2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Nowogród Bobrzański oraz odpadów komunalnych przyjętych w PSZOK w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Nowogród Bobrzański w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych przyjętych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK). 2. Wykonywanie usługi musi odbywać się przez cały okres realizacji zamówienia z należytą starannością oraz zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 3. Zamówienie obejmuje: 1) Odbieranie i zagospodarowywanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych: a) niesegregowanych (zmieszanych), b) odebranych selektywnie, w tym: • papier – obejmujące tekturę oraz opakowania z papieru i tektury; • tworzywa sztuczne, metale – obejmujące opakowania z tworzyw sztucznych, metali oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe; • szkło – obejmujące opakowania ze szkła; • bioodpady; c) odpady wielkogabarytowe (w tym meble), d) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, e) odzież i tekstylia. 2) Odbierania i zagospodarowywania odpadów komunalnych przyjętych w PSZOK zgodnie z uchwałą nr XXI/191/2020 z dnia 1 kwietnia 2020 r. Rady Miejskiej w Nowogrodzie Bobrzańskim: a) papier i makulatura, b) metale; c) tworzywa sztuczne; d) opakowania ze szkła; e) odpady opakowaniowe wielomateriałowe; f) bioodpady, w tym części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych; g) odpady niebezpieczne stanowiące odpady komunalne; h) przeterminowane leki i chemikalia; i) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; j) zużyte baterie i akumulatory; k) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; l) meble i inne odpady wielogabarytowe; m) zużyte opony pochodzące z samochodów osobowych przeznaczone do zakładania na felgi o średnicy do 20 cali do 4 szt. z jednego gospodarstwa domowego rocznie; n) odpady budowlane i rozbiórkowe do 1 Mg z jednego gospodarstwa domowego rocznie; o) tekstylia, odzież. 4. Charakterystyka Gminy Nowogród Bobrzański: 1) Gmina Nowogród Bobrzański jest gminą miejsko-wiejską, położoną w powiecie zielonogórskim, województwie lubuskim o powierzchni 259,4 km². Teren Gminy Nowogród Bobrzański stanowi miasto Nowogród Bobrzański oraz obejmuje wsie: Białowice, Bogaczów, Cieszów, Dobroszów Wielki, Dobroszów Mały, Drągowinę, Kaczenice, Kamionka, Kotowice, Klępinę, Krzewiny, Krzywą, Łagodę, Niwiska, Pajęczno, Pielice, Pierzwin, Podgórzyce, Popowice, Przybymierz, Skibice, Sobolice, Sterków, Turów, Urzuty, Wysoka. 2) Orientacyjna liczba punktów odbioru odpadów komunalnych to w zabudowie jednorodzinnej – ok. 2002, a w zabudowie wielorodzinnej - 106. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany liczby punktów odbioru odpadów w zależności od ilości deklaracji złożonych przez właścicieli nieruchomości. 3) Wykaz zamieszkałych nieruchomości w poszczególnych miejscowościach na terenie gminy Nowogród Bobrzański wg stanu na dzień 11.08.2025 r. 4) Liczba osób zameldowanych na dzień 11.08.2025 r. w gminie Nowogród Bobrzański wynosi 8586 w tym zamieszkałych objętych systemem odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych wg złożonych deklaracji na dzień 11.08.2025 r., wyniosła 7259 osób. Zamawiający zastrzega, że ilość osób może ulegać zmianie w związku ze zmianami w deklaracjach ilości osób zamieszkałych na terenie gminy. 5) Na dzień 11.08.2025 r. liczba właścicieli nieruchomości, którzy zadeklarowali, że posiadają przydomowy kompostownik i kompostują w nim bioodpady stanowiące odpady komunalne wynosi – 863. 5. Przewidywana ilość odpadów komunalnych do odebrania z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Nowogród Bobrzański (tabela 1) oraz przyjętych w PSZOK (tabela 2) w trakcie trwania umowy, została oszacowana na podstawie ilości odpadów według danych za sierpień-grudzień 2024 r. oraz za styczeń-lipiec 2025 r. Podane ilości mogą ulec zmianie, podaną ilość należy traktować jako orientacyjną. 6. Zamawiający w trakcie trwania umowy przewiduje cztery zbiórki odpadów wielkogabarytowych (w tym mebli), zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych (tzw. „GABARYTY”). 7. Zamawiający w trakcie trwania umowy przewiduje dwie zbiórki odpadów o kodach 20 01 10 – Odzież, oraz 20 01 11 - Tekstylia. 8. Odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na terenie Gminy Nowogród Bobrzański ma odbywać się w systemie pojemnikowym z wykorzystaniem trwałych pojemników dostarczanych i odbieranych przez Wykonawcę. Natomiast selektywna zbiórka szkła, tworzyw sztucznych, metali, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, papieru oraz bioodpadów w systemie pojemnikowo-workowym z wykorzystaniem trwałych pojemników lub worków również dostarczanych i odbieranych przez Wykonawcę.
Interne Kennung: GKIX.271.10.2025.SK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Nowogród Bobrzański oraz odpadów komunalnych przyjętych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen