7652-2024 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit – Udbud af rammeaftale om levering af rådgivningsydelser til rekvirering og bearbejdning af statistisk baggrundsmateriale mm
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale om levering af rådgivningsydelser til rekvirering og bearbejdning af statistisk baggrundsmateriale mm
Beschreibung: Opgavens karakter er levering af rådgivningsydelser til rekvirering og bearbejdning af statistisk baggrundsmateriale mv. Opgaven udbydes i 2 rammeaftaler - A og B. Rammeaftale A omfatter 5 delydelser omfattende rapporter, analyser samt lister - alle baseret på statistik. Der udvælges en leverandør til rammeaftale A. Rammeaftale B vedr. bearbejdning af tal, udarbejdelse og udvikling af skriftlige såvel som mundtlige oplæg af statistiske metoder, data, rapporter mv. Der indgås rammeaftale med 3 Leverandøren kan vælge at byde ind på en af rammeaftalerne eller på begge. Hver af rammeaftalerne har en økonomisk max beløb på 1.200.000 kr. så et samlet max beløb på 2.400.000 kr.
Interne Kennung: 219498251
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rammeaftale A
Beschreibung: Der er 5 delydelser under rammeaftale A. De 5 delydelser er:Delydelse A1: Kommunerapporter (19 stk. pr. år)Delydelse A2: Tværgående rapport (1 stk. pr. år)Delydelse A3: Profilanalyse (1 stk. pr. år)Delydelse A4: Iværksætterlister (12 stk. pr. år)Delydelse A5: Tilflytterlister (12 stk. pr. år)Perioden er to årig. Der er en økonomisk max ramme på 1.200.000 kr. svarende til 600.000 kr. pr. år.
Interne Kennung: 219517316
Haupteinstufung (cpv): 79330000 Statistische Dienstleistungen
Los: LOT-0002
Titel: Rammeaftale B
Beschreibung: Rammeaftale B udgøres af en delydelse. Ydelsen er konsulenthonorar vedr. bearbejdning af tal, udarbejdelse og udvikling af skriftlige såvel som mundtlige oplæg af statistiske metoder, data og rapporter, mv. Der indgås rammeaftale med 3 leverandører og der gennemføres miniudbud i forbindelse med konkrete opgaver. Der er en samlet max ramme på 1.200.000 kr. fordelt over aftaleperioden på 2 år.
Interne Kennung: 219523971
Haupteinstufung (cpv): 79300000 Markt- und Wirtschaftsforschung; Umfragen und Statistiken