2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG NA TERENIE MIASTA I GMINY PSZCZYNA W SEZONIE 2025/2026
Beschreibung: 1. Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Pszczyna w sezonie 2025/2026 obejmuje odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej na drogach (jezdniach, chodnikach, drogach rowerowych, ciągach pieszo- rowerowych, zatokach autobusowych i parkingowych), parkingach, oraz usuwanie (wywóz) śniegu z wskazanych miejsc, oraz zamiatanie ulic po okresie zimowym. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy określony jest w załączniku Nr 1 do SWZ tj. Szczegółowej Specyfikacji Technicznej. Wykaz dróg, chodników i parkingów stanowiących przedmiot utrzymania zimowego oraz wykaz dróg przeznaczonych do zamiatania po sezonie zimowym określają załączniki nr 8, 9, 10 i 11 do SWZ. 3. Usługi zimowego utrzymania dróg na terenie miasta Pszczyna będą świadczone nośnikami pługu, zgodne ze złożoną ofertą. 4. Zamawiający wymaga zainstalowania w przestrzeni technicznej nośników pługów oraz nośników z piaskarką, które będą wykonywały prace na terenie miasta Pszczyna, urządzeń lokalizujących przekazujących bieżące oraz archiwalne z okresu ostatnich 60 dni informacje o pozycji pojazdu wraz z jego identyfikatorem. Urządzenie lokalizujące musi zapewnić buforowanie danych lokalizacyjnych w przypadku braku/zaniku zasięgu GSM i ich przesyłanie bezpośrednio po odzyskaniu połączenia. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dane dostępowe dla systemu lokalizacji Nośnikami pługów przed rozpoczęciem świadczenia usługi. W przypadku konieczność Wykonawca zapewni przeszkolenie pracownika Zamawiającego w obsłudze programu. 5. Wykonawca zapewni odpowiednią ilość sprzętu do odśnieżania i zwalczania śliskości oraz odpowiednią ilość osób z odpowiednimi uprawnieniami niezbędnych do realizacji zamówienia. 6. 6. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania Bazy na terenie Gminy Pszczyna wyposażonej w: a) utwardzony ogrodzony plac do składowania materiałów uszorstniających i środków chemicznych w sposób aby były one zabezpieczone przed wpływem wilgoci w specjalnie do tego przygotowanych magazynach tak, aby nie prowadziły do degradacji środowiska naturalnego. Magazyn powinien być zlokalizowany w pobliżu utrzymywanych dróg, tak aby ich lokalizacja nie powodowała opóźnień w działaniu sprzętu na drogach. Materiały składowane w magazynie powinny posiadać zadaszenia. Wykonawca zgłosi (gotowość) –lokalizacje zaplecza sprzętowego oraz magazynu materiałowego na 7 dni przed dniem zawarcia umowy. b) punkt dyspozytorski (czynny przez cały czas wykonywania usługi). Dyspozytor powinien mieć dostęp do informacji o rzeczywistej lokalizacji pojazdów oraz posiadającego bezpośrednią łączność z każdym z operatorów pługa/ posypywarki oraz z Zamawiającym. Wykonawca zorganizuje bazę wraz z wyposażeniem w terminie najpóźniej do dnia 20 listopada 2025r. 7. Wykonawca zobowiązany jest w ramach wynagrodzenia do zakupu i magazynowania odpowiedniej ilości materiałów chemicznych i uszorstniających służących do zwalczania śliskości. Zapas materiałów do likwidacji śliskości zimowej musi zapewnić ciągłość pracy związanej z zimowym utrzymaniem dróg. 8. W przypadku, gdyby wobec Zamawiającego zostały skierowane jakiekolwiek roszczenia osób trzecich wynikające z usług wykonywanych przez Wykonawcę, Wykonawca przejmie wszelką odpowiedzialność i prowadzenie sprawy z tytułu roszczenia i we własnym zakresie zaspokoi takie roszczenia, jeśli będą zasadne. O przejęciu roszczenia Wykonawca powiadomi niezwłocznie osobę trzecią. 9. Zamawiający nie będzie uznawał żadnych roszczeń osób trzecich powstałych w związku z usługami świadczonymi przez Wykonawcę, co do których w następstwie Zamawiającemu przysługiwałoby roszczenie regresowe w stosunku do Wykonawcy. 10. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec mieszkańców i osób trzecich za szkody wyrządzone podczas wykonywania usługi, w szczególności odpowiada za szkody komunikacyjne, wynikające z uczestniczenia pojazdów w ruchu drogowym oraz szkody rzeczowe w odniesieniu do mienia właścicieli nieruchomości przyległych do odśnieżanych terenów, a także inne wszelkie szkody. 11. Przedmiot zamówienia finansowany jest z budżetu Gminy Pszczyna. 12. Wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy. 12.1. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób pełniących funkcje Dyspozytorów. 12.2. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wskazane w pkt. 12.1 SWZ. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: 1) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny; 2) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów; 3) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. 12.3. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, osób wykonujących wskazane w punkcie 12.1 czynności:1) oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, 12.4. Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt. 12.1 czynności Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w projekcie umowy stanowiącej - Załączniki nr 6 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 528621-2025
Interne Kennung: IZP.271.4.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Pszczyna w sezonie 2025/2026 obejmuje odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej na drogach (jezdniach, chodnikach, drogach rowerowych, ciągach pieszo- rowerowych, zatokach autobusowych i parkingowych), parkingach, oraz usuwanie (wywóz) śniegu z wskazanych miejsc, oraz zamiatanie ulic po okresie zimowym. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy określony jest w załączniku Nr 1 do SWZ tj. Szczegółowej Specyfikacji Technicznej. Wykaz dróg, chodników i parkingów stanowiących przedmiot utrzymania zimowego oraz wykaz dróg przeznaczonych do zamiatania po sezonie zimowym określają załączniki nr 8, 9, 10 i 11 do SWZ. 3. Usługi zimowego utrzymania dróg na terenie miasta Pszczyna będą świadczone nośnikami pługu, zgodne ze złożoną ofertą. 4. Zamawiający wymaga zainstalowania w przestrzeni technicznej nośników pługów oraz nośników z piaskarką, które będą wykonywały prace na terenie miasta Pszczyna, urządzeń lokalizujących przekazujących bieżące oraz archiwalne z okresu ostatnich 60 dni informacje o pozycji pojazdu wraz z jego identyfikatorem. Urządzenie lokalizujące musi zapewnić buforowanie danych lokalizacyjnych w przypadku braku/zaniku zasięgu GSM i ich przesyłanie bezpośrednio po odzyskaniu połączenia. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dane dostępowe dla systemu lokalizacji Nośnikami pługów przed rozpoczęciem świadczenia usługi. W przypadku konieczność Wykonawca zapewni przeszkolenie pracownika Zamawiającego w obsłudze programu. 5. Wykonawca zapewni odpowiednią ilość sprzętu do odśnieżania i zwalczania śliskości oraz odpowiednią ilość osób z odpowiednimi uprawnieniami niezbędnych do realizacji zamówienia. 6. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania Bazy na terenie Gminy Pszczyna wyposażonej w: a) utwardzony ogrodzony plac do składowania materiałów uszorstniających i środków chemicznych w sposób aby były one zabezpieczone przed wpływem wilgoci w specjalnie do tego przygotowanych magazynach tak, aby nie prowadziły do degradacji środowiska naturalnego. Magazyn powinien być zlokalizowany w pobliżu utrzymywanych dróg, tak aby ich lokalizacja nie powodowała opóźnień w działaniu sprzętu na drogach. Materiały składowane w magazynie powinny posiadać zadaszenia. Wykonawca zgłosi (gotowość) –lokalizacje zaplecza sprzętowego oraz magazynu materiałowego na 7 dni przed dniem zawarcia umowy. b) punkt dyspozytorski (czynny przez cały czas wykonywania usługi). Dyspozytor powinien mieć dostęp do informacji o rzeczywistej lokalizacji pojazdów oraz posiadającego bezpośrednią łączność z każdym z operatorów pługa/ posypywarki oraz z Zamawiającym. Wykonawca zorganizuje bazę wraz z wyposażeniem w terminie najpóźniej do dnia 20 listopada 2025r. 7. Wykonawca zobowiązany jest w ramach wynagrodzenia do zakupu i magazynowania odpowiedniej ilości materiałów chemicznych i uszorstniających służących do zwalczania śliskości. Zapas materiałów do likwidacji śliskości zimowej musi zapewnić ciągłość pracy związanej z zimowym utrzymaniem dróg. 8. W przypadku, gdyby wobec Zamawiającego zostały skierowane jakiekolwiek roszczenia osób trzecich wynikające z usług wykonywanych przez Wykonawcę, Wykonawca przejmie wszelką odpowiedzialność i prowadzenie sprawy z tytułu roszczenia i we własnym zakresie zaspokoi takie roszczenia, jeśli będą zasadne. O przejęciu roszczenia Wykonawca powiadomi niezwłocznie osobę trzecią. 9. Zamawiający nie będzie uznawał żadnych roszczeń osób trzecich powstałych w związku z usługami świadczonymi przez Wykonawcę, co do których w następstwie Zamawiającemu przysługiwałoby roszczenie regresowe w stosunku do Wykonawcy. 10. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec mieszkańców i osób trzecich za szkody wyrządzone podczas wykonywania usługi, w szczególności odpowiada za szkody komunikacyjne, wynikające z uczestniczenia pojazdów w ruchu drogowym oraz szkody rzeczowe w odniesieniu do mienia właścicieli nieruchomości przyległych do odśnieżanych terenów, a także inne wszelkie szkody. 11. Przedmiot zamówienia finansowany jest z budżetu Gminy Pszczyna. 12. Wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy. 13. Szczegółowe warunki w zakresie realizacji zamówienia określone zostały w SWZ, Rozdział II.