See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: consultancy marktverkenning en analyse beheersystemen leningen met het oog op eventuele migratie
Beschreibung: Het Vlaams Woningfonds is een door de Vlaamse overheid erkende sociale woonorganisatie die bijzondere sociale leningen en huurwaarborgleningen verstrekt en beheert. Daarnaast behandelt het Vlaams Woningfonds aanvragen verzekering gewaarborgd wonen. Het Vlaams Woningfonds maakt voor het beheer van de door haar verstrekte bijzondere sociale leningen en huurwaarborgleningen gebruik van een eigen ontwikkeld beheersysteem, verder “Oracle” genoemd. Deze software werd rond het jaar 2000 ontwikkeld (Oracle Forms en Oracle databank) en doorheen de jaren verder uitgebreid en geoptimaliseerd door onze eigen IT medewerkers om beter aan te sluiten op de noden van onze medewerkers. Alle nieuwe leningsaanvragen voor een hypothecair krediet en voor een huurwaarborglening verlopen via deze software. Heden worden er 45.311 hypothecaire leningen beheerd in het Oracle systeem. Verder worden ± 10.000 huurwaarborgleningen beheerd in het Oracle systeem. In deze Oracle databank worden ook de gegevens bewaard van de verzekering gewaarborgd wonen, de schuldsaldoverzekering, HR en de financiële dienst/de boekhouding. Gedurende de laatste jaren heeft het Vlaams Woningfonds echter ook enkele portefeuilles van bijzondere sociale leningen, verstrekt door andere organisaties overgenomen. Vooraleerst betreft het de overname van de portefeuille provincieleningen Oost-Vlaanderen. Deze 1.642 persoonlijke leningen worden beheerd op een beheersysteem genaamd vFinance (Vortex) met een PostgreSQL databank draaiende op een Linux besturingssysteem. Op eenzelfde omgeving worden ook de leningen van EKM (Roeselare-Tielt) ± 60 leningen bijgehouden in een aparte databank. Daarnaast heeft het Vlaams Woningfonds ook de Vlaamse Woonleningen verstrekt door de VMSW overgenomen, deze 22.516 leningen worden beheerd op het Microsoft-based beheersysteem CBLoans (Sopra). Deze versnippering van de leningen over drie verschillende beheersystemen, met vier databanken heeft zijn nadelen. Ten eerste is er een beperkte inzetbaarheid van medewerkers per beheersysteem. Ten tweede hebben medewerkers niet steeds een globaal overzicht van de leningen die een klant bij ons heeft, gezien de decentralisatie van gegevens. Ten derde is de data die per product beschikbaar is, niet eenvormig. De rapportering verschilt dus van systeem tot systeem. Ten slotte worden er driemaal gebruikskosten aangerekend, nl. voor het onderhoudscontract, de licenties, eventuele technische interventies, de updates van software, … voor elk systeem. Het VWF wil graag evolueren naar de beste oplossing voor dit probleem. De oplossing voor dit probleem dient toekomstgericht te zijn, kostenefficiënt, functioneel en werkbaar en dient te voldoen aan de wensen en vereisten van de directie en de werknemers. De opdracht betreft onder andere het uitvoeren van een analyse om te komen tot de best mogelijke oplossing, het adviseren over de mogelijke oplossingen voor dit probleem en het aanreiken van een document dat het VWF in staat stelt om een afgewogen beslissing te maken. Verder staat het VWF open voor begeleiding in het verloop van dit proces en mogelijke verdergaande processen door een specialist ter zake, die zal optreden als projectmanager. Bij het uitvoeren van deze opdracht staat een goede doorstroming van informatie en een heldere communicatie met belanghebbenden centraal. De uitgewerkte oplossing moet gebaseerd zijn op informatie die vergaard is met inspraak van de medewerkers en de directie en die een helder beeld van de beleving van de medewerkers weerspiegelt. Deze opdracht is een opdracht voor diensten in de zin art. 2, 21° van de Wet inzake overheidsopdrachten van 17 juni 2016. De diensten hebben betrekking op de CPV-codes: • 72000000-5 - IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning • 72246000-1 - Systeemadviesdiensten • 72221000-0 - Bedrijfsanalyseadviezen • 72224000-1 - Advies over projectmanagement • 72227000-2 - Advies over software-integratie • 72240000-9 – Systeemanalyse en programmering • 72220000-3 – Systeem- en technisch advies • 72266000-7 - Advies over software Percelen De opdracht is niet opgedeeld in percelen. De verschillende onderdelen van de opdracht zijn namelijk te nauw samenhangend om opgesplitst te kunnen worden. Voor de goede uitvoering van de opdracht zal een vlotte communicatie en doorstroming van informatie noodzakelijk zijn. Hier kan het beste voorzien worden wanneer de gehele opdracht door één partij wordt uitgevoerd. De volledige lijst van uitsluitingsgronden is opgenomen in de selectieleidraad met documentnaam selectieleidraad 2025_001_VWF.
Interne Kennung: 2025_001_VWF
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72224000 Beratung im Bereich Projektleitung, 72246000 Systemberatung, 72227000 Beratung im Bereich Software-Integration, 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 72221000 Beratung im Bereich Unternehmensanalyse, 72240000 Systemanalyse und Programmierung, 72266000 Software-Beratung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 2025_001_VWF - 1
Beschreibung: Het Vlaams Woningfonds is een door de Vlaamse overheid erkende sociale woonorganisatie die bijzondere sociale leningen en huurwaarborgleningen verstrekt en beheert. Daarnaast behandelt het Vlaams Woningfonds aanvragen verzekering gewaarborgd wonen. Het Vlaams Woningfonds maakt voor het beheer van de door haar verstrekte bijzondere sociale leningen en huurwaarborgleningen gebruik van een eigen ontwikkeld beheersysteem, verder “Oracle” genoemd. Deze software werd rond het jaar 2000 ontwikkeld (Oracle Forms en Oracle databank) en doorheen de jaren verder uitgebreid en geoptimaliseerd door onze eigen IT medewerkers om beter aan te sluiten op de noden van onze medewerkers. Alle nieuwe leningsaanvragen voor een hypothecair krediet en voor een huurwaarborglening verlopen via deze software. Heden worden er 45.311 hypothecaire leningen beheerd in het Oracle systeem. Verder worden ± 10.000 huurwaarborgleningen beheerd in het Oracle systeem. In deze Oracle databank worden ook de gegevens bewaard van de verzekering gewaarborgd wonen, de schuldsaldoverzekering, HR en de financiële dienst/de boekhouding. Gedurende de laatste jaren heeft het Vlaams Woningfonds echter ook enkele portefeuilles van bijzondere sociale leningen, verstrekt door andere organisaties overgenomen. Vooraleerst betreft het de overname van de portefeuille provincieleningen Oost-Vlaanderen. Deze 1.642 persoonlijke leningen worden beheerd op een beheersysteem genaamd vFinance (Vortex) met een PostgreSQL databank draaiende op een Linux besturingssysteem. Op eenzelfde omgeving worden ook de leningen van EKM (Roeselare-Tielt) ± 60 leningen bijgehouden in een aparte databank. Daarnaast heeft het Vlaams Woningfonds ook de Vlaamse Woonleningen verstrekt door de VMSW overgenomen, deze 22.516 leningen worden beheerd op het Microsoft-based beheersysteem CBLoans (Sopra). Deze versnippering van de leningen over drie verschillende beheersystemen, met vier databanken heeft zijn nadelen. Ten eerste is er een beperkte inzetbaarheid van medewerkers per beheersysteem. Ten tweede hebben medewerkers niet steeds een globaal overzicht van de leningen die een klant bij ons heeft, gezien de decentralisatie van gegevens. Ten derde is de data die per product beschikbaar is, niet eenvormig. De rapportering verschilt dus van systeem tot systeem. Ten slotte worden er driemaal gebruikskosten aangerekend, nl. voor het onderhoudscontract, de licenties, eventuele technische interventies, de updates van software, … voor elk systeem. Het VWF wil graag evolueren naar de beste oplossing voor dit probleem. De oplossing voor dit probleem dient toekomstgericht te zijn, kostenefficiënt, functioneel en werkbaar en dient te voldoen aan de wensen en vereisten van de directie en de werknemers. De opdracht betreft onder andere het uitvoeren van een analyse om te komen tot de best mogelijke oplossing, het adviseren over de mogelijke oplossingen voor dit probleem en het aanreiken van een document dat het VWF in staat stelt om een afgewogen beslissing te maken. Verder staat het VWF open voor begeleiding in het verloop van dit proces en mogelijke verdergaande processen door een specialist ter zake, die zal optreden als projectmanager. Bij het uitvoeren van deze opdracht staat een goede doorstroming van informatie en een heldere communicatie met belanghebbenden centraal. De uitgewerkte oplossing moet gebaseerd zijn op informatie die vergaard is met inspraak van de medewerkers en de directie en die een helder beeld van de beleving van de medewerkers weerspiegelt. Deze opdracht is een opdracht voor diensten in de zin art. 2, 21° van de Wet inzake overheidsopdrachten van 17 juni 2016. De diensten hebben betrekking op de CPV-codes: • 72000000-5 - IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning • 72246000-1 - Systeemadviesdiensten • 72221000-0 - Bedrijfsanalyseadviezen • 72224000-1 - Advies over projectmanagement • 72227000-2 - Advies over software-integratie • 72240000-9 – Systeemanalyse en programmering • 72220000-3 – Systeem- en technisch advies • 72266000-7 - Advies over software Percelen De opdracht is niet opgedeeld in percelen. De verschillende onderdelen van de opdracht zijn namelijk te nauw samenhangend om opgesplitst te kunnen worden. Voor de goede uitvoering van de opdracht zal een vlotte communicatie en doorstroming van informatie noodzakelijk zijn. Hier kan het beste voorzien worden wanneer de gehele opdracht door één partij wordt uitgevoerd.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72246000 Systemberatung, 72224000 Beratung im Bereich Projektleitung, 72227000 Beratung im Bereich Software-Integration, 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 72240000 Systemanalyse und Programmierung, 72221000 Beratung im Bereich Unternehmensanalyse, 72266000 Software-Beratung