764135-2025 - Wettbewerb
Polen – RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten) – Zamówienie na dostawę pn.: rozbudowa przestrzeni dyskowej Netapp (upgrade kontrolerów do macierzy flash wykorzystującej dyski NVMe) w ramach projektu pn.: „Cyberbezpieczny Powiat Nowosądecki”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZamówienie na dostawę pn.: rozbudowa przestrzeni dyskowej Netapp (upgrade kontrolerów do macierzy flash wykorzystującej dyski NVMe) w ramach projektu pn.: „Cyberbezpieczny Powiat Nowosądecki”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest rozbudowa przestrzeni dyskowej Netapp (upgrade kontrolerów do macierzy flash wykorzystującej dyski NVMe) w ramach projektu pn.: „Cyberbezpieczny Powiat Nowosądecki" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021–2027 (FERC), Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Zamówienie obejmuje podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w obszarze produkcyjnym oraz rozbudowę przestrzeni dyskowej posiadanego przez Zamawiającego systemu macierzowego opartego o rozwiązanie Netapp E5760 o dodatkowe 16 TB netto na szybkich dyskach NVMe poprzez upgrade kontrolerów do macierzy All Flash AFF 20 wraz z utworzeniem bezpiecznej przestrzeni backupowej w formie macierzy obsługującej protokół S3 oraz usługą konfiguracji i weryfikacji odtwarzania celem zwiększenia wydajności i niwelowania skutków ataku Ransomware. W ramach zamówienia wykonawca dostarczy niezbędne komponenty oraz oprogramowanie w tym między innymi macierz o parametrach podanych w opisie przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1 do SWZ /OPZ/. Zainstaluje na dedykowanym serwerze udostępnionym przez Zamawiającego oprogramowanie pozwalające na wirtualizację przestrzeni dyskowej, jednocześnie zapewniając obsługę protokołów takich jak NFS, SMB/CIFS i iSCSI, S3 oraz udostępni zasoby posiadanego środowiska E5760 za pośrednictwem protokołu S3 do nowo dostarczonego środowiska. Krytyczne zasoby wskazane przez Zamawiającego przeniesie na dyski NVMe oraz uruchomi tiering danych nowo zainstalowanej macierzy na posiadana przez Zamawiającego macierz. Dostarczane elementy muszą być fabrycznie nowe i nieużywane w innych projektach informatycznych oraz pochodzić z autoryzowanego kanału sprzedaży producentów na rynek polski lub UE. Wszystkie urządzenia muszą posiadać oznakowanie CE produktu albo spełniać normy równoważne. Wraz z dostawą należy dostarczyć poświadczoną przez wykonawcę kopię certyfikatu CE dla oferowanego sprzętu lub dokumentu równoważnego, lub oświadczenia producenta. We wszystkich pozycjach, w których występuje znak towarowy, patent, pochodzenie, nazwa własna towaru lub jego producenta, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, odniesienie do norm, ocen technicznych , specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych zamawiający dopuszcza możliwość dostawy produktów równoważnych, tj. o nie gorszych parametrach technicznych niż te, które posiadają produkty wskazane za pomocą znaku towarowego czy pochodzenia. Jeśli Zamawiający określa w niniejszej specyfikacji, że dany element ma posiadać określone cechy, to ten element musi efektywnie pracować z tymi cechami w instalowanej konfiguracji. Przykładowo, jeśli wymaga się dostarczenia modułów pamięci pracujących z daną prędkością, to te moduły muszą efektywnie pracować z taką prędkością, a nie mieć tylko taką teoretyczną możliwość w konfiguracji innej niż dostarczana. Zamawiający wymaga minimum 36 miesięcznej gwarancji producenta i usługi wsparcia serwisowego wykonawcy w zakresie wdrożonego rozwiązania. Całość dostarczonych urządzeń i oprogramowanie wraz z posiadanym rozwiązaniem musi być objęta gwarancją jednego producenta. Miejsce dostawy: siedziba Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 33, 33-300 Nowy Sącz, II piętro. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: Termin realizacji zamówienia nie może być dłuższy niż 42 dni kalendarzowe od dnia zawarcia umowy z wybranym wykonawcą. Uwaga: termin realizacji zamówienia stanowi kryterium oceny ofert (patrz pkt XIV ppkt 4 SWZ).
Interne KennungZP.272.36.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych /tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, ze zmianami/, zwanej dalej „ustawą Pzp”. UWAGA: W postępowaniu zastosowana będzie odwrócona kolejność oceny. Zamawiający przewiduje uprzednią ocenę ofert, co oznacza, że zgodnie z art. 139 ustawy Pzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungOPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa przestrzeni dyskowej Netapp (upgrade kontrolerów do macierzy flash wykorzystującej dyski NVMe) w ramach projektu pn.: „Cyberbezpieczny Powiat Nowosądecki" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021–2027 (FERC), Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Zamówienie obejmuje podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w obszarze produkcyjnym oraz rozbudowę przestrzeni dyskowej posiadanego przez Zamawiającego systemu macierzowego opartego o rozwiązanie Netapp E5760 o dodatkowe 16 TB netto na szybkich dyskach NVMe poprzez upgrade kontrolerów do macierzy All Flash AFF 20 wraz z utworzeniem bezpiecznej przestrzeni backupowej w formie macierzy obsługującej protokół S3 oraz usługą konfiguracji i weryfikacji odtwarzania celem zwiększenia wydajności i niwelowania skutków ataku Ransomware. W ramach zamówienia wykonawca dostarczy niezbędne komponenty oraz oprogramowanie w tym między innymi macierz o parametrach podanych w opisie przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1 do SWZ /OPZ/. Zainstaluje na dedykowanym serwerze udostępnionym przez Zamawiającego oprogramowanie pozwalające na wirtualizację przestrzeni dyskowej, jednocześnie zapewniając obsługę protokołów takich jak NFS, SMB/CIFS i iSCSI, S3 oraz udostępni zasoby posiadanego środowiska E5760 za pośrednictwem protokołu S3 do nowo dostarczonego środowiska. Krytyczne zasoby wskazane przez Zamawiającego przeniesie na dyski NVMe oraz uruchomi tiering danych nowo zainstalowanej macierzy na posiadana przez Zamawiającego macierz. Dostarczane elementy muszą być fabrycznie nowe i nieużywane w innych projektach informatycznych oraz pochodzić z autoryzowanego kanału sprzedaży producentów na rynek polski lub UE. Wszystkie urządzenia muszą posiadać oznakowanie CE produktu albo spełniać normy równoważne. Wraz z dostawą należy dostarczyć poświadczoną przez wykonawcę kopię certyfikatu CE dla oferowanego sprzętu lub dokumentu równoważnego, lub oświadczenia producenta. We wszystkich pozycjach, w których występuje znak towarowy, patent, pochodzenie, nazwa własna towaru lub jego producenta, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, odniesienie do norm, ocen technicznych , specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych zamawiający dopuszcza możliwość dostawy produktów równoważnych, tj. o nie gorszych parametrach technicznych niż te, które posiadają produkty wskazane za pomocą znaku towarowego czy pochodzenia. Jeśli Zamawiający określa w niniejszej specyfikacji, że dany element ma posiadać określone cechy, to ten element musi efektywnie pracować z tymi cechami w instalowanej konfiguracji. Przykładowo, jeśli wymaga się dostarczenia modułów pamięci pracujących z daną prędkością, to te moduły muszą efektywnie pracować z taką prędkością, a nie mieć tylko taką teoretyczną możliwość w konfiguracji innej niż dostarczana. Zamawiający wymaga minimum 36 miesięcznej gwarancji producenta i usługi wsparcia serwisowego wykonawcy w zakresie wdrożonego rozwiązania. Całość dostarczonych urządzeń i oprogramowanie wraz z posiadanym rozwiązaniem musi być objęta gwarancją jednego producenta. Miejsce dostawy: siedziba Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 33, 33-300 Nowy Sącz, II piętro. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: Termin realizacji zamówienia nie może być dłuższy niż 42 dni kalendarzowe od dnia zawarcia umowy z wybranym wykonawcą. Uwaga: termin realizacji zamówienia stanowi kryterium oceny ofert (patrz pkt XIV ppkt 4 SWZ).