2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych z terenu Gminy Narol oraz z PSZOK w 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych odbieranych z nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych oraz z terenu nieruchomości na których znajduje się domek letniskowy lub inna nieruchomość wykorzystywana na cele rekreacyjno- wypoczynkowe położone na terenie gm. Narol. Zakres zamówienia obejmuje: 1) odbiór i zagospodarowanie następujących frakcji odpadów komunalnych zbieranych z nieruchomości z terenu Gminy Narol: a) Odpady komunalne zmieszane; b) Odpady komunalne zbierane selektywnie: - szkło; - papier; - metale; - tworzywa sztuczne; - odpady opakowaniowe wielomateriałowe; - bioodpady. 2) odbiór i zagospodarowania z punktu PSZOK w Narolu: 1. Odpady wielkogabarytowe, 2. Farby 3. Leki 4. Odpady budowlane i rozbiórkowe 5. Popiół 6. Tekstylia i odzież 7. Odpady ulegające biodegradacji. 3) odbiór odpadów nieulegających biodegradacji z cmentarzy komunalnych. 3. Rodzaje pojemników, w których mieszkańcy gromadzić będą zmieszane odpady: a) w zabudowie jednorodzinnej w pojemnikach metalowych lub z tworzywa sztucznego o pojemności od 120 do 240 litrów, b) w przypadku zabudowy wielorodzinnej mogą być stosowane pojemniki – 1100 litrów, przystosowane do samochodu odbierającego. c) w przypadku nieruchomości niezamieszkałych będą stosowane pojemniki: 120 l, 240 l, 1100 l Odpady komunalne zmieszane mogą być również gromadzone w workach foliowych koloru czarnego. 4. Zamawiający szacuje, że w ciągu roku łącznie w ramach zamówienia podstawowego z terenu Gminy Narol odebranych i zagospodarowanych zostanie ok. 1 316,200 ton odpadów komunalnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) i Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami.
Interne Kennung: ZP.271.18.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 w przeprowadzeniu postępowania przetargowego i skrócenie terminu składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości odbioru śmieci z terenu Gminy .Brak realizacji tej usługi niewątpliwie wpłynąłby negatywnie na bezpieczeństwo zdrowia mieszkańców oraz na ochronę środowiska. Obecnie obowiązująca umowa terenie Gminy zawarta jest na okres do 31.12.2025 roku. Wyznaczenie terminu składania ofert bez skrócenia go, tj. 30dniowego, mogłoby oprowadzić do niemożności udzielenia zamówienia w terminie zabezpieczającym ciągłość realizacji usługi, zgodnie z uchwałą KIO z dnia 9 maja 2019 r., sygn. KIO/KD 39/19.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001