See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Samochody osobowe typu BUS
Vorherige Bekanntmachung: 677557-2025
Interne Kennung: HP.270.29.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zastosowanie art.138 ust.2 pkt.2 ustawy Pzp, który daje możliwość skrócenia terminu składania ofert do minimum 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Artykuł ten umożliwia szybkie udzielenie zamówienia, a jego zastosowanie w przetargu nieograniczonym jest zgodne z zasadami równego traktowania wykonawców i przejrzystości oraz zapewnia konkurencję nawet w przypadku pilnej konieczności udzielenia zamówienia. ZPUH LP realizuje zadania w zakresie zaopatrzenia jednostek Lasów Państwowych. Poprzednie postepowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego nie pozwoliło na wyłonienie Wykonawcy i w związku z tym postepowanie zostało unieważnione na podstawie art.226 ust.1pkt.5 Pzp. Zamawiający w chwili obecnej nie jest w stanie realizować zamówień z jednostek Lasów Państwowych. W sytuacji braku dostępności produktów następuje spadek zysku firmy, dlatego chcąc zapewnić ochronę interesu zarówno zakładu , jak i jednostek Lasów Państwowych skorzystano z art. 138 ust.2 pkt 2 ustawy prawo zamówień publicznych. Brak samochodów w ofercie handlowej może skutkować uszczerbkiem w postaci utraty dochodów w przypadku długiego oczekiwania na wyłonienie wykonawcy w trybie art.132tj. przetargu nieograniczonego z 30 dniowym terminem składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Samochody osobowe tyu BUS w ilości 10 sztuk