See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poprawa efektywności energetycznej oraz jakości powietrza poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Gminie Uniejów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Poprawa efektywności energetycznej oraz jakości powietrza poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Gminie Uniejów. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IV Gospodarka Niskoemisyjna, Działanie IV.1 Odnawialne źródła energii, Poddziałanie IV.1.2 Odnawialne źródła energii. 2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i prac mających na celu realizację inwestycji polegającej na dostawie, montażu i uruchomieniu: a) instalacji fotowoltaicznych b) instalacji solarnych c) instalacji solarnych i fotowoltaicznych łącznie Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie 201 instalacji fotowoltaicznych oraz 49 instalacji solarnych. Szczegółowe informacje m. in. dot. lokalizacji poszczególnych instalacji zawarte są w załączniku nr 1 do SWZ. Wszystkie lokalizacje znajdują się na terenie Gminy Uniejów. Przedsięwzięcie będzie realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia na poziomie nie mniej niż 85 % przedmiotu zamówienia. 3. szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do niniejszej SWZ 4. Standardowy zakres dostawy i montażu w zakresie instalacji fotowoltaicznych obejmuje: Wykonanie wizji lokalnej wszystkich obiektów Opracowanie przez osobę uprawnioną indywidualnych projektów i schematów elektrycznych wykonania instalacji. Dostawa i montaż instalacji w oparciu o dokumentację techniczną i zatwierdzoną indywidualną koncepcję rozmieszczenia modułów fotowoltaicznych sporządzoną przez osobę posiadająca odpowiednie uprawnienia, zgodnie z obowiązującymi normami, sztuką budowlaną i obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego. Wykonanie i zamocowanie okablowania DC łączących moduły fotowoltaiczne z inwenterem gwarantującego izolacyjność zgodnie z normami, odporność na działanie promieniowania UV. Instalację inwentera 1 – fazowego lub 3 – fazowego – w zależności od rodzaju instalacji Wykonanie ekspertyzy technicznej dachów Montaż wyłączników ppoż. (tam gdzie montaż wymagany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami) Badania nośności gruntu, w przypadkach gdzie panele montowane mają być na gruncie. Tam gdzie jest to konieczne do wykonania instalacji fotowoltaicznej, wymianę zabezpieczeń topikowych na zabezpieczenia nadprądowe automatyczne (niedozwolone jest stosowanie zabezpieczeń automatycznych topikowych) Wykonanie instalacji z pełną optymalizacją dla wskazanych użytkowników końcowych Zabezpieczenie instalacji po stronie DC między innymi poprzez ograniczniki przepięć (możliwość wykorzystania ochronnika wbudowanego w falownik) Zabezpieczenie instalacji po stronie AC między innymi poprzez ogranicznik przepięć, wyłącznik nadprądowy, zabezpieczenie różnicowoprądowe (w koniecznych przypadkach koszty związane z prawidłowym zabezpieczeniem różnicowoprądowym pokrywa wykonawca) Skuteczne zgłoszenie do OSD w imieniu Użytkownika Uzgodnienie wszystkich projektów instalacji fotowoltaicznej powyżej 6,5 kWp z Rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych Uruchomienie instalacji po wpięciu do sieci elektroenergetycznej OSD. Uzupełnienie ubytków ścian, stropów, wypraw, uszczelnienie pokrycia dachowego po przejściach przewodów i wykonanych pracach montażowych Przeszkolenie użytkownika w zakresie prawidłowej i bezpiecznej obsługi instalacji oraz jej bieżącej konserwacji Przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej zawierającej: a) projekty oraz schematy elektrycznych instalacji fotowoltaicznej b) instrukcję użytkowania instalacji fotowoltaicznej c) protokoły pomiaru instalacji elektrycznej i uziemiającej d) deklaracje zgodności lub certyfikaty bezpieczeństwa dla modułów fotowoltaicznych oraz falownika, atesty zgodności na wbudowane materiały e) karty techniczne zamontowanych urządzeń f) karty gwarancyjne zamontowanych urządzeń g) protokół przeszkolenia użytkownika w zakresie bezpiecznej obsługi instalacji wraz z przekazaniem instrukcji użytkowania Standardowy zakres dostawy i montażu w zakresie instalacji kolektorów słonecznych obejmuje wykonanie: - montażu kolektorów słonecznych z wykorzystaniem systemowych zestawów montażowych i zestawów połączeniowych, przeznaczonych do danego rodzaju kolektora, należy zastosować optymalny kąt pochylenia kolektorów, niezmienny dla ekspozycji kolektora w ciągu całego roku, zawierający się w przedziale od 25 stopni do 60 stopni oraz ustawienie kolektorów możliwie w kierunku południowym, z dopuszczalnym odchyleniem od tego kierunku w zakresie od – 45 stopni do +45 stopni; - demontażu istniejącego podgrzewacza c.w.u. i odłączenie go od istniejącej instalacji (zdemontowany podgrzewacz pozostaje w dyspozycji właściciela obiektu), - montażu nowego podgrzewacza c.w.u. wraz z zaworem mieszającym i wbudowanie go w obieg instalacji c.w.u. - montażu i izolacji rurociągów między kolektorami, grupą pompową, a podgrzewaczem c.w.u. - montażu grupy pompowej - montażu czujników temperatury w kolektorach słonecznych i w zbiorniku - podłączeniu istniejącego źródła ciepła do podgrzewacza c.w.u. - przepłukaniu płynem solarnym i przeprowadzenie prób szczelności instalacji solarnej - napełnieniu, odpowietrzeniu i odpowiednim wyregulowaniu przepływu cieczy oraz ustalenie prawidłowego ciśnienia wg instalacji producenta kolektorów słonecznych - wykończeniu co najmniej zgodnie ze stanem pierwotnym okolic przejść instalacji (tynk / ocieplenie, przejścia przez ściany, stropy, dach) oraz skuteczne zabezpieczenie przed wpływem warunków atmosferycznych miejsc na zewnątrz obiektu, gdzie prowadzone były roboty budowlane - zaprogramowaniu i uruchomieniu układu automatyki - wykonawca ma obowiązek przeszkolić użytkownika instalacji w obsłudze zastosowanych urządzeń (...) opis skrócony ze względu limit znaków 6000
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Poprawa efektywności energetycznej oraz jakości powietrza poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Gminie Uniejów. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IV Gospodarka Niskoemisyjna, Działanie IV.1 Odnawialne źródła energii, Poddziałanie IV.1.2 Odnawialne źródła energii. 2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i prac mających na celu realizację inwestycji polegającej na dostawie, montażu i uruchomieniu: a) instalacji fotowoltaicznych b) instalacji solarnych c) instalacji solarnych i fotowoltaicznych łącznie Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie 201 instalacji fotowoltaicznych oraz 49 instalacji solarnych. Szczegółowe informacje m. in. dot. lokalizacji poszczególnych instalacji zawarte są w załączniku nr 1 do SWZ. Wszystkie lokalizacje znajdują się na terenie Gminy Uniejów. Przedsięwzięcie będzie realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia na poziomie nie mniej niż 85 % przedmiotu zamówienia. 3. szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do niniejszej SWZ Minimalny okres gwarancji na przedmiot zamówienia – 60 miesięcy; minimalny okres rękojmi na przedmiot zamówienia 60 miesięcy. Okres rękojmi i gwarancji rozpoczyna się od daty zakończenia robót potwierdzonych protokołem odbioru końcowego zakończenia robót, termin gwarancji i rękojmi biegnie równocześnie. Powyższy zapis nie dotyczy modułów fotowoltaicznych, dla których gwarancja producenta wynosi minimum 12 lat, przy czym gwarancja mocy po 25 latach min. 82 % oraz inwenterów dla których gwarancja musi wynosić co najmniej 15 lat. Czas reakcji wykonawcy na zgłoszenie awarii instalacji w okresie gwarancji nie może być dłuższy niż 48 godzin. Przez czas reakcji rozumie się czas od momentu zgłoszenia awarii pocztą elektroniczna lub sms (w okresie gwarancji i po upływie okresu gwarancji) do momentu rozpoczęcia usuwania zgłoszonej awarii. Do napraw gwarancyjnych Wykonawca jest zobowiązany użyć fabrycznie nowych elementów o parametrach nie gorszych niż elementów uszkodzonych sprzed usterki.
Interne Kennung: ZP.271.24.2023 EL