2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie projektu dla zadania: Budowa nowej budowli ochronnej podwójnego przeznaczenia budowli ochronnej z funkcją parkingu na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy
Beschreibung: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: Budowa nowej budowli ochronnej podwójnego przeznaczenia budowli ochronnej z funkcją parkingu na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej (projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego i projektu technicznego) dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: Budowa nowej budowli ochronnej podwójnego przeznaczenia z funkcją parkingu na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy - w zakresie zgodnym z Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, wraz z kosztorysami inwestorskimi, przedmiarami, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich decyzji administracyjnych oraz zgód niezbędnych do rozpoczęcia i zrealizowania robót budowlanych, dalej Dokumentacja Projektowa. Dokumentacja projektowa musi również spełniać wymagania określone w załącznikach technicznych do dokumentacji przetargowej, zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Projekt musi zawierać rozwiązania projektowe w zakresie branży budowlanej oraz dla wszystkich systemów i instalacji wynikających z planowanej budowy, wymogów ppoż i bhp z uwzględnieniem aspektów dostosowania budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Dokumentacja projektowa musi wskazywać zakres niezbędnych prac budowlanych związanych budową zgodnie z wymogami technicznymi i potrzebami użytkownika..
Vorherige Bekanntmachung: 761140-2025
Interne Kennung: NZP/90/P/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W zakresie niniejszego postępowania zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, które będzie sfinansowane w ramach dotacji ze środków budżetu województwa w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej. Warunkiem otrzymania środków jest realizacja zamówienia i rozliczenie dotacji jeszcze w br. tj. do końca 2025 roku. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie projektu budowlanego dla inwestycji pod nazwą: Budowa nowej budowli ochronnej podwójnego przeznaczenia budowli ochronnej z funkcją parkingu na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy. Wykonanie projektu jest zadaniem czasochłonnym i wymaga szeregu uzgodnień na etapie jego sporządzania i tym samym usługa jest realizowana w odległym czasie ze względu na specyfikę tworzenia takiego dzieła. Wartość przedmiotowego zamówienia przekracza kwotę o której mowa w art. 3 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych (dalej także uPzp). Ze względu na wartość zamówienia publikacja ogłoszenia o zamówieniu musi zostać dokonana w DUUE. Stosując tryb przetargu nieograniczonego Zamawiający jest zmuszony wyznaczyć termin na składanie ofert nie krótszy niż 30 dni (art. 138 ust. 4 uzp). Biorąc pod uwagę minimalne terminy na przeprowadzenie czynności w postępowaniu, to jest: 1. złożenie dokumentów w trybie art. 126 ust. 1 uPzp, 2. zawarcie umowy w trybie art. 264 ust. 1 uPzp oraz 3. inne konieczne do właściwego przeprowadzenia procedury - łączny czas konieczny do ich realizacji wyniesie minimum 45 dni. Ze względu na powyższe okoliczności obarczone znacznym ryzykiem niedotrzymania terminów wynikających z warunków dofinansowania jest założenie, że przy zachowaniu podstawowych terminów wynikających z ustawy prawo zamówień publicznych, Zamawiający przeprowadzi postępowanie, dokona zakupu usługi oraz rozliczenia dotacji w terminie do dnia 31.12.2025 r. Przyjęcie takiego założenia byłoby sprzeczne z zasadą zachowania należytej staranności przez Zamawiającego. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2 uPzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 4 ( 30 dni ), nie krótszy jednak niż 15 dni jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przedmiotem zamówienia niniejszego postępowanie jest zaprojektowanie schronów wojennych, które po ich wybudowaniu mają służyć ochronie ludności, kluczowych zasobów i infrastruktury krytycznej przed skutkami działań wojennych, atakami terrorystycznymi, opadem radioaktywnym i innymi klęskami żywiołowymi. Schrony zapewniają bezpieczeństwo, niezależność w sytuacjach kryzysowych i zwiększają odporność państwa na zagrożenia, co potwierdzają nowe przepisy wprowadzające obowiązek ich budowy, zwłaszcza w nowych budynkach. Kluczowe cele budowy schronów: - Ochrona życia i zdrowia: Schrony stanowią bezpieczne schronienie dla ludności cywilnej, chroniąc ją przed bezpośrednimi zagrożeniami, takimi jak bombardowania, ostrzał artyleryjski, a także skutkami ataku nuklearnego, np. opadem radioaktywnym. - Zabezpieczenie strategicznych zasobów i infrastruktury: Budowa schronów wojskowych i cywilnych ma na celu ochronę dowództw, ważnej infrastruktury państwowej, magazynów i innych strategicznych obiektów, zapewniając ciągłość działania w sytuacjach kryzysowych. - Służenie jako ukrycia w przypadku katastrof naturalnych: Oprócz zagrożeń militarnych, schrony chronią również przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak huragany czy powodzie. W Polsce wprowadzono nowe przepisy, które nakładają obowiązek tworzenia schronów i ukryć ochronnych w nowych budynkach co ma znacząco zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i obywateli. Budowa schronu poprzedzona jego zaprojektowaniem, zapewniającego społeczności bezpieczeństwo w sytuacji ewentualnych zagrożeń odpowiada, pojęciu pilnej potrzeby. W świetle powołanych okoliczności, w tym terminu rozliczenia dofinansowania, skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71354000 Kartografiedienste, 71327000 Dienstleistungen in der Tragwerksplanung, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71328000 Dienstleistungen für die Prüfung der Tragwerksplanung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Krótki opis przedmiotu zamówienia Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: Budowa nowej budowli ochronnej podwójnego przeznaczenia budowli ochronnej z funkcją parkingu na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej (projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego i projektu technicznego) dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: Budowa nowej budowli ochronnej podwójnego przeznaczenia z funkcją parkingu na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy - w zakresie zgodnym z Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, wraz z kosztorysami inwestorskimi, przedmiarami, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich decyzji administracyjnych oraz zgód niezbędnych do rozpoczęcia i zrealizowania robót budowlanych, dalej Dokumentacja Projektowa. Dokumentacja projektowa musi również spełniać wymagania określone w załącznikach technicznych do dokumentacji przetargowej, zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Projekt musi zawierać rozwiązania projektowe w zakresie branży budowlanej oraz dla wszystkich systemów i instalacji wynikających z planowanej budowy, wymogów ppoż i bhp z uwzględnieniem aspektów dostosowania budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Dokumentacja projektowa musi wskazywać zakres niezbędnych prac budowlanych związanych budową zgodnie z wymogami technicznymi i potrzebami użytkownika..
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71354000 Kartografiedienste, 71327000 Dienstleistungen in der Tragwerksplanung, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen