762474-2025 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Verkauf von Reisetickets und Veranstaltung von Pauschalreisen – wprowadzenie do systemu taryfowego PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście sp. z o.o. biletów metropolitalnych, ich sprzedaż oraz świadczenie usług transportowych
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: wprowadzenie do systemu taryfowego PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście sp. z o.o. biletów metropolitalnych, ich sprzedaż oraz świadczenie usług transportowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest wprowadzenie do systemu taryfowego PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście sp. z o.o. biletów metropolitalnych , ich sprzedaż oraz świadczenie usług transportowych umożliwiających realizację przejazdów przez pasażerów posiadających emitowane przez Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej bilety, czyli honorowania tych biletów oraz zasad dokonywania z PKP Szybką Koleją Miejską w Trójmieście sp. z o.o. rozliczeń z tego tytułu w okresie od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2026 roku. 2. Rozkładowe przewozy pasażerskie dla pasażerów posiadających emitowane przez MZKZG bilety metropolitalne będą realizowane pociągami uruchamianymi przez PKP Szybką Kolej Miejską w Trójmieście sp. z o.o. (zwanego także: PKP SKM) w granicach Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, na obszarze następujących Gmin i Miast - członków MZKZG: a) Miasto Gdańsk; b) Miasto Gdynia; c) Gminę Luzino; d) Miasto Reda; e) Miasto Rumia; f) Miasto Sopot; g) Gmina Wejherowo; h) Miasto Wejherowo. 3. W wykonaniu przedmiotu niniejszego zamówienia PKP SKM będzie zobowiązana do: a) umożliwienia podróżnym przewożenia rzeczy, w tym na podstawie biletów metropolitalnych kolejowo-komunalnych w pociągach uruchamianych przez PKP SKM w granicach obszaru wskazanego w pkt. 2; b) kontrolowania biletów, w tym biletów metropolitalnych kolejowo-komunalnych uprawniających do przejazdów pociągami uruchamianymi przez PKP SKM, przy czym MZKZG zobowiązuje się do zapewnienia oprogramowania umożliwiającego kontrolę biletów metropolitalnych; c) kontrolowania dokumentów uprawniających do przejazdów ulgowych, w tym na podstawie metropolitalnych biletów kolejowo-komunalnych ulgowych, określone zgodnie z uchwałą Zgromadzenia MZKZG numer 2/2023 z dnia 15 lutego 2023 r. oraz z uchwałą Zarządu MZKZG numer 35/2021 z dnia 10 sierpnia 2021 r. [ z późn. zm.] do przejazdów na podstawie metropolitalnych biletów ulgowych; d) rozpatrywania skarg i wniosków dotyczących przejazdów pociągami uruchamianymi przez PKP SKM w granicach obszaru wskazanego w pkt. 2; e) przekazywania MZKZG informacji związanych z funkcjonowaniem przewozów realizowanych przez PKP SKM; f) przekazywania podróżnym informacji o wprowadzanych przez MZKZG ofertach związanych z realizacją przedmiotu niniejszej umowy w sposób przyjęty w PKP SKM; g) informowania o zintegrowanym transporcie publicznym na obszarze działania MZKZG w sposób przyjęty w PKP SKM h) prowadzenia przez PKP SKM sprzedaży i odsprzedaży w imieniu i na rzecz MZKZG komunalnych oraz kolejowo-komunalnych biletów metropolitalnych emitowanych przez MZKZG za cenę nominalną [wartość brutto] za pośrednictwem zorganizowanej przez PKP SKM sieci punktów sprzedaży; i) umieszczenia w widocznym miejscu w punktach sprzedaży biletów, w organizowanej przez PKP SKM sieci, informacji dla podróżnych dotyczących biletów metropolitalnych, w tym o możliwości ich nabycia, jak również wszelkich materiałów promocyjnych i informacyjnych dostarczanych mu przez MZKZG i dotyczących wykonywania przewozu na podstawie biletów metropolitalnych i/lub działaniach MZKZG dotyczących wykonywania jego działań statutowych
Interne Kennung: MZKZG/WR/2/25
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63512000 Verkauf von Reisetickets und Veranstaltung von Pauschalreisen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: wprowadzenie do systemu taryfowego PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście sp. z o.o. biletów metropolitalnych, ich sprzedaż oraz świadczenie usług transportowych umożliwiających realizację przejazdów przez pasażerów posiadających emitowane przez MZKZG bilety.
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest wprowadzenie do systemu taryfowego PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście sp. z o.o. biletów metropolitalnych, ich sprzedaż oraz świadczenie usług transportowych umożliwiających realizację przejazdów przez pasażerów posiadających emitowane przez Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej bilety, czyli honorowania tych biletów oraz zasad dokonywania z PKP Szybką Koleją Miejską w Trójmieście sp. z o.o. rozliczeń z tego tytułu w okresie od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2026 roku.