2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Przecław oraz z PSZOK w 2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia jest odbieranie bezpośrednio z nieruchomości, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych wytworzonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych (gospodarstw domowych) oraz odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów ze stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Przecław. 2. Zamawiający zgodnie z art. 91 ustawy Pzp dopuszcza możliwość składania ofert częściowych z podziałem na 2 części, jak poniżej. 2.1 Część 1 zamówienia: „Odbieranie bezpośrednio z nieruchomości, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych wytworzonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych (gospodarstw domowych) z terenu Gminy Przecław” 2.2 Część 2 zamówienia: „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów ze stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK)”
Interne Kennung: IR.271.96.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. KLAUZULA ZATRUDNIENIA 2.1. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: a) W zakresie części 1 zamówienia: - Kierowanie pojazdami specjalistycznymi służącymi do wykonania zamówienia, - Sporządzanie raportów, sprawozdań i rozliczeń b) W zakresie części 2: - Obsługa odbioru odpadów ze stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odbierania Odpadów (PSZOK), - Sporządzanie raportów, sprawozdań i rozliczeń (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy). 3. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w projektach umów. 3. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ 3.1. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 3.2. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulaminu Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 3.2.1 W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: - parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, - zainstalowany jedne z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, - zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze albo b) Tablet/Telefon: - parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, - przeglądarka Chrome 61 lub nowa 3.2.2 Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 3.2.3 Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 5. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 z póżn. zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesyłanych danych: .pdf, .docx, zip. (Zamawiający dopuszcza także format RAR). 6. Szczegółowe informacje dot. RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 7. Nie ma wymogu znoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 8.Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 9. Specyfikacja warunków zamówienia wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 10. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Odbieranie bezpośrednio z nieruchomości, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych wytworzonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych (gospodarstw domowych) z terenu Gminy Przecław”
Beschreibung: W zakresie podstawowym szacuje się około 2439,7492 Mg. W zakresie objętym prawem opcji szacuje się zwiększenie zamówienia podstawowego do 30%, tj. maksymalnie o 731,9248 Mg. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa: 1) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – Załączniki nr 1.1. do SWZ oraz Projekty umów – Załączniki nr 2.1 do SWZ, 2) Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie odpadów oraz uchylająca niektóre dyrektywy (Dz. U. UE. L. z 2008 r. Nr 312, str. 3 z późn. zm.), 3) Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), 4) Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), 5) Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 647 z późn. zm.), 6) Ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 573), 7) Ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 809), 8) Ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 960), 9) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. Nr 104, poz. 868), 10) Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. poz. 10), 11) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. poz. 2412), 12) Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. poz. 906), 13) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. poz. 122), 14) Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. poz. 1530), 15) UCHWAŁA NR XXXVI/584/21 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO z dnia 26 kwietnia 2021 r. w sprawie uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego na lata 2020 – 2026 z perspektywą do 2032 roku (WPGO) wraz z Planem Inwestycyjnym stanowiącym załącznik do WPGO oraz Prognozą oddziaływania projektu WPGO na środowisko, 16) UCHWAŁA NR XLII/339/2021 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 28 grudnia 2021 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Przecław (DZ. URZ. WOJ. 2022.215), 17) UCHWAŁA NR XLII/340/2021 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 28 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Przecław i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (DZ. URZ. WOJ. 2022.214), 18) UCHWAŁA NR L/426/2022 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 29 listopada 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Przecław i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (DZ. URZ. WOJ. 2022.4850), 19) UCHWAŁA NR L/427/2022 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 29 listopada 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Przecław (DZ. URZ. WOJ. 2022.4851), 20) UCHWAŁA NR LII/457/2023 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 24 lutego 2023 r. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Przecław (DZ. URZ. WOJ. 2023.1353), 21) UCHWAŁA NR LIX/541/2023 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 28 grudnia 2023 r. zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Przecław i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (DZ. URZ. WOJ. 2024.307), 22) UCHWAŁA NR LIX/542/2023 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 28 grudnia 2023 r. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Przecław (DZ. URZ. WOJ. 2024.313), 23) UCHWAŁA NR LXI/565/2024 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 28 marca 2024 r. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Przecław (DZ. URZ. WOJ. 2024.2023), 24) UCHWAŁA NR III/20/2024 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 6 czerwca 2024 r. zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Przecław i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (DZ. URZ. WOJ. 2024.2862), 25) UCHWAŁA NR III/21/2024 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 6 czerwca 2024 r. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Przecław (DZ. URZ. WOJ. 2024.2861)
Interne Kennung: Część1 zamówienia
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W zakresie objętym prawem opcji szacuje się zwiększenie zamówienia podstawowego do 30%, tj. maksymalnie o 731,9248 Mg. Zasady realizacji prawa opcji: W przypadku, gdy ilość odpadów przekazanych przez mieszkańców przekroczy ilość podstawową Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia – w okresie obowiązywania umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.
