See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej, komunikacyjne i NNW Miasta Konina i jego jednostek organizacyjnych oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Konina
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej, komunikacyjnego i NNW Miasta Konina i jego jednostek organizacyjnych oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Konina. Postępowanie podzielone jest na części: 1.CZEŚĆ I ZAMÓWIENIA – Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej 2.CZEŚĆ II ZAMÓWIENIA – Ubezpieczenia komunikacyjne 3.CZĘŚĆ III ZAMÓWIENIA – Ubezpieczenie NNW członków OSP
Vorherige Bekanntmachung: 637254-2025
Interne Kennung: WP.271.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66514200 Frachtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej, komunikacyjne i NNW Miasta Konina i jego jednostek organizacyjnych oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Konina
Beschreibung: CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA – Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej: A. Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk B. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk C. Ubezpieczenie mienia w transporcie (cargo) D. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej E. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków osób uczestniczących w zawodach sportowych i imprezach Miasta Konin F. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków podopiecznych i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy G. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków skazanych, praktykantów, stażystów, wolontariuszy, osób odpracowujących zadłużenie.
Interne Kennung: WP.271.6.2025 Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66514200 Frachtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: I. Przedmiotem opcji może być: 1. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego - ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia; 2. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 20% wartości zamówienia podstawowego - ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia; 3. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników zawodów sportowych i imprez organizowanych/współorganizowanych przez Miasto Konin, jednostki organizacyjne, w tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji maksymalnie do wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego; 4. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków podopiecznych i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy maksymalnie do wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego; 5. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków skazanych, praktykantów, stażystów, wolontariuszy, osób odpracowujących zadłużenie maksymalnie do wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego. II. Po przekroczeniu limitu wysokości dla opcji zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia, w szczególności przewidywane zmiany umowy. III. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (Formularz cenowy – Załącznik nr 1A.I do SWZ). IV. Okoliczności skorzystania z opcji: 1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach opcji będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku m.in. z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilno-prawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia, zwiększeniem liczby osób objętych ubezpieczeniem NNW. 2. Opcja będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte opcją. 4. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 5. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 5.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z opcji w pełnym lub częściowym zakresie. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia lub częściowo odpowiednio do wykorzystanego zakresu opcji. 5.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie opcji w umowie i nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z opcji w pełnym lub częściowym zakresie.
Los: LOT-0002
Titel: Część II - Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej, komunikacyjne i NNW Miasta Konina i jego jednostek organizacyjnych oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Konina
Beschreibung: CZĘŚĆ II ZAMÓWIENIA – Ubezpieczenia komunikacyjne: Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; Ubezpieczenie autocasco; Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; Ubezpieczenie assistance.
Interne Kennung: WP.271.6.2025 Część II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
Beschreibung der Optionen: I. Przedmiotem opcji może być: 1. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; 2. ubezpieczenia autocasco; 3. ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; 4. ubezpieczenia assistance - maksymalnie do wysokości 20% wartości zamówienia podstawowego. II. Po przekroczeniu limitu wysokości dla opcji zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia, w szczególności przewidywane zmiany umowy. III. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (Formularz cenowy –Załącznik nr 1B.I do SWZ). IV. Okoliczności skorzystania z opcji: 1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach opcji będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku m.in. z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilno-prawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia, zwiększeniem liczby osób objętych ubezpieczeniem NNW. 2. Opcja będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte opcją. 4. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 5. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 5.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z opcji w pełnym lub częściowym zakresie. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia lub częściowo odpowiednio do wykorzystanego zakresu opcji. 5.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie opcji w umowie i nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z opcji w pełnym lub częściowym zakresie.
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej, komunikacyjne i NNW Miasta Konina i jego jednostek organizacyjnych oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Konina
Beschreibung: CZĘŚĆ IIII ZAMÓWIENIA – Ubezpieczenie NNW członków OSP: Ubezpieczenie NNW członków OSP – wariant bezimienny; Ubezpieczenie NNW członków OSP – wariant imienny.
Interne Kennung: WP.271.6.2025 Część III
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Beschreibung der Optionen: I. Przedmiotem opcji może być: 1. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Konin – wariant bezimienny; 2. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Konin – wariant imienny - maksymalne do wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego. II. Po przekroczeniu limitu wysokości dla opcji zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia, w szczególności przewidywane zmiany umowy. III. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (Formularz cenowy –Załącznik nr 1C.I do SWZ). IV. Okoliczności skorzystania z opcji: 1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach opcji będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku m.in. z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilno-prawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia, zwiększeniem liczby osób objętych ubezpieczeniem NNW. 2. Opcja będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte opcją. 4. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 5. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 5.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z opcji w pełnym lub częściowym zakresie. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia lub częściowo odpowiednio do wykorzystanego zakresu opcji. 5.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie opcji w umowie i nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z opcji w pełnym lub częściowym zakresie.