 m3/h i w wersji rozłącznej dla przetwornika pomiarowego. Układ technologiczno-elektryczny z nowym przepływomierzem musi zapewnić możliwość potencjalnego demontażu urządzenia w celu okresowego wzorcowania i konserwacji / naprawy urządzenia w autoryzowanym serwisie. W przypadku konieczności budowy nowej komory pomiarowej dla przepływomierza, która powinna być komorą szczelną, z włazem wejściowym i demontażowym, układem wentylacji grawitacyjnej nawiewno-wywiewnej, istnieje konieczność wyposażenia komory w instalacje elektryczną: oświetlenia, gniazd grzejnika elektrycznego, osuszacza, sygnalizacji wycieku wody do komory i zasilania samego przetwornika. Komora powinna być objęta instalacją alarmową wpiętą w układ istniejącego Systemu Sygnalizacji Część II „Modernizacja ochrony katodowej w Babach pod torami PKP na rurociągu DN 1600” – zakres: Zaprojektowanie i wykonanie punktu ochrony katodowej, przystosowanego do obecnych warunków technicznych i przepisów BHP oraz monitoringu stanów awaryjnych działania tego układu: 1) Wymiana pompki odwadniającej wewnętrzną przestrzeń komory, zaprojektowanie i wykonanie układu sterowania i sygnalizacji jej pracy. 2) Wykonanie szafy drenażowej na zewnątrz komory. 3) Wymiana na nowe istniejących rozdzielni na zewnątrz komory. 4) Wymiana kabli i przewodów zasilających, sterowniczych i sygnalizacyjnych. 5) Wymiana instalacji oświetleniowej wraz z oprawami. 6) Wykonanie układu monitorującego pracę układu ochrony katodowej, układu sterowania i sygnalizacji pracy pompki, poziomu wody w komorze, z przesyłem danych o stanach pracy i stanach awaryjnych do dyspozytorni zlokalizowanej na terenie Wydziału Produkcji Wody Łódź przy ul. Bławatnej 19/21 oraz służb eksploatacyjnych (w lokalizacji wskazanej przez ZWIK). 7) Zainstalowanie i uruchomienie oprogramowania na sprzęcie komputerowym wskazanym przez użytkownika. 8) Likwidacja istniejącego układu ochrony katodowej. 9) Demontaż zbędnych elementów. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (PFU), stanowiącym Załącznik nr 7a-7b do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w Załączniku nr 8a-8b do SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 731507-2023
Interne Kennung: BZZ.2291.32.23
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Pełna dokumentacja dotycząca postepowania zamieszczona jest na platformie pod adresem: https://lsi.eb2b.com.pl. Wszelkie ewentualne uzupełnienia, zmiany i wyjaśnienia treści SWZ będą udostępniane na Platformie. Wykonawcy winni na bieżąco sprawdzać zawartość strony internetowej w celu sprawdzenia, czy zawiera ona ewentualne czynności dokonane przez Zamawiającego, o których mowa powyżej. Za zapoznanie z całością udostępnionych na Platformie dokumentów odpowiada Wykonawca. Postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej (zwanej dalej, „Platforma”) pod adresem: https://lsi.eb2b.com.pl. 2. W celu wstępnego potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą: - Aktualnego na dzień składania ofert Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (zwany dalej Jednolitym Dokumentem lub JEDZ), wypełniony w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w SWZ, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ oraz zgodnie z instrukcją wypełniania JEDZ stanowiącą Załącznik nr 2a do SWZ, dostępną również pod adresem internetowym: https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0022/54904/Jednolity-Europejski-Dokument-Zamowienia-instrukcja-2022.04.29.pdf, 3. W celu potwierdzenia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający, wymaga przedstawienia następujących dokumentów od Wykonawcy, podmiotu udostępniającego swoje zasoby którego oferta została najwyżej oceniona: - wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty; - W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda od Wykonawcy (w tym podmiotu udostępniającego swoje zasoby), następujących dokumentów (podmiotowych środków dowodowych): informacji z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów , z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, - zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków i opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu do składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, - zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu do składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, - odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, - oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ, 4. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe o których mowa w Rozdziale 6 SWZ, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu, 5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają oświadczenia i dokumenty określone w Rozdziale 6 SWZ dla każdego z tych wykonawców
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45255600 Rohrschlangenbohrung, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45316200 Installation von Signalanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wymiana przepływomierza na rurociągu tranzytowym DN 1600 mm w Bronisławowie
Beschreibung: Montaż stacjonarnego, elektromagnetycznego przepływomierza do pomiaru przepływu wody z czujnikiem pomiarowym o średnicy dostosowanej do maksymalnego przepływu ok. 2000 m3/h i w wersji rozłącznej dla przetwornika pomiarowego. Układ technologiczno-elektryczny z nowym przepływomierzem musi zapewnić możliwość potencjalnego demontażu urządzenia w celu okresowego wzorcowania i konserwacji / naprawy urządzenia w autoryzowanym serwisie. W przypadku konieczności budowy nowej komory pomiarowej dla przepływomierza, która powinna być komorą szczelną, z włazem wejściowym i demontażowym, układem wentylacji grawitacyjnej nawiewno-wywiewnej, istnieje konieczność wyposażenia komory w instalacje elektryczną: oświetlenia, gniazd grzejnika elektrycznego, osuszacza, sygnalizacji wycieku wody do komory i zasilania samego przetwornika. Komora powinna być objęta instalacją alarmową wpiętą w układ istniejącego Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN), zgodnie z wytycznymi określonymi przez Dział Zarządzania, Bezpieczeństwa i Informatyki ZWiK Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (PFU), stanowiącym Załącznik nr 7a-7b do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w Załączniku nr 8a do SWZ.
Interne Kennung: BZZ.2291.32.23 - Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45255600 Rohrschlangenbohrung, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45316200 Installation von Signalanlagen
Los: LOT-0002
Titel: Modernizacja ochrony katodowej w Babach pod torami PKP na rurociągu DN 1600”
Beschreibung: Modernizacja ochrony katodowej w Babach pod torami PKP na rurociągu DN 1600 – zakres: Zaprojektowanie i wykonanie punktu ochrony katodowej, przystosowanego do obecnych warunków technicznych i przepisów BHP oraz monitoringu stanów awaryjnych działania tego układu: 1) Wymiana pompki odwadniającej wewnętrzną przestrzeń komory, zaprojektowanie i wykonanie układu sterowania i sygnalizacji jej pracy. 2) Wykonanie szafy drenażowej na zewnątrz komory. 3) Wymiana na nowe istniejących rozdzielni na zewnątrz komory. 4) Wymiana kabli i przewodów zasilających, sterowniczych i sygnalizacyjnych. 5) Wymiana instalacji oświetleniowej wraz z oprawami. 6) Wykonanie układu monitorującego pracę układu ochrony katodowej, układu sterowania i sygnalizacji pracy pompki, poziomu wody w komorze, z przesyłem danych o stanach pracy i stanach awaryjnych do dyspozytorni zlokalizowanej na terenie Wydziału Produkcji Wody Łódź przy ul. Bławatnej 19/21 oraz służb eksploatacyjnych (w lokalizacji wskazanej przez ZWIK). 7) Zainstalowanie i uruchomienie oprogramowania na sprzęcie komputerowym wskazanym przez użytkownika. 8) Likwidacja istniejącego układu ochrony katodowej. 9) Demontaż zbędnych elementów. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (PFU), stanowiącym Załącznik nr 7a-7b do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w Załączniku nr 8b do SWZ.
Interne Kennung: BZZ.2291.32.23 - Część II