Los: LOT-0002
Titel: „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów ze stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK)”
Beschreibung: W zakresie podstawowym szacuje się około 109,2923 Mg W zakresie objętym prawem opcji szacuje się zwiększenie zamówienia podstawowego do 30%, tj. maksymalnie o 32,7877 Mg Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa: 1) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – Załączniki nr 1.2. do SWZ oraz Projekty umów – Załączniki nr 2.2 do SWZ, 2) Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie odpadów oraz uchylająca niektóre dyrektywy (Dz. U. UE. L. z 2008 r. Nr 312, str. 3 z późn. zm.), 3) Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), 4) Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), 5) Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 647 z późn. zm.), 6) Ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 573), 7) Ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 809), 8) Ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 960), 9) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. Nr 104, poz. 868), 10) Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. poz. 10), 11) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. poz. 2412), 12) Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. poz. 906), 13) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. poz. 122), 14) Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. poz. 1530), 15) UCHWAŁA NR XXXVI/584/21 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO z dnia 26 kwietnia 2021 r. w sprawie uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego na lata 2020 – 2026 z perspektywą do 2032 roku (WPGO) wraz z Planem Inwestycyjnym stanowiącym załącznik do WPGO oraz Prognozą oddziaływania projektu WPGO na środowisko, 16) UCHWAŁA NR XLII/339/2021 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 28 grudnia 2021 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Przecław (DZ. URZ. WOJ. 2022.215), 17) UCHWAŁA NR XLII/340/2021 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 28 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Przecław i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (DZ. URZ. WOJ. 2022.214), 18) UCHWAŁA NR L/426/2022 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 29 listopada 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Przecław i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (DZ. URZ. WOJ. 2022.4850), 19) UCHWAŁA NR L/427/2022 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 29 listopada 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Przecław (DZ. URZ. WOJ. 2022.4851), 20) UCHWAŁA NR LII/457/2023 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 24 lutego 2023 r. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Przecław (DZ. URZ. WOJ. 2023.1353), 21) UCHWAŁA NR LIX/541/2023 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 28 grudnia 2023 r. zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Przecław i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (DZ. URZ. WOJ. 2024.307), 22) UCHWAŁA NR LIX/542/2023 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 28 grudnia 2023 r. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Przecław (DZ. URZ. WOJ. 2024.313), 23) UCHWAŁA NR LXI/565/2024 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 28 marca 2024 r. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Przecław (DZ. URZ. WOJ. 2024.2023), 24) UCHWAŁA NR III/20/2024 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 6 czerwca 2024 r. zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Przecław i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (DZ. URZ. WOJ. 2024.2862), 25) UCHWAŁA NR III/21/2024 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 6 czerwca 2024 r. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Przecław (DZ. URZ. WOJ. 2024.2861)
Interne Kennung: Część 2 zamówienia
Beschreibung der Optionen: W zakresie objętym prawem opcji szacuje się zwiększenie zamówienia podstawowego do 30%, tj. maksymalnie o 32,7877 Mg Zasady realizacji prawa opcji: W przypadku, gdy ilość odpadów przekazanych przez mieszkańców przekroczy ilość podstawową Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia – w okresie obowiązywania umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.