See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usterile undersøgelseshandsker
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af Usterile undersøgelseshandsker for Region Hovedstaden, Region Sjælland, Region Nordjylland, Region Midtjylland (ikke delaftale 2 & 4) og Region Syddanmark til beredskabslagre. Produkterne er fordelt på 5 delaftaler. Det indeholder en initiallevering opdelt i 3 intervaller. For Region Hovedstaden gælder i tillæg et eventuelt indkøb på delaftale 1 til EU-nødlager. Det samlede maksimum køb på alle rammeaftaler over 4 år er, 2.379.931.220 stk. Det samlede anslåede køb på alle rammeaftaler over 4 år er, 1.286.465.610 stk.
Interne Kennung: 24027986
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud jf. paragraf 56-57 i udbudsloven.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18424300 Einweghandschuhe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18141000 Arbeitshandschuhe, 18424000 Handschuhe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1, Usterile undersøgelseshandsker, nitril, standard
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af Usterile undersøgelseshandsker, nitril, standard for Region Hovedstaden, Region Sjælland, Region Nordjylland, Region Midtjylland og Region Syddanmark. Der indgår en initiallevering for denne delaftale. For Region Hovedstaden gælder i tillæg et eventuelt indkøb til EU nødlager på delaftale 1. Maksimum køb på delaftale 1 er 2.108.288.456 stk.
Interne Kennung: 1
Menge: 1 150 644 228
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2, Usterile undersøgelseshandsker, nitril, lang
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af Usterile undersøgelseshandsker, nitril, lang for Region Hovedstaden, Region Sjælland, Region Nordjylland og Region Syddanmark. Der indgår en initiallevering for denne delaftale. Maksimum køb på delaftale 2 er 111.383.600 stk.
Interne Kennung: 2
Menge: 55 691 800
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3, Usterile undersøgelseshandsker, standard, acceleratorfri
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af Usterile undersøgelseshandsker, standard, acceleratorfri for Region Hovedstaden, Region Sjælland, Region Nordjylland, Region Midtjylland og Region Syddanmark. Der indgår en initiallevering for denne delaftale. Maksimum køb på delaftale 3 er 42.161.070 stk.
Interne Kennung: 3
Menge: 21 080 535
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4, Usterile undersøgelseshandsker, latex, standard
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af Usterile undersøgelseshandsker, latex, standard for Region Hovedstaden, Region Sjælland, Region Nordjylland og Region Syddanmark. Der indgår en initiallevering for denne delaftale. Maksimum køb på delaftale 4 er 112.854.384 stk.
Interne Kennung: 4
Menge: 56 427 192
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5, Usterile undersøgelseshandsker, nitril, standard, XXL
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af Usterile undersøgelseshandsker, nitril, standard, XXL for Region Hovedstaden, Region Sjælland, Region Nordjylland, Region Midtjylland og Region Syddanmark. Der indgår en initiallevering for denne delaftale. Maksimum køb på delaftale 5 er 5.243.710 stk.
Interne Kennung: 5
Menge: 2 621 855