2. Verfahren
Verfahren
Titel: AD/ZP/152/2025 „Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Politechniki Poznańskiej”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Politechniki Poznańskiej. Zamówienie będzie realizowane ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Przedsięwzięcia "EdgePL - Pilotażowe wdrożenie systemu węzłów brzegowych w Polsce" Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 7
Interne Kennung: AD/ZP/152/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przesłanka ta ma charakter ocenny, w piśmiennictwie i orzecznictwie wypracowane zostały jednak pewne wskazówki, jak powinno się rozumieć przedmiotowe pojęcia. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem analizy wszystkich okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywaniu zamówienia, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest całkowicie uzasadnione. Przedsięwzięcie EdgePL realizowane przez konsorcjum pod przewodnictwem Politechniki Poznańskiej obejmuje zaprojektowanie, budowę i pilotażowe wdrożenie systemu 32 węzłów brzegowych w Polsce. Projekt stanowi element działań na rzecz realizacji polityki Unii Europejskiej „Droga ku cyfrowej dekadzie do 2030 roku” (Decyzja Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2841) i ma na celu rozwój rozproszonej infrastruktury obliczeniowej o niskich opóźnieniach, wspierającej krajową suwerenność technologiczną i transformację cyfrową. Przedsięwzięcie EdgePL – Pilotażowe wdrożenie systemu węzłów brzegowych w Polsce finansowane jest ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach przedsięwzięcia etap obejmujący Zadanie 2 – „Zakup niezbędnego wyposażenia” przygotowuje realizację Zadania 4 – „Wdrożenie pilotażowe opracowanego demonstratora”, w ramach którego przeprowadzone zostaną testy funkcjonalne, jakościowe i wydajnościowe systemu w warunkach rzeczywistych. Zgodnie z harmonogramem przedsięwzięcia, kamień milowy MS4 – zakup niezbędnego wyposażenia przypada na listopad 2025 r., natomiast proces testowania planowany jest do zakończenia z końcem grudnia 2025 r. W ramach dodatkowego postępowania przetargowego planowany jest zakup sprzętu końcowego, który zostanie wykorzystany w procesie testowania, monitorowania i weryfikacji działania systemu węzłów brzegowych w środowisku zbliżonym do rzeczywistego. Zakup obejmie m.in.: • tablety – do weryfikacji funkcjonalności aplikacji w warunkach mobilnych i hybrydowych, • laptopy – do prowadzenia analiz i pomiarów w środowisku z przemieszczającym się urządzeniem końcowym, • komputery stacjonarne – do symulacji środowiska użytkownika końcowego oraz do zadań monitoringu i analizy danych pomiarowych. Zakup wskazanego wyposażenia stanowi element procesu testowania, monitorowania i weryfikacji funkcjonowania prototypowej infrastruktury węzłów brzegowych, przewidzianego w ramach Zadania 4. Urządzenia końcowe umożliwią: • przeprowadzenie testów dostępności i jakości usług oferowanych przez węzły brzegowe w różnych scenariuszach użytkowania, • pomiar parametrów technicznych, takich jak opóźnienia, przepustowość i stabilność połączeń, • analizę działania aplikacji w środowisku rozproszonym, • ocenę kompatybilności systemu z różnymi kategoriami urządzeń końcowych, • zebranie danych do raportu z monitoringu prototypu (kamień milowy MS7). Zakup wskazanego powyżej sprzętu końcowego, stanowi element realizacji zadań testowych i weryfikacyjnych w ramach przedsięwzięcia EdgePL, które stanowią część działań przewidzianych do zaraportowania do Jednostki Finansującej do końca grudnia 2025 r. Z przyczyn niezależnych od Politechniki Poznańskiej umowa o dofinansowanie realizacji zadania została podpisana z opóźnieniem, a środki na realizację przedsięwzięcia wpłynęły w drugiej części III kwartału 2025 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0005
Titel: AD/ZP/152/2025 „Dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Politechniki Poznańskiej”
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określający szczegółowe parametry przedmiotu zamówienia, warunki gwarancji i serwisu znajdują się w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 7 do niniejszej SWZ. Szczegółowe warunki umowy znajdują się we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do niniejszej SWZ.
Interne Kennung: AD/ZP/152/2025 „Dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Politechniki Poznańskiej”