762393-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Utworzenie i prowadzenie na terenie gminy Pomiechówek Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtworzenie i prowadzenie na terenie gminy Pomiechówek Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK)
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na utworzeniu i prowadzeniu na terenie gminy Pomiechówek Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). 2) Wykonawca zobowiązany jest do utworzenia i prowadzenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na działce znajdującej się na terenie gm. Pomiechówek. 3) Wykonawca jest zobowiązany, w związku z realizacją przedmiotu zamówienia do: a) przyjmowania odpadów zebranych selektywnie; b) rodzaje przyjmowanych odpadów przez prowadzącego punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych będą wyszczególnione na stronie internetowej Gminy Pomiechówek oraz regulaminie PSZOK na tablicy informacyjnej u Wykonawcy; c) przyjmowania ww. odpadów dostarczanych przez mieszkańców po okazaniu dokumentu potwierdzającego dokonanie opłat na rzecz Gminy Pomiechówek za odbiór odpadów komunalnych za ostatni miesiąc; d) ponoszenia wszystkich kosztów związanych z przygotowaniem, wyposażeniem i prowadzeniem PSZOK przez cały okres trwania Umowy; e) odbiór odpadów z PSZOK będzie realizowany w ciągu 10 dni od zgłoszenia przez prowadzącego PSZOK do Zamawiającego przez podmiot świadczący usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Pomiechówek. Podmiot świadczący usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Pomiechówek jest zobowiązany do odbioru odpadów z PSZOK nieodpłatnie; f) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów na bieżąco, zgodnie z art. 66 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r., w systemie BDO. 4) PSZOK musi spełniać następujące wymagania: a) lokalizacja na terenie jednej z miejscowości Gminy Pomiechówek; b) powierzchnia działki jak i jej lokalizacja winna umożliwiać bezpieczny dojazd mieszkańcom z możliwością zaparkowania przy lub na terenie PSZOK; c) teren winien być ogrodzony, oświetlony, utwardzony, wyposażony w urządzenia lub systemy zapewniające zagospodarowanie wód opadowych pochodzących z terenu ww. punktu; d) wyposażony w wagę towarową z ważnym świadectwem zgodności i legalizacją Głównego Urzędu Miar; e) wyposażony w pojemniki dostosowane do gromadzenia w/w odpadów; f) pojemniki i kontenery, zabezpieczone w taki sposób aby chroniły zabrane odpady przed wpływem czynników atmosferycznych i dostępem zwierząt; g) posiadać odpowiedniej wielkości plac manewrowy pozwalający na swobodny dostęp pojazdów dowożących jak też wywożących odpady; h) posiadać w miejscu ogólnie dostępnym tablicę informacyjną zawierającą nazwę Wykonawcy, dni i godziny pracy PSZOK. 5) Wykonawca jest obowiązany, w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, do: a) wykonywania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa; b) posiadania pozwolenia na użytkowanie; c) prowadzenia PSZOK, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz wszystkich innych wymaganych decyzji i zezwoleń na przyjmowanie poszczególnych rodzajów odpadów; d) opracowania Regulaminu Punktu po uzgodnieniu jego treści z Zamawiającym i podania go do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Punktu oraz przekazanie Zamawiającemu do umieszczenia na stronie internetowej urzędu – przed uruchomieniem Punktu; e) ponoszenia pełnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia mienia oraz szkody wyrządzone osobom trzecim. 6) W celu utrzymania i obsługi PSZOK Wykonawca zobowiązany jest do: a) prowadzenia rejestru przyjmowanych w punkcie odpadów, zwierającego co najmniej informację o rodzaju, masie lub ilości odebranych odpadów, dacie ich dostarczenia do punktu oraz sposobie ich dalszego zagospodarowania; b) odbierania w PSZOK odpadów komunalnych dostarczonych przez mieszkańców gminy po uprzednim: - okazaniu przez mieszkańca dokumentu potwierdzającego dokonywania opłat na rzecz Gminy Pomiechówek za odbiór odpadów komunalnych (z ostatniego miesiąca); - zważeniu lub w inny sposób określeniu ilości przyjętych odpadów i odnotowaniu ich w rejestrze (ewidencji) wraz ze wskazaniem miejscowości i numeru posesji, z której odpady pochodzą, c) przekazywania Zamawiającemu w terminie do 10 dni po upływie miesiąca informacji w formie pisemnej w zakresie: wykazu posesji, z których zostały dostarczone odpady, rodzaju dostarczonych odpadów oraz ilości lub masie tych odpadów; d) utrzymania terenu PSZOK w czystości i porządku; e) przekazywania Zamawiającemu zgłoszeń (telefonicznie lub e-mailem) o konieczności wykonania odbioru w przypadku zapełnienia pojemnika danego rodzaju. 7) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne KennungWIZP.271.26.2025.ML
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) – dalej: ustawa Pzp.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu do 25% wartości zamówienia, również w sytuacji wyczerpania kwoty gwarantowanej umowy, przeznaczonej na zrealizowanie zamówienia podstawowego. Prawo opcji, o którym wyżej realizowane będzie na następujących zasadach: a) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe; b) miesięczna cena jednostkowa za prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w ramach prawa opcji będzie identyczna jak zamówienia podstawowego, określona w Formularzu ofertowym Wykonawcy (załącznik nr 1 do Umowy); c) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem/oświadczeniem; d) Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji w sytuacji, gdy wykorzystana zostanie gwarantowana kwota umowy przeznaczona na zrealizowanie zamówienia podstawowego.