See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa materiałów i akcesoriów laboratoryjnych, w podziale na pakiety
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia są sukcesywne dostawy materiałów i akcesoriów laboratoryjnych, w podziale na części zamówienia, zwane dalej Pakietami od 1 do 4: Pakiet 1 Dostawa akcesoriów i materiałów laboratoryjnych, Pakiet 2 Dostawa akcesoriów i materiałów laboratoryjnych do posiadanego przez Zamawiającego drobnego sprzętu laboratoryjnego, Pakiet 3 Dostawa akcesoriów i materiałów zużywalnych do posiadanych urządzeń firmy Eppendorf, Pakiet 4 Dostawa akcesoriów i materiałów laboratoryjnych, mikropipet, pipet oraz końcówek. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem rodzaju i ilości materiałów, w zakresie poszczególnych części zamówienia, zwanych dalej „Pakietami od 1 do 4” został określony w Formularzach asortymentowo-cenowych, które stanowią odpowiednio Załączniki nr 2.1 - 2.4 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z zasadą DNSH („Do No Significant Harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”), wpisaną do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje tzw. taksonomia, co najmniej w zakresie określonym w opisie przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 550771-2025
Interne Kennung: AEZ/S-081/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy. 2. W postępowaniu, w oparciu o art. 139 ust. 1 ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 4. Wykonawca powinien zapoznać się z niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia. 5. Informacja o sposobie złożenia oferty i komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami za pośrednictwem platformy eZamawiający, dostępną pod adresem: https://wum.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl, określa Rozdział XVII SWZ. 6. Szczegółowe informacje dotyczące obsługi Platformy „eZamawiający”, znajdują się na platformie „eZamawiający” (https://wum.ezamawiajacy.pl), w zakładce „Baza Wiedzy”.7. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy. 8. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2024 poz. 507 ze zm.) oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE.L Nr 229, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111, str. 1). 9. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdziale VIII SWZ, Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy; b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne; sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j Dz. U. z 2024 r. poz. 594), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ; 3) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w: a) oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: - art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy; - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne - art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy; b) oświadczeniu, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2024 poz. 507 ze zm.) oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE.L Nr 229, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111, str. 1). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. 10. Do oferty na Platformie należy załączyć: 1) oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, sporządzone w formie elektronicznej, składane na druku formularza jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zgodnie z Rozdziałem X ust. 4 pkt 1); 2) oświadczenie o braku podstaw wykluczenia Wykonawcy na podstawie okoliczności określonych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., o którym mowa w Rozdziale X ust. 4 pkt 2), sporządzone w formie elektronicznej; 3) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentu, jeżeli Zamawiający może go uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 4) pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik. Pełnomocnictwo jest także wymagane w przypadku reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Pełnomocnictwo składane jest w formie elektronicznej; 4. Pozostałe dokumenty, tj. podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale X, składane są na wezwanie Zamawiającego. Dokumenty składa się w na Platformie „eZamawiający”, zgodnie z Rozdziałem XVII ust. 2 pkt 6 SWZ. 11. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 12. Przedmiotowe środki dowodowe zostały określone w sekcji informacje dodatkowe Ogłoszenia. 13 Termin związania ofertą: do dnia 03.12.2025 r. 14. Administratorem danych osobowych jest: WARSZAWSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY, ul. Żwirki i Wigury 61, 02091 Warszawa reprezentowany przez Rektora WUM. (Rozdział XXVII SWZ).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192500 Reagenzgläser, 38437000 Laborpipetten und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1: Dostawa akcesoriów i materiałów laboratoryjnych
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem rodzaju i ilości materiałów, w zakresie poszczególnych części zamówienia, zwanych dalej „Pakietami od 1 do 4” został określony w Formularzach asortymentowo-cenowych, które stanowią odpowiednio Załączniki nr 2.1 - 2.4 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2: Dostawa akcesoriów i materiałów laboratoryjnych do posiadanego przez Zamawiającego drobnego sprzętu laboratoryjnego
Interne Kennung: Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3: Dostawa akcesoriów i materiałów zużywalnych do posiadanych urządzeń firmy Eppendorf
Interne Kennung: Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4:Dostawa akcesoriów i materiałów laboratoryjnych, mikropipet, pipet oraz końcówek
Interne Kennung: Pakiet 4