2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy zbiornika Stampnica oraz budowy zastawek na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn w ramach projektu pn. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja (MRN3)
Beschreibung: Przedmiot zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem stosownych decyzji, uzgodnień , pozwoleń dla zadań w ramach MRN3. Przedmiot zmówienia został podzielony na dwie części: I: Przebudowa zbiornika Stampnica - 1a, II: Budowy zastawek – 1b. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: do 12 m-cy od daty podpisania umowy i podzielony jest na etapy: a) I etap -termin złożenia koncepcji projektowej- przedstawienie wariantów (minimum dwóch) rozwiązań projektowych wraz z wstępnym oszacowaniem kosztów robót budowlanych, dla każdej z część: w terminie do 2 m-cy od daty podpisania umowy, b) II etap - termin złożenia dokumentacji projektowej wraz z uzyskanym pozwoleniem wodnoprawnym w terminie do 10 m-cy od daty podpisania umowy c) III etap - termin uzyskania decyzji pozwolenia na budowę w terminie do 12 m-cy od daty podpisania umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 630670-2025
Interne Kennung: S.270.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przebudowa zbiornika Stampnica
Beschreibung: opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem na podstawie tej dokumentacji ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę realizację przez Zamawiającego zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa zbiornika Stampnica” Planowy do odbudowy zbiornik wodny znajduje się na gruntach będących w zarządzie Nadleśnictwa Kędzierzyn , leśnictwo Stampnica i Stara Kuźnia w oddziałach 234 a, 234c i 233 c, o powierzchni całkowitej 2,46 ha. Parametry zbiornika: - pow. lustra wody 1,77 ha; - max. głębokość – 1,7m Zbiornik zlokalizowany jest na działkach ewidencyjnych nr 534 i 535 jednostka ewidencyjna Bierawa obręb ewidencyjny Stara Kuźnia. Częściowo na terenie zbiornika znajduje się stanowisko archeologiczne. Realizacja planowanej inwestycji – przyczyni się do lepszego wykorzystania wody w zlewni, zwiększy retencję wody poprzez opóźnienie jej odpływu. W okresie wiosennych roztopów i letnich wezbrań umożliwi zatrzymanie i magazynowanie jej w profilu glebowym. Umożliwi nawodnienie terenów leśnych jak i wpłynie na ich bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Obecnie zbiornik nie spełnia swojej roli – brak szczelności , zamulony, zarośnięty poprzez sukcesję naturalną drzewami i roślinnością , urządzenia wodne w złym stanie technicznym. W ramach odbudowy zbiornika zakłada się: -oczyszczenie zbiornika z karpin, drzew, krzewów i roślinności wodnej i trawiastej, - odmulenie ,pogłębienie uszczelnienie dna i grobli, - profilowanie skarp, - niwelacja terenu wokół zbiornika, oczyszczenie z zakrzaczeń, -rozplantowanie urobku pochodzącego z wykopu w rejonie inwestycji lub poza jej terenem, - wymiana urządzeń wodnych , - wykonanie niezbędnych umocnień dna i skarp w rejonie urządzeń wodnych, - wykonanie osadnika (piaskownika) na wlocie do zbiornika, - wykonanie wychodni kamiennych lub z karpin dla płazów oraz miejscowe łagodne nachylenie skarp sprzyjające bytowaniu zwierząt, - wykonanie placu manewrowego -punkt czerpania wody ppoż, - rozbiórka istniejącego ogrodzenia. Ze względu na nieszczelność czaszy zbiornika w okresie suszy następuje przesuszenie okolicznych terenów, gdyż brak jest możliwości piętrzenia i nawodnienia. Zbiornik zasilany jest rowem leśnym. Zlewnia posiada charakter nizinny z przewagą płaszczyzn i płaskowzgórzy, prawie w całości pokryta jest lasami. W zlewni zbiornika przeważają gleby piaszczyste. Średni opad roczny (1961-1980) wynosi 643 mm. Maksymalne sumy miesięczne notuje się w lipcu (92 mm) natomiast minimalne przypadają na luty i marzec (41 mm). Planowana jest osiągnięcie pojemność retencyjnej zbiornika ok min. 24 tyś m sześciennych Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności z: • Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz.U.2024. poz.725,834,1222,1847,1881)), • Ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz.U.2024. poz.1087,1089,1473), • Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (tekst jednolity Dz. U. 2021. poz. 2454 z póź zm.), • Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679), • Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz. U. 2012r. poz. 463 z póź zm.). • Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U.2021. poz. 1098), • Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U.2021. poz. 1973), • Ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U.2022. poz. 503), • Ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U.2021. poz. 1420), • Ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2021. poz. 1129), • Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie, (Dz.U. 2007. poz.579), • Rozporządzeniem Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 25 czerwca 2021 r. Zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2021 poz. 1169), • Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. W sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych, oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (DZ.U.2021 poz. 2458), • Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. W sprawie informacji, dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U.2003. Poz.1126), • Polskimi normami, normami zharmonizowanymi, normami europejskimi, • Innymi przepisami i unormowaniami niezbędnymi do opracowania dokumentacji • Podręcznikiem wdrażania projektu-Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej Więcej informacji - zał. nr 1a S do SWZ
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt. 7 ustawy PZP
Los: LOT-0002
Titel: Budowa zastawek
Beschreibung: opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem na podstawie tej dokumentacji ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę lub dokumentu umożliwiającego realizację przez Zamawiającego zadania inwestycyjnego – „Budowa zastawek" Zastawki budowane będą na rowach melioracji szczegółowej i mają na celu podniesienie poziomu wód gruntowych oraz spowolnienie odpływu wody z terenów leśnych. Zastawki o wysokości piętrzenia od 0,5 do 0,6 m. Planowana jest osiągnięcie następującej ilości zatrzymanej wody: 1. leśnictwo Rudziniec oddział 181c - 79 m³ 2. leśnictwo Rudziniec oddział 182b - 85 m³ 3. leśnictwo Rudziniec oddział 223c - 56 m³ 4. leśnictwo Kotlarnia oddział 242a - 43 m³ 5. leśnictwo Kotlarnia oddział 239f - 63 m³ 6. leśnictwo Kotlarnia oddział 258 d,f - 16 m³ 7. leśnictwo Kotlarnia oddział 247l - 43 m³ 8. leśnictwo Kotlarnia oddział 269c - 47 m³ 9. leśnictwo Brzeźce oddział 78r - 36 m³ IV. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności z: • Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz.U.2024. poz.725,834,1222,1847,1881)), • Ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz.U.2024. poz.1087,1089,1473), • Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (tekst jednolity Dz. U. 2021. poz. 2454 z póź zm.), • Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679), • Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz. U. 2012r. poz. 463 z póź zm.). • Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U.2021. poz. 1098), • Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U.2021. poz. 1973), • Ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U.2022. poz. 503), • Ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U.2021. poz. 1420), • Ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2021. poz. 1129), • Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie, (Dz.U. 2007. poz.579), • Rozporządzeniem Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 25 czerwca 2021 r. Zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2021 poz. 1169), • Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. W sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych, oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (DZ.U.2021 poz. 2458), • Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. W sprawie informacji, dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U.2003. Poz.1126), • Polskimi normami, normami zharmonizowanymi, normami europejskimi, • Innymi przepisami i unormowaniami niezbędnymi do opracowania dokumentacji • Podręcznikiem wdrażania projektu-Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej Szczegóły - SWZ, zał. nr 1b
Interne Kennung: 2