2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej obiektów małej retencji nizinnej na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie (MRN3)
Beschreibung: Zamówienie nie zostało podzielone na części - uzasadnienie zawiera SWZ W ramach dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest wykonać: Projekt budowlano-wykonawczy (służący m.in. na etapie przygotowania dokumentacji przetargowej na wykonanie robót budowlanych do opisu przedmiotu zamówienia), składający się zgodnie z obowiązującymi przepisami z: a) Projektu budowlanego uwzględniającego specyfikę zamówienia, a zwłaszcza uwarunkowania przyrodniczo – techniczne, b) Projektu wykonawczego stanowiącego uzupełnienie i uszczegółowienie projektu budowlanego (w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do wykonania robót budowlanych) będącego podstawą do sporządzenia przedmiaru robót budowlanych, zawierającego szczegółowe rysunki i profile wraz z szczegółowym opisem rozwiązań budowlano – technologicznych, Badania geotechniczne wraz z opinią, służące do oceny warunków geologiczno-morfologicznych terenu oraz będące podstawą do ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych, Dokumentację hydrologiczną będącą podstawą zwymiarowania budowli hydrotechnicznych, Przedmiary robót z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych dla każdego z obiektów Kosztorys inwestorski wykonany w oparciu o sporządzony przedmiar robót z cenami wynikającymi ze sporządzonego na etapie realizacji dokumentacji projektowej protokołu danych wyjściowych do kosztorysowania, STWiORB zawierające zbiory wymagań niezbędnych dla określania standardu i jakości wykonania robót w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości ich wykonania, Wykonanie wymienionej powyżej dokumentacji obejmuje również uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji administracyjnych wynikających z przepisów prawa oraz wymogów dla zadań współfinansowanych ze środków UE: a) Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia (wraz z opiniami/postanowieniami PPIS i RDOŚ) lub decyzji umarzającej postępowanie b) Wypisu z MPZP c) Decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu/Decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego lub odmowa wydania decyzji, d) Decyzji pozwolenia wodnoprawnego na podstawie sporządzonego operatu do dochodzeń wodnoprawnych wraz z załącznikami: Deklaracją organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 Deklaracją organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną e) Decyzji ustalającej warunki prowadzenia działań na podstawie art. 118 ustawy o ochronie przyrody, f) Zgłoszenia prowadzenia robót do RDOŚ g) Decyzji pozwolenia na budowę W przypadku wydania przez właściwy organ postanowienia o konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko (OOŚ) i sporządzenia raportu OOŚ obowiązek jego sporządzenia spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania map do celów projektowych uwzględniających zakres i specyfikę planowanego do realizacji zamierzenia wykonanych przez geodetę posiadającego stosowne uprawnienia, Dokumentację projektową należy opracować w oparciu o sporządzoną wcześniej dokumentację hydrologiczną wykonaną przez osobę posiadającą uprawnienia hydrologiczne lub kwalifikacje hydrologiczne, Dla sporządzenia dokumentacji projektowej niezbędne jest wykonanie dokumentacji geotechnicznej służącej do oceny warunków geologiczno – morfologicznych terenu oraz będącej podstawą do ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych, wykonaną przez osobę posiadającą stosowne kwalifikacje Rozwiązania projektowe w fazie roboczej, przyjęte w dokumentacji projektowej, należy bezwzględnie przedkładać do uzgodnienia Zamawiającemu. Uzgodnienia muszą posiadać formę pisemną. Zamawiający dokona uzgodnień w okresie nie dłuższym niż 14 dni od daty otrzymania dokumentacji w formie pisemnej. Dokumentacja projektowa winna zawierać również: a) Obliczenia i zbilansowanie mas ziemnych oraz wskazania miejsc poboru, miejsc składowania gruntu do zabudowy oraz jego transportu, b) Rozwiązania w zakresie dróg tymczasowych w przypadku konieczności ich wykonania. Dokumentacja projektowa winna uwzględniać wszystkie obowiązki wynikające z uwarunkowań prawnych obowiązujące na dzień jej przekazania Zamawiającemu. Dokumentację projektową należy wykonać i przekazać Zamawiającemu w 3 (trzech) egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 2 (dwóch) egzemplarzach (na dwóch nośnikach elektronicznych) w wersji nieedytowalnej za wyjątkiem kosztorysu, przedmiaru robót, STWiORB, które należy wykonać w 3 (trzech) egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 3 (trzech) egzemplarzach w wersji elektronicznej (przedmiar i kosztorys także w wersji edytowalnej). Dokumentację należy opracować w oparciu akty prawne wskazane w pkt 4.8.8. SWZ Dodatkowe wymogi dla realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte są w „Podręczniku wdrażania projektu MRN3”. Zamawiający udostępni I część podręcznika po zawarciu umowy z wybranym Wykonawcą, a II część niezwłocznie po jej otrzymaniu z CKPŚ. Obszar, na którym planowana jest realizacja projektu przedstawiają mapy poglądowe stanowiące załącznik nr 11 do SWZ. Obszar, realizacji inwestycji położony jest w zasięgu parku krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” w tym jeden z obiektów zlokalizowany jest na terenie zespołu klasztorno-pałacowo-parkowego w Rudach wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A/1643/97. Wykonawca może powierzyć realizację części elementów przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie: części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców w formularzu ofertowym (jeśli są już znani). W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w Umowie. Założenia techniczne do projektowania zawiera załącznik nr 10 do SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 671367-2025
Interne Kennung: SA.270.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zamówienie nie zostało podzielone na części - uzasadnienie zawiera SWZ W ramach dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest wykonać: Projekt budowlano-wykonawczy (służący m.in. na etapie przygotowania dokumentacji przetargowej na wykonanie robót budowlanych do opisu przedmiotu zamówienia), składający się zgodnie z obowiązującymi przepisami z: a) Projektu budowlanego uwzględniającego specyfikę zamówienia, a zwłaszcza uwarunkowania przyrodniczo – techniczne, b) Projektu wykonawczego stanowiącego uzupełnienie i uszczegółowienie projektu budowlanego (w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do wykonania robót budowlanych) będącego podstawą do sporządzenia przedmiaru robót budowlanych, zawierającego szczegółowe rysunki i profile wraz z szczegółowym opisem rozwiązań budowlano – technologicznych, Badania geotechniczne wraz z opinią, służące do oceny warunków geologiczno-morfologicznych terenu oraz będące podstawą do ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych, Dokumentację hydrologiczną będącą podstawą zwymiarowania budowli hydrotechnicznych, Przedmiary robót z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych dla każdego z obiektów Kosztorys inwestorski wykonany w oparciu o sporządzony przedmiar robót z cenami wynikającymi ze sporządzonego na etapie realizacji dokumentacji projektowej protokołu danych wyjściowych do kosztorysowania, STWiORB zawierające zbiory wymagań niezbędnych dla określania standardu i jakości wykonania robót w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości ich wykonania, Wykonanie wymienionej powyżej dokumentacji obejmuje również uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji administracyjnych wynikających z przepisów prawa oraz wymogów dla zadań współfinansowanych ze środków UE: a) Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia (wraz z opiniami/postanowieniami PPIS i RDOŚ) lub decyzji umarzającej postępowanie b) Wypisu z MPZP c) Decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu/Decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego lub odmowa wydania decyzji, d) Decyzji pozwolenia wodnoprawnego na podstawie sporządzonego operatu do dochodzeń wodnoprawnych wraz z załącznikami: Deklaracją organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 Deklaracją organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną e) Decyzji ustalającej warunki prowadzenia działań na podstawie art. 118 ustawy o ochronie przyrody, f) Zgłoszenia prowadzenia robót do RDOŚ g) Decyzji pozwolenia na budowę W przypadku wydania przez właściwy organ postanowienia o konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko (OOŚ) i sporządzenia raportu OOŚ obowiązek jego sporządzenia spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania map do celów projektowych uwzględniających zakres i specyfikę planowanego do realizacji zamierzenia wykonanych przez geodetę posiadającego stosowne uprawnienia, Dokumentację projektową należy opracować w oparciu o sporządzoną wcześniej dokumentację hydrologiczną wykonaną przez osobę posiadającą uprawnienia hydrologiczne lub kwalifikacje hydrologiczne, Dla sporządzenia dokumentacji projektowej niezbędne jest wykonanie dokumentacji geotechnicznej służącej do oceny warunków geologiczno – morfologicznych terenu oraz będącej podstawą do ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych, wykonaną przez osobę posiadającą stosowne kwalifikacje Rozwiązania projektowe w fazie roboczej, przyjęte w dokumentacji projektowej, należy bezwzględnie przedkładać do uzgodnienia Zamawiającemu. Uzgodnienia muszą posiadać formę pisemną. Zamawiający dokona uzgodnień w okresie nie dłuższym niż 14 dni od daty otrzymania dokumentacji w formie pisemnej. Dokumentacja projektowa winna zawierać również: a) Obliczenia i zbilansowanie mas ziemnych oraz wskazania miejsc poboru, miejsc składowania gruntu do zabudowy oraz jego transportu, b) Rozwiązania w zakresie dróg tymczasowych w przypadku konieczności ich wykonania. Dokumentacja projektowa winna uwzględniać wszystkie obowiązki wynikające z uwarunkowań prawnych obowiązujące na dzień jej przekazania Zamawiającemu. Dokumentację projektową należy wykonać i przekazać Zamawiającemu w 3 (trzech) egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 2 (dwóch) egzemplarzach (na dwóch nośnikach elektronicznych) w wersji nieedytowalnej za wyjątkiem kosztorysu, przedmiaru robót, STWiORB, które należy wykonać w 3 (trzech) egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 3 (trzech) egzemplarzach w wersji elektronicznej (przedmiar i kosztorys także w wersji edytowalnej). Dokumentację należy opracować w oparciu akty prawne wskazane w pkt 4.8.8. SWZ Dodatkowe wymogi dla realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte są w „Podręczniku wdrażania projektu MRN3”. Zamawiający udostępni I część podręcznika po zawarciu umowy z wybranym Wykonawcą, a II część niezwłocznie po jej otrzymaniu z CKPŚ. Obszar, na którym planowana jest realizacja projektu przedstawiają mapy poglądowe stanowiące załącznik nr 11 do SWZ. Obszar, realizacji inwestycji położony jest w zasięgu parku krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” w tym jeden z obiektów zlokalizowany jest na terenie zespołu klasztorno-pałacowo-parkowego w Rudach wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A/1643/97. Wykonawca może powierzyć realizację części elementów przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie: części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców w formularzu ofertowym (jeśli są już znani). W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w Umowie. Założenia techniczne do projektowania zawiera załącznik nr 10 do SWZ.
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht