2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu lub pożyczki długoterminowej w 2025 roku na kwotę 4.966.899,91 zł.
Beschreibung: Udzielenie i obsługa kredytu lub pożyczki długoterminowej na pokrycie deficytu w wysokości 2.156.899,91 zł który służyć będzie sfinansowaniu inwestycji zaplanowanych w załączniku Nr 3 do Uchwały Nr VII/66/24 Rady Miasta Wąbrzeźno z dnia 18 grudnia 2024 r. w sprawie budżetu miasta na 2025 r. oraz spłatę rat kredytów i pożyczek zaciągniętych w latach ubiegłych w wysokości 2.810.000,00 zł.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Udzielenie i obsługa kredytu lub pożyczki długoterminowej na pokrycie deficytu w wysokości 2.156.899,91 zł który służyć będzie sfinansowaniu inwestycji zaplanowanych w załączniku Nr 3 do Uchwały Nr VII/66/24 Rady Miasta Wąbrzeźno z dnia 18 grudnia 2024 r. w sprawie budżetu miasta na 2025 r. oraz spłatę rat kredytów i pożyczek zaciągniętych w latach ubiegłych w wysokości 2.810.000,00 zł. Szczegółowe informacje, dotyczące przedmiotu zamówienia 1) Kwota kredytu/pożyczki pozostawiona do dyspozycji zamawiającego w dniu podpisania umowy 4.966.899,91 zł; 2) Okres kredytowania: do 20 grudnia 2040 r.; 3) Karencja w spłacie kredytów: do 19 stycznia 2030 r.; 4) Spłata kapitału dla kredytu w kwocie 4.966.899,91 zł: a) 2030 r. – 11 rat każda po 4.166,67 i 12 rata w kwocie 4.166,63 zł ( 50.000,00 zł), b) 2031 r. – 11 rat każda po 4.166,67 i 12 rata w kwocie 4.166,63 zł (50.000,00 zł), c) 2032 r. - 11 rat każda po 4.166,67 i 12 rata w kwocie 4.166,63 zł (50.000,00 zł), d) 2033 r. – 11 rat każda po 8.333,34 i 12 rata w kwocie 8.333,26 zł (100.000,00 zł), e) 2034 r. – 11 rat każda po 8.333,34 i 12 rata w kwocie 8.333,26 zł (100.000,00 zł), f) 2035 r. – 11 rat każda po 41.666,67 i 12 rata w kwocie 41.666,63zł (500.000,00 zł), g) 2036 r. –11 rat każda po 41.666,67 i 12 rata w kwocie 41.666,63 zł ( 500.000,00zł), g) 2037 r. - 11 rat każda po41.666,67 i 12 rata w kwocie 41.666,63 zł (500.000,00 zł), h) 2038 r. - 12 rat każda po 100.000,00 zł (1.200.000,00 zł), i) 2039 r. - 11 rat każda po 87.475,00 zł i 12 rata w kwocie 87.474,91 zł (1.049.699,91 zł), j) 2040 r. - 11 rat każda po 72.266,67 zł i 12 rata w kwocie 72.266,63 zł (867.200,00 zł). 5) Zabezpieczenie: Weksel In blanco; 6) Wykonawca udzieli zamawiającemu w 2025 roku kredytu/pożyczki w walucie polskiej: w kwocie 4.966.899,91 zł (słownie:czterymilionydziewięćsetsześdziesiątsześćtysięcyosiemsetdziewięćdziesiątdziewięćzłotych 91/100) na warunkach określonych w umowie z możliwością uruchomienia kredytu/pożyczki w transzach na pisemny wniosek Zamawiającego; 7) Wcześniejsza spłata każdego kredytu/pożyczki nie spowoduje żadnych konsekwencji finansowych dla zamawiającego; 8) Zamawiający nie zapłaci prowizji za gotowość kredytową/pożyczkową wykonawcy; 9) Zamawiający nie zapłaci prowizji od uruchomienia kredytu/pożyczki; 10) Zamawiający nie zapłaci prowizji ani żadnych innych kosztów w przypadku restrukturyzacji długu w przyszłości; 11) Poza kwotami określonymi w ofercie, tj. oprocentowaniem kredytu lub pożyczki wykonawca nie pobierze żadnych innych opłat i prowizji; 12) Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania pełnej kwoty przyznanego kredytu/pożyczki oraz prawo wcześniejszej jego spłaty bez dodatkowych opłat i prowizji. Zgodnie z art. 433 pkt. 4 Pzp, zamawiający informuje, że minimalna wartość świadczenia wykonawcy ( minimalna kwota wykorzystanego kredytu to 2.156.899,91 zł). 13) Zamawiający zastrzega sobie prawo do negocjacji kwot i terminów spłat kapitału; 14) Wykonawca zobowiązuje się zagwarantować przyjęcie przedterminowej spłaty części lub całości kredytu bez obciążenia zamawiającego dodatkowymi kosztami po uprzednim powiadomieniu wykonawcy przez zamawiającego w terminie 7 dni przed dniem dokonania spłaty, o zamiarze dokonania takiej spłaty; 15) Odsetki od wykorzystanego kredytu/pożyczki naliczane będą od dnia powstania zadłużenia do dnia poprzedzającego spłatę; 16) O zmianie oprocentowania wykonawca będzie każdorazowo zawiadamiał zamawiającego w formie pisemnej, podając jednocześnie obowiązujące w danym okresie wysokości odsetek; 17) Spłata odsetek będzie następowała do 20 każdego miesiąca (włącznie); 18) Jeżeli data spłaty kredytu/pożyczki przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, uważa się, że termin został zachowany, jeżeli spłata nastąpiła w pierwszym dniu roboczym po terminie określonym w umowie; 19) Zamawiający nie zapłaci prowizji za gotowość kredytową wykonawcy. Zamawiający nie zapłaci prowizji ani żadnych innych kosztów w przypadku restrukturyzacji długu w przyszłości; 20) Marża bankowa jest wielkością stałą przez cały okres kredytowania; 21) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany harmonogramu spłaty kredytu w przypadku zmiany sytuacji finansowej zamawiającego, tj. gdy w okresie obowiązywania umowy kredytowej zaistnieje zagrożenie przekroczenia relacji, o której mowa w art. 243 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1530), wówczas zamawiający może zwrócić się do wykonawcy z wnioskiem o zmianę harmonogramu spłat, który zostanie zaakceptowany przez obie strony umowy; 22) Wykonawca nie może uzależnić udzielenia kredytu/pożyczki od przyjęcia bankowej obsługi zamawiającego oraz od ubezpieczenia kredytu przez zamawiającego. Wykonawca do obsługi, winien otworzyć rachunek techniczny – bez opłat i prowizji; 23) Wykonawca nie będzie wymagał innego zabezpieczenia zaciągniętego kredytu poza wekslem In blanco wraz z deklaracją wekslową przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Miasto Wąbrzeźno; 24) Zamawiający wyraża zgodę na zaoferowanie przez wykonawcę kredytu ze środków pochodzących z Europejskiego Banku Inwestycyjnego; 25) Wszędzie, gdzie jest mowa o kredycie rozumie się przez to kredyt lub pożyczkę. Tam, gdzie ewentualnie użyto sformułowania „bank” należy przez to rozumieć wykonawcę, który udzieli zamawiającemu kredytu lub pożyczki; 26) Stawka bazowa ustalana będzie w okresach kwartalnych, zgodnie z notowaniami stawki Wibor 3M na dwa dni robocze przed rozpoczęciem nowego okresu odsetkowego; 27) Wszelkie płatności, wynikające z umowy będą płatne w złotych polskich; 28) Z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia i konieczność sporządzenia przez wykonawców analiz finansowych zamawiający informuje, iż niezbędne dokumenty finansowe pomocne przy tej analizie są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Wąbrzeźno w zakładce BIP Finanse gminy, znajdującej się w Dziale: Ogłoszenia i informacje.
Interne Kennung: ZP.271.11.2